PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30588}

Szybcy i wściekli

The Fast and the Furious
7,4 295 930
ocen
7,4 10 1 295930
5,9 17
ocen krytyków
Szybcy i wściekli
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli

Witam. Ten film widziałem jakieś kilkanaście razy ale wciąż niezrozumiała jest dla mnie jedna kwestia. Z początku Bryana przedstawiono jako słabego kierowcę. Nie opanował Eclipse'a w początkowej scenie, uderzył pick-upem w krawężnik pod sklepem, przed wyścigiem przejechał linię a sam wyścig przegrał niemal rozwalając wóz. Natomiast od chwili, gdy uratował Toretto przed policją, przez wszystkie kolejne części robiono z niego mistrza kierownicy, który dzięki swoim umiejętnościom wyjdzie bez szwanku z każdej sytuacji. O co tutaj chodzi? Albo ja czegoś nie zrozumiałem albo mamy do czynienia ze sporym niedopatrzeniem scenarzystów.

ocenił(a) film na 10
endrjugolara

Fordem uderzył w krawężnik, bo był zły na Toretto. A jak przejechał linię chyba trochę przedobrzyli. Chcieli pokazać, że jest mocno stremowany przed wyścigiem, a wyszło jakby pierwszy raz jechał samochodem. W wyścigu Brian pokazał, że jest dobrym kierowcą,
że drzemią w nim wielkie możliwości. Z najlepszym Toretto przegrał o włos.

ocenił(a) film na 8
Brian_FF78

Z tym wyścigiem lekko przesadzasz - dojechał ostatni zarżniętym samochodem.
Przejechanie linii - faktycznie stres, nowa sytuacja. To jestem w stanie zrozumieć. Tak samo ten krawężnik.

Co z pierwszą sceną z Eclipsem?

ocenił(a) film na 10
endrjugolara

Przyjechał drugi, a nie ostatni. Pod koniec wyścigu nawet prowadził, ale Dom wyprzedził go tuż przed metą.

Brian_FF78

A ja radzę oglądać uważniej a potem się wypowiadać. Przyjechał ostatni.

ocenił(a) film na 10
ThomasPPL

Jednak pozostane przy swoim zdaniu, że był drugi. Na pytanie Dominica "czego się śmiejesz" Brian odpowiada "prawie cię miałem :P"
Prawie cię miałem, ale byłem czwarty ;) To raczej wy sobie obejrzyjcie ten film dokładnie.

ocenił(a) film na 10
ThomasPPL

Nie macie na myśli chyba powrotu z wyścigu, kiedy faktycznie przyjechał jako "czwarty" :)

ocenił(a) film na 10
ThomasPPL

Nie macie na myśli chyba powrotu z wyścigu, kiedy faktycznie przyjechał jako "czwarty" :)

Brian_FF78

Nie nie, nie naciągamy faktów do własnych idei których zdecydowanie nie było. Pisałeś 'Przyjechał drugi' więc jasno wskazuję to na fakt (a raczej jego brak) że przekroczył linię mety jako drugi zawodnik.

Sprawa druga- Co z tego, że był przez chwilę na drugiej pozycji, ba nawet pierwszej. Idąc twoim tokiem rozumowania można nazwać go zwycięzcą bo mimo wszystko wyprzedził na krótką chwilę Dominica..

I tak na zakończenie dyskusji "Nie ważne, czy wygrywa się o centymetr czy kilometr. Liczy się zwycięstwo!"

ocenił(a) film na 10
ThomasPPL

Dokładnie. Wygrał Toretto, A Brian przekroczył linie mety jako drugi. Cały czas o tym pisze.
I nie nazywam go zwycięzcą. Wyścig rozpoczął na czwartej pozycji, przez chwilę nawet prowadził, ale tuż przed metą stracił prowadzenie na rzecz Toretto i ukończył wyścig na drugim miejscu. Nie wiem o co jeszcze Ci chodzi.

Brian_FF78

O to że po tym gdy wyprzedził go Dominic stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na kilka-kilkanaście sekund i zajechał na metę ostatni ze sporą obsuwą za całą resztą.

ocenił(a) film na 10
ThomasPPL

Obejrzałem ten fragment jeszcze raz, chociaż oglądałem to ze 200 razy:

Patrz 2:23 sek. filmu - linia mety http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=c6lKJwfUlk4

Brian_FF78

Odświeżyłem sobie tą scenę na Youtubie bo już zwątpiłem, ale jednak. Drugi na metę zajechał ten azjata, zaraz za nim był Edwin.

ocenił(a) film na 10
ThomasPPL

To obejrzyj jeszcze raz i może w końcu przyznasz mi rację :)

ocenił(a) film na 8
ThomasPPL

gość ma rację, drugi przyjechał Brian, potem azjata i edwin.

ocenił(a) film na 6
sol82

właśnie skończyłam oglądać i owszem Brian był drugi, a dojechał do nich trochę później chyba z szoku, że z auta mu dymi jak z parowozu albo druga wersja: bo był tak zaszokowany, że pojechał po raz 1, był bliski pokonania najlepszego no i, że generalnie koniec końców dojechał 2 ;)

ThomasPPL

Przecież tu nawet nie ma cienia wątpliwości. Pierwszy Dominic, a drugi Brian...

ocenił(a) film na 6
Brian_FF78

@ThomasPPL Brian faktycznie przyjechał drugi, ostatni wrócił na start. I to wyjaśnia ucieszoną minę Briana kiedy wyhamował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones