PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111531}

Tajni agenci

Agents secrets
5,6 2 725
ocen
5,6 10 1 2725
Tajni agenci
powrót do forum filmu Tajni agenci

Film wcale nie był zły. Według mnie zasługuje na 8/10. Gra aktorska była na odpowiednim poziomie, a narracja sprawna. Brakowało trochę muzyki, no i scena na balkonie w Maroko była z początku strasznie sztamponowa, jak na filmy tego gatunku. A że tutaj agenci są przedstawieni bliżej rzeczywistości, tj. nie biegają z karabinami i nie wysadzają 50 samochodów przy pościgu tego złego... to się, jak dla mnie, temu obrazowi chwali, bo nie jest to głupi film akcji.

A tak BTW: opis Kathleen ma dużo błędów i powinien zostać usunięty lub poprawiony.

ocenił(a) film na 7
mr_zielony

No i oczywiście jeszcze jest Monica...

mr_zielony

No nie wcale! Masz racje nie był zły tylko tragiczny! Ale jk tam uważasz może tobie się podobał każdy ma swoje zdanie i gust.

ocenił(a) film na 8
Rafal23

Jedynym mankamentem filmu jest brak zdecydowania, o czym dokładnie miał opowiadać, i związany z tym brak klamry fabularnej zamykającej wątki. Poza tym jest świetnie zrealizowany i bliski prawdy - bo wbrew pozorom i hollywoodzkim produkcjom - nie wszystko się zawsze agentom udaje. Bardzo podobny do niego jest późniejszy o rok "Monachium", zrealizowany może z większym rozmachem, ale z nieco gorzej obmyślaną obsadą.
Jak dla mnie - mocne 8/10.

mr_zielony

5/10 u mnie ma... niczym szczególnym się nie wyróżnia, ot europejskie kino akcji, nie powiem - może być przyjemnym oddechem po kinie amerykańskim ale nic poza tym...

mrbox

Zgadzam się z założycielem tematu. Dobre kino sensacyjne, gdzie liczy się para głównych bohaterów, a nie wybuchowe sceny akcji.

"Tajni agenci" to kino sensacyjne, ale nie uświadczymy tu bajki w stylu Bonda. Film zrywa z wizerunkiem agenta, który jak to zostało pokazane w wielu innych filmach i na stałe weszło do umysłów widzów, ma cudowną i lekką pracę. Koniec z drogimi garniturami, gadżetami, super samochodami i panienkami, które na skinięcie palca wskoczą agentowi do łóżka. Czas na realizm. I w filmie Schoendoerffera został on zachowany. Tutaj pościg samochodowy kończy się szybciej, niż się rozpoczął. Bardziej liczy się dramat głównych bohaterów.
Brak przesadzonych spektakularnych ozdobników, bardzo oszczędna gra aktorów, wolno posuwająca się do przodu akcja - to wszystko sprawia, że "Tajni agenci" są w swoim gatunku filmem nietuzinkowym. Reżyser skupia się nie na wybuchowej akcji, jak można by sądzić z tytułu filmu, lecz na bohaterach, którzy dla agencji są niczym. Są potrzebni gdy trzeba wykonać brudną robotę, ale nie mają prawa decydować o sobie. Nie mają absolutnie nic do powiedzenia.
Jeżeli ktoś ma ochotę na realistyczne i niegłupie kino sensacyjne, to powinien obejrzeć. Natomiast jeżeli ktoś oczekuje dynamicznej akcji, niech "Tajnych agentów" omija szerokim łukiem, bo tutaj sceny akcji są ściśle podporządkowane opowiadanej historii i nie wysuwają się na pierwszy plan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones