PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30588}

Szybcy i wściekli

The Fast and the Furious
7,4 296 042
oceny
7,4 10 1 296042
5,9 17
ocen krytyków
Szybcy i wściekli
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli

kilka refleksji po seansie ( całe lata nie widziałem tego filmu i wreszcie udało się obejrzec przy odrobinie samozaparcia bo takie klimaty to nie do końca mój gust jeśli chodzi o kino akcji - wolę np Potęgę strachu z Walkerem ).

Nie postrzegam tego filmu jako dzieła wybitnego, wybitnego filmu akcji , przełomowego, zachwycającego, przed którym padłbym na kolana w przeciwieństwie do fanów spod znaku Pimp my ride i wyścigów. Fani tego typu klimatów mają prawo się zachwycac bo film daje im przecież to co wielu z nich kocha - adrenalinę, piękne samochody i dyskusje na temat aut.

Jest tutaj kilka świetnie sfilmowanych akcji, z których najbardziej podobały mi się finałowe sceny - w zasadzie finał to 3 krótko po sobie następujące sceny akcji które ostatecznie uratowały ten film w moich oczach przed niską oceną.

Vin Diesel to nie jest Robert De Niro czy inny Al Pacino :-P by wymagac od niego cudów na ekranie ale w tym filmie wypadł dobrze tak jak podobała mi się też jego gra w Pitch Black. To aktor charakterystyczny z dośc oszczędnym arsenałem środków wyrazu ale generalnie "kupuję " jego styl.

Paul Walker - zdecydowanie bardziej podobał mi się w Potędze strachu z 2006 roku. Był już dojrzalszym facetem i aktorem chyba też.

Muzyka szczególnie pod koniec filmu mi się podobała , bo wcześniejsze fragmenty z rapem itd. wraz z towarzyszącym jej scenom z panienkami obok samochodów zaciągały mi tandetną pod publiczkę. "Nie ma to jak laska, fura i kolesie nawijający do mikrofonu " :-P

To co najbardziej mnie rozczarowało że w zasadzie cały środek filmu jest przegadany, a poszczególne sceny niespecjalnie mnie wciągnęły - dialogi nie są najmocniejszą stroną tego filmu wg mnie. Natomiast na plus trzeba zapisac to że gł. bohater zostaje poddany dylematowi moralnemu - jest to oczywiście tylko z grubsza nakreślone bo to nie film w którym skupiano by się na psychologicznych aspektach problemu.

Tak więc nie podzielając zachwytów nad tym filmem ostatecznie oceniam że jest nieźle a więc 6/10 czyli można obejrzec ale nie obejrzawszy tego filmu nic nie tracimy. Ot.. nieźle wykonane kino akcji.

użytkownik usunięty
armarange

Jak najbardziej się zgadzam :D

ocenił(a) film na 10
armarange

Pewnie dlatego Ci się nie podobało bo to kino sensacyjne, a nie kino akcji! Akcyjniak to np Rambo, chodzi głównie o rozwałkę a fabuła ma pomniejsze znaczenie, sensacyjny stawia głównie na fabułę a potem mamy całą resztę ( W odróżnieniu od reszty serii...) Ja oceniłem za świetną klimatyczną muzykę, naprawdę nieźle zmontowaną całość - klimat aż kipi z ekranu :) Vin Diesel daję super radę, on nie gra Torreto.. On nim jest! Walker słabo bo był słabym aktorem, ale on również stworzył kreacje której nikt inny by się tak nie sprawdził. Był mistrzem scen samochodowych, nawet Diesel tak się nie wczuwał w jazdę jak on.. Może i nie jest super aktorski, ale ma klimat i całkiem niezłą fabułę.. Popatrz kto go tworzył - David Ayer. 7 to takie minimum dlatego filmu moim zdaniem ( w jego gatunku - czyli sensacyjny akcyjniak nastawiony na motoryzacje), natomiast jak się nie jest entuzjastą motoryzacji to faktycznie można nie "czuć" tego filmu. Mimo wszystko dobrze wspominam, swojego czasu coś nowego - świeży pomysł, zwłaszcza dziś w dobie remaków i rebootów, bez nadmiaru kiczowatych scen akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones