PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431370}

Tajemnica Rajskiego Wzgórza

The Secret of Moonacre
6,4 7 255
ocen
6,4 10 1 7255
Tajemnica Rajskiego Wzgórza
powrót do forum filmu Tajemnica Rajskiego Wzgórza

Całkiem, całkiem

ocenił(a) film na 8

Uwielbiam książkę "Tajemnica Rajskiego Wzgórza", dlatego tak mocne zmiany w fabule bardzo mi przeszkadzały, ale muszę przyznać, że kostiumy użyte w tym filmie mnie urzekły.
Całe to zamieszanie z pokrewieństwem Lawendy i Robina i inne przeinaczenia wybaczam im ze względu na baśniowość i wyobraźnię z jaką zobrazowali tę historię .
Muszę tylko dorwac gdzieś wersję bez tego okropnego polskiego dubbingu...

Toddett

ja niestety nie mogłam tego oglądać :( Zbyt pokochałam książkę. Poza tym postać Maryni tak mnei tu denerwuje... Owszem, była dumna, ale była także odważna i dobrze wychowana, a tutaj zrobili z niej rozwydrzoną dziewuchę, która nie szanuje nikogo oprócz siebie. Niefajnie. No i zrezygnowali z pastora! Jak oni mogli!

ocenił(a) film na 5
Toddett

nie czytałam książki, więc chętnie bym się dowiedziała, jakie to były zmiany?

ocenił(a) film na 8
Sol89

Wycięty wątek pastora, Barwinka i kota Zachariasza, panna Heliotrop nie była zdziwaczała tylko bardzo wymagająca i rygorystyczna (ale bardzo kochała Marynię), Marmaduk nie był magicznym krasnalem tylko karłem, Miluś był zającem, Wrolf naprawdę był lwem, ale wuj mówił, że to pies (wuj był wysoki i tęgi i bardzo wesoły), nie było tej całej akcji z zalewaniem doliny przy 5000. pełni, a Robin był synem Lawendy, która pochodziła z rodu Czarnych Ludzi, którzy byli rybakami a nie rycerzami... uff.. więcej nie pamiętam

ocenił(a) film na 5
Toddett

ha, to całkiem sporo... Książka ma taki sam tytuł jak film?

ocenił(a) film na 8
Sol89

tak. Zobacz tutaj -> http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=24439

Sol89

Tytuł filmu to "The Secret of Moonacre".
Tytuł książki to "The Little White Horse".
Polacy tłumacząc powieść postanowili nadać jej polski tytuł filmu.

dansty

Raczej odwrotnie. Tajemnica Rajskiego Wzgórza to moja ukochana książka z dzieciństwa i po zmianach wymienionych przez Toddett już wiem, że nie będę się katować oglądaniem filmu. A to taka piękna opowieść jest... :)

Toddett

Takk film był świetny, jednak dubbing przyznam, że był koszmarny

chojnosia

Teraz muszę tylko przeczytać książkę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones