PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764102}

Tajemnice Paryża: Śmierć w operze

Mystère à l'Opéra Garnier
5,8 186
ocen
5,8 10 1 186

Tajemnice Paryża: Śmierć w operze
powrót do forum filmu Tajemnice Paryża: Śmierć w operze

Ciekawa pozycja dla miłośników filmów kostiumowych, jak i kryminału.
W operze podczas przygotowań do premiery "Carmen" dochodzi do zabójstwa bileterki.Oskarżenie pada na jednego z pracowników, który zostaje jednogłośnie skazany na karę śmierci przez ścięcie. Jest to narzeczony głównej bohaterki - Faustine. Ta jednak wierzy w niewinność ukochanego i postanawia przeprowadzić śledztwo na własna rękę, aby oczyścić ukochanego z zarzutów. Fabuła zawiła, kilka razy zmieniamy podejrzanych błądząc wśród domysłów i szczątkowych dowodów. Po nitce do kłębka odkrywamy prawdę, której z całą pewnością nie spodziewałam się rozpoczynając seans.

ocenił(a) film na 8
Agata_Kural

Ogólnie film jest oparty na bardzo pomysłowym scenariuszu a jego braki wynikają z bardzo ograniczonego budżetu telewizyjnego.

Twórcy zadali sobie trud wplecenia intrygi kryminalnej jednocześnie z wystawieniem premiery tej opery, którą przez początkową część filmu przygotowywali. Mnie się taki pomysł podobał, ale pewnie dla wielu zmuszenie do konsumpcji opery na żywo będzie trudne do przełknięcia. Stąd pewnie takie relatywnie niskie oceny bo akcja kryminału musi się wolniej ciągnąć aby zsynchronizować zakończenie z finałem opery.

Ogólnie cały cykl tych trzech filmów "Tajemnice Paryża" jest dla mnie dużym pozytywnym zaskoczeniem. Szkoda, że nie starczyło producentom funduszy na reklamę i szerszą dystrybucję. Pomimo ograniczonego, telewizyjnego budżetu produkcji całość przewyższa wiele fabularnych produkcji kinowych. I nie jest to serial, ale 3 niezależne kryminały powiązane tylko stylistycznie, które można oglądać w dowolnej kolejności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones