PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668214}

Tajemnica Filomeny

Philomena
7,4 48 813
ocen
7,4 10 1 48813
6,7 25
ocen krytyków
Tajemnica Filomeny
powrót do forum filmu Tajemnica Filomeny

Cała prawda o watykańskim miłosierdziu!
0/10 LEWACKI DO SZPIKU KOŚCI
To skandal, że kościół nigdy nie odpowiedział za swoje grzechy
Klasyczne ujadanie...
Mnie ten film się podobał i w dużym stopniu zgadzam się z recenzjami powyżej.
Jeżeli tego typu historie miały miejsce, to jest to przykry fakt dla kościoła i katolików. I znowu ale...
Siostry zakonne jej tam nie porwały, tylko oddała ją rodzina. Kontekst czasu: akcja filmu rozgrywa sie 10 lat / bardzo krótko/ po hekatombie II Wojnie Światowej, gdzie dzieci ginęły na oczach swoich rodziców. Akcja filmu dzieje się w czasach komunistycznej dyktatury na wschodzie i segregacji rasowej w USA. Więc jeżeli by zestawić ten film z poważnymi filmami tamtych czasów to jest to kino familijne. Wracając do teraźniejszości to, taka panna z dzieckiem w krajach islamskich poważnie musi obawiać się o życie, a w Polsce nawet pełna ale uboga / nie mówię o patologii/ rodzina może obawiać odebrania potomstwa przez państwo...
P.S. Najbardziej napiętnowane muszą się czuć osoby otyłe, bo kiedy Filomena dowiaduje sie ze jej syn był gejem to jej powieka nie drgnęła a nawet poczuła ulgę. Natomiast jej przerażona mina, gdy wyobraziła sobie syna że jest gruby mówiła wszystko.

Pjetka

Co do tego Ps :D
Mnie by to nie uraziło w ustach takiej bohaterki - naiwna staruszka, która urwała się z jakiejś kolorowej bajeczki dla dzieci jeżeli chodzi o światopogląd :>

ocenił(a) film na 8
Pjetka

wiadomo, nie ma wiekszego przegrywu niż być GRUBASEM.

ocenił(a) film na 7
Pjetka

dużo jest ujadania w komentarzach. tak samo było po filmie gdzie w bostońskiej gazecie wpadli na ślad księży pedofilów (nie pamiętam tytułu). ale wszędzie natykamy się na grzech. głupi są Ci co sądzą, że istnieje miejsce bez grzechu.

ocenił(a) film na 7
Mauna_Kea

Spotlight z 2015 - również na faktach
http://www.filmweb.pl/film/Spotlight-2015-723550

ocenił(a) film na 7
pinki7_filmweb

o ten film mi chodziło, tylko wyleciało mi z głowy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones