PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484163}
6,9 29 894
oceny
6,9 10 1 29894
6,0 3
oceny krytyków
Tajemnica Zielonego Królestwa
powrót do forum filmu Tajemnica Zielonego Królestwa

Słodkie i piękne tak bardzo, że po 10 minutach miałem mdłości od nadmiaru słodyczy, w połowie filmu zaś już odruch wymiotny. Film tak przepełniony miłością i dobrocią, że mam ochotę na jakiś krwawy mord, najlepiej rytualny... Dno totalne. Trzymać dzieci od tego z daleka, bo tylko szkodę dla psychiki malców robią takie szmiry (i zanim mnie zwyzywają od idiotów ci, którzy na filmie płakali ze wzruszenia, to polecam lekturę Bruna Bettelheima i Władimira Proppa).
Animacja też do dupy. To połączenie realistycznego lasu z budżetowymi postaciami razi niespójnością. Z czystym sumieniem daję 1.

ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 1
Orgelbrant

Ja tam wolę dziecku puścić:
-George prosto z drzewa (obie części)
-Maska (obie części)
-Gremliny (1 i 2)
-Największy koszmar Erensta
-Dr Otto and the Riddle of Gloombeam
-Scooby Doo (sprzed lat 90-tych)
-Rocky i Łoś Superktoś
-Kevin (obie części)
-Bambi (1942)
-Dumbo (1941)
-Alicja w krainie czarów (1951)
-Robin Hood (1973)
-kreskówki od Waltera Lantza
-stare kreskówki od Walta Disneya
-Dzielna pani Brisby
-Łapać tego ptaka
-Wielki mysi Detektyw
-King Kong (1933)

ocenił(a) film na 4
Orgelbrant

Miałem mdłości w tym filmie na widok jednego żółtego robaka i na widok tych czarnych charakterów, które tam występują. Największe mdłości miałem po "Klopsikach i innych zjawisk pogodowych", "Dzielnym Despero" czy nawet przy "Delgo", że im wystawiłem 1 lub 2

ocenił(a) film na 5
Orgelbrant

Ej Typie. Ale ty ogarniasz, że to bajka jest?

ocenił(a) film na 1
Rootslav

Ej, Typie? A wiesz, że bajka to krótki utwór literacki zawierający morał, często wierszowany, czasem żartobliwy? A może wiesz coś o teorii baśni i opowieści dla dzieci Proppa lub Bettelheima?

Orgelbrant

Cóż są gusta i guściki - Są też bardziej mroczne bajki które też nie są dla każdego, owszem ta się do nich nie zalicza natomiast akurat nie uważam to za minus.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones