PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544699}

Taśmy Watykanu

The Vatican Tapes
4,6 31 556
ocen
4,6 10 1 31556
4,7 3
oceny krytyków
Taśmy Watykanu
powrót do forum filmu Taśmy Watykanu

uwielbiam takie filmy, choć wiem ze w ostatnich czasach wychodzi ich multum, pomimo to ciekawy jestem jak im ten wyjdzie

ocenił(a) film na 5
floster79

Byłem dziś w kinie, początek był zachęcający jednak później rozczarował.. Do np Egzorcyzmów Emily Rose czy Obecności to mu naprawdę bardzo daleko..

Avari1987

no tez bylem w kinie, kurde obsada niby dobra, ale nie na horror, z reszta jak już coś wspólnego ma kino świat z tym, to się można było spodziewając trochę mizernego filmu, klimat tez słabiutki, dla mnie średnie kino

ocenił(a) film na 7
Avari1987

Egzorcyzmów Emily Rose, to ten film jest o 10razy lepszy... bo ma lepszy przekaz, a emili film nastepny dla młodzież, ja już nie wiem o czym wy piszecie, ale naprawde sie na filmach nie znacie xd

ocenił(a) film na 5
rysiu266

Kino to przede wszystkim rozrywka. Przekazu raczej po horrorze trudno się spodziewać. A pod względem rozrywki to Emily Rose był lepszym filmem (moim zdaniem)

ocenił(a) film na 7
Avari1987

TEN FILM NIE JEST HORROREM ! Diękuja za przekaz ale pan sie chyba nie zna...

ocenił(a) film na 5
rysiu266

W kategorii gatunek jest wpisane cytuje "horror", ktoś kiedyś w podobnej dyskusji odesłał mnie do definicji horroru. Ale skoro nim nie jest to prosze o konstruktywna odpowiedź do jakiego gatunku należy film.

ocenił(a) film na 5
rysiu266

Może dla ciebie lepszy niż Emily Rose, OK ale z twierdzeniem, że ten film nie jest horrorem to przesadziłeś i raczej tego nie obronisz, choć argument Avari1987, że w kategorii jest wpisane.., to bardzo marny argument.

floster79

już po zwiastunie widać, że to kiepski film

anielka0000

Ja oglądając zwiastun miałem ciarki na ciele ze strachu. Jestem w 100 % pewien, że to będzie ostro straszny horror i na pewno się nie zawiodę. To moja ulubiona tematyka w horrorach.

Andrzejek324

hmm założyciel tematu jak rozumiem, spodziewał się czegoś o niebo lepszego ..a ocena mówi sama za siebie. średnia ocena filmu też sugeruje, że film jest kiepski. Ale wiadomo, że jak to zwykle bywa zdania będą podzielone jednym film się spodoba innym nie :) Ja ryzykować w tym przypadku nie będę, nie pójdę na to do kina ale z ciekawości ( lubię horrory) ten film też obejrzę aby przekonać się czy film mnie tak jak zakładam rozczaruje, czy mile zaskoczy - zwiastun jak dla mnie ukazuje film kategorii D, z marną grą aktorską (ale to w końcu tylko zwiastun i nie taktem by było oceniać na jego podstawie film)

anielka0000

jeśli chodzi o horror to tak, bo jak wspomniałem lubię taka tematykę to tez moja wyobraźnia zadziałała :) , ale po obejrzeniu go stwierdzam ze moglem go zobaczyć w domu hehe cóż siła wyższa, i tak jak piszesz jednemu sie spodoba innemu nie bardzo, dla mnie taki na raz i tyle

Andrzejek324

a tak przy okazji.. w jakim momencie miałeś ciarki oglądając trailer ?

anielka0000

Przez cały zwiastun miałem ciarki, ale to pewnie dlatego, że bardzo łatwo mnie wystraszyć.

Andrzejek324

oo to masz dużo filmów, które z pewnością wzbudzą w Tobie uczucie grozy :) Jest co oglądać :)

anielka0000

Wejdź na mój profil z 50 filmów ostatnio ocenionych, oraz tych ocenianych na 10 to z pewnością w większości horrory. A te 10 w najwyżej ocenianych to horrory po , których miałem problemy z zaśnięciem ze strachu.

Andrzejek324

no właśnie po moim wpisie pozwoliłam sobie podejrzeć Twoje oglądane filmy i już widzę, że sporo już horrorów widziałeś

Andrzejek324

mogę w sumie nawet polecić (jak łatwo Cię wystraszyć ;) film pt. Tajemnica Instytutu Atticus )
a taki film jak Blair Witch Project pewnie już też widziałeś?

anielka0000

Widziałem wszystko o tej tematyce. Tajemnica instytutu Atticus jak dla mnie doskonałe, ale Blair witch project to słabizna, jedynie sam koniec straszny.

ocenił(a) film na 7
floster79

byłem na maratonie grozy i film ten wypadł całkiem nieźle, jest dobrze zrobiony, ciekawy pomysł, dobre zakończenie, dynamiczny, nie czepiałbym się scenariusza bo w temacie jaki prezentuje film nic nie jest pewne. Naprawdę niezły film który bynajmniej mnie nie nudził, nie jest oczywiście tak nowatorski i nieszablonowy jak np. "Coś za mną chodzi", ale też się go dobrze ogląda.

pjacek26

eeee "cos za mna chodzi" naprawdę ci się podobał ? wiem ze tyle filmów co opinii, dla mnie ten film to dno dna zalane mulem ;)

floster79

dno dna które jest zalane mułem ? i dajesz 5 ?

lxl

czytaj ze zrozumieniem, odniosłem się do konwersacji Pajacek26, który pisze o filmie "coś za mną chodzi" i ten film miałem na myśli

floster79

Nie wierzcie w takie brednie :) nie ma czegoś takiego jak opętanie. jedynie to choroba psychiczna. Opętanie wymyślił kościół by ludzie wierzyli w istnienie czyśćców , nieba i piekła bo wiadomo jak by nie było wiary to by kościół nie miał kasy. A tak to tępy lud leci do kościółka oddać ostatnie drobne. A takie filmy to jeszcze napędzają, "oparte na faktach" Przypominam że wzmianka o oparciu na faktach widnieje też w filmie Noc żywych trupów :) Tak że sami rozkmińcie....

marcino241984

dlatego na tym polega wiara, niedowiarku

floster79

O filmie słów kilka :)

http://mistrzynimalgorzata.blogspot.com/2015/08/jak-konkretnie-schrzanic-dobry-m ateria.html

ocenił(a) film na 2
floster79

Oceniłeś nie oglądając??

gosia3275

ten wpis był jeszcze zanim go zobaczyłem, potem dodałem ocenę, po kinie już :)

ocenił(a) film na 6
floster79

Można obejrzeć ocena wydaje mi się trochę zaniżona,podoba mi się dość orginalne zakończenie.Mam nadzieje,że nie będzie to SPOILER jak powiem ,że finał otwiera drogę do kontynuacji.Ciekawe czy się doczekamy...
Temat egzorcyzmów przerabiany wielokrotnie ,ale mimo wszystko dobrze się ogląda trochę nieścisłości,twórcy mogli wprowadzić trochę bardziej nawet tych okolicznościach "realny" finał a nie wielkie BUM!!!
Kolejny skalp w gatunku ...

flisek1987

wydaje mi się ze po klapie finansowej, już drugiej części nie będzie, chyba ze jakiś niskonakładowy fil z tego zrobią, ale szczerze wątpię

ocenił(a) film na 6
floster79

fakt też to zauważyłem w plecy trochę $$$ są.Ale założę się ,że taki pomysł w głowach się zrodził widać po budowie i samym tytule filmu.Pewnie jakby były lepsze wyniki finansowe doczekalibyśmy się 2 ,3 części

flisek1987

to na pewno, z reszta wydaje mi się ze oni na to liczyli, bo i w sumie w reklamę zainwestowali i w ogóle, a tu zonk hehe a widziałeś może "egzorcyzmy of Molly hartley ?" , tematyka podobna tylko ze bardziej w stylu lat 80 zrobiony film, jak lubisz takie klimaty to powinien ci się spodobać :)

ocenił(a) film na 6
floster79

Oglądałem, oglądałem niezłe ale nie powaliło mnie powiem szczerze.To ja się odwdzięczę; ostatni film o opętaniu/egzorcymach (bądź obłędzie-sprawdzisz)który naprawdę mi się podobał i miał klimat "rytułał" z Anthonym Hopkinsem i drugi tu "klasyk"zapomniałem tytułu:) coś jak: dziennik,pamiętniki ... (imię jakieś żenskie)Roseling film naprawdę z wyjątkowym klimatem musisz poszukać film klasa.POLECAM

flisek1987

no rytuał super był ale wiadomo Hopkins nie darmo ma opinie świetnego i elastycznego aktora, ale wiesz to tez była produkcja wysokobudżetowa, szlo się spodziewać ze taki będzie w odbiorze (choć nie jest to reguła), pogrzebie trochę w necie i go poszukam, lecz coś mi to mówi, być może go widziałem ale nie pamiętam. ok dzięki za info pozdrawiam

flisek1987

chodziło ci może o film The Last Will and Testament of Rosalind Leigh ?

ocenił(a) film na 6
floster79

Dokładnie.Nie wiem czy widziałeś ale mi się bardzo spodobał.

flisek1987

widziałem go ale ci powiem jakoś średnio mi przypadł do gustu, lecz zobaczyć go szlo

ocenił(a) film na 6
floster79

masz coś jeszcze z tematu?

flisek1987

jeśli ci chodzi o motyw z opętaniem, to widziałem ostatnio http://www.filmweb.pl/film/The+Possession+of+Michael+King-2014-668819 , http://www.filmweb.pl/film/Grace%3A+Op%C4%99tanie-2014-714433 , http://www.filmweb.pl/film/Op%C4%99tana-2014-708040 i http://www.filmweb.pl/film/Tajemnica+Instytutu+Atticus-2015-730061, i tu starsza pozycja http://www.filmweb.pl/film/Demony-2012-622009 nie wiem czy je widziałeś ? w każdym razie pierwszy nawet spoko się oglądało, i nawet fajnie to jest zrealizowane, drugi to opętanie zrobione oczami osoby pierwszej (dla mnie porażka), trzeci tez fajnie zrobiony z dobrym klimatem, a najbardziej podobał mi czwarty film to pomieszana prawda z fikcja, i naprawdę się ma wrażenie ze tamte sytuacje miały miejsce, ostatni tez na swój sposób idzie zobaczyć, nie wiem może trafiłem z czymś, ale każdemu się tam podoba co podoba, ja generalnie lubię wszystkie horrory ale generalnie gustuje w starych z lat 80, lub stylizowanych na te lata, slashery lub z scenami gore, fajny slasher jaki ostatnio widziałem a mogę ci jeszcze zaproponować to http://www.filmweb.pl/film/Miasteczko%2C+kt%C3%B3re+ba%C5%82o+si%C4%99+zmierzchu -2014-592702 , rożne sa gusta także mnie nie oceniaj hehe pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
floster79

https://www.youtube.com/watch?v=PN_iNGQxANY&feature=youtu.be SUPER FILM

Texas93

napisz tytuł jak możesz, bo nie idzie go zobaczyć, masz go jako prywatny ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones