PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=148368}

Tajemnica zamku w Karpatach

Tajemství hradu v Karpatech
6,9 860
ocen
6,9 10 1 860
Tajemnica zamku w Karpatach
powrót do forum filmu Tajemnica zamku w Karpatach

Film pamiętałem z dzieciństwa gdy jeszcze widziałem go w czarnobiałym odbiorniku Unitra produkcji polskiej. Po latach udało mi się go znowu zobaczyć. Podchodziłem do niego z dystansem wiedząc, że to co zapamiętałem jako dziecko może teraz wyglądać zupełnie inaczej. Było inaczej ale nie gorzej! Do filmu trzeba podejść w odpowiednim nastroju a gwarantuję, że zabawa będzie przednia. Na pierwszy plan wysunąłbym świetną muzykę Lubosa Fisera oraz zabawność czeskiego języka. Jeśli poszukać w internecie to zwroty z filmu krążą tam tak jak w Polsce zwroty z Seksmisji. Dodatkowo film to świetna gra aktorska, niezła scenografia, ironiczne poczucie humoru. Gorąco polecam.

ocenił(a) film na 9
grdalus

Pane to je hluchonemec, szczinicy by ne ukrzywdil :)Czy jakoś tak. Zresztą głuchoniemy był klasa :) Uśmiałem się setnie!

ocenił(a) film na 9
puffball

A swoją drogą jak się dobrze poszuka w necie, to można znaleźć teksty w formacie mp3. Myślę, że ten film jest traktowany w Czechach podobnie jak u nas Seksmisja ;)

grdalus

Ech, także i ja pamiętam ten film jak przez mgłę, wielkie ucho,
startująca rakieta z zamku i inne cuda wianki. Mocno zryta komedia,
tylko gdzież to teraz można zobaczyć? Może na jakowymś Ale Kino itp.
Zapewne wyszło to też na DVD... ale w Česko ;)

ocenił(a) film na 9
Roberto74

Że tak powiem niepolitycznie, można ściągnąć z internetu ... :)

użytkownik usunięty
grdalus

Faktycznie trudny do osiągnięcia film:) Ale jeżeli kocha się czeskie kino... Naprawdę warto! Prześmieszna komedia, z elementami kultury wyższej:) + mój ukochany, nieoceniony Rudolf Hrušínský w roli szalonego Profesore!:-))

ocenił(a) film na 10
grdalus

film jest naprawdę rewelacyjny! i równiez jestem fanką głuchoniemego! powinnien dostać specjalne wyróżnienie! :)

ocenił(a) film na 7
grdalus

Ja także pamiętałem film z dzieciństwa, szczególnie scenę uczty w pokoju, który potem okazuje się windą. Obejrzałem go znowu po dwudziestu paru latach razem z siostrzenicą, siostrzeńcem i żoną - najpierw nie chcieli oglądać, bo "głupi", ale potem ich klimat wciągnął i nawet próbowaliśmy wspólnie odgadywać zakończenie. Świetny film.

ocenił(a) film na 7
grdalus

Cudna komedia ^_^. Gdyby ktoś zamierzał obejrzeć, to proszę zwrócić uwagę, że pod koniec filmu z lokomotywy ciągnącej podziemną kolejkę macha do nas sam Pan Kleks! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones