PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1046}

Taksówkarz

Taxi Driver
7,8 237 030
ocen
7,8 10 1 237030
8,5 53
oceny krytyków
Taksówkarz
powrót do forum filmu Taksówkarz

Najlepsza rola w historii kina jak dla mnie , Pan De Niro wzbił się na wyżyny , osiągnął najwyższy możliwy poziom aktorstwa , widać akademia już wtedy była ślepa wręczając nie które oscary.

kicper25

A oglądałeś chociaż Sieć czy wysuwasz taki wniosek nie oglądając głównego rywala Roberta w wyścigu o statuetkę w tamtym roku?

ocenił(a) film na 8
Waszes

Oglądałem, dlaczego przyjmujesz, że wysunąłem taki wniosek nie oglądając roli, która wygrała w 1977 r. ?

kicper25

Z doświadczenia wiem, że większość osób wypowiadających się na filmwebie nie widziała wielu filmów o których się wypowiada (w tym przypadku pośrednio o Sieci). Ale skoro oglądałeś to winszuje. Sam uważam, że De Niro powinien dostać Oscara w tamtym roku, ale cieszy mnie zwycięstwo Fincha, bo inaczej zostałby bez statuetki.

ocenił(a) film na 8
Waszes

Dla mnie ta rola De Niro jest numerem jeden, nie tylko w kinematografii Roberta, ale również w kinematografii światowej, dlatego nieprzyznanie oscara jest dla mnie tak skandaliczne. Lubię Fincha, ale nie mogę znieść, że De Niro nie wygrał, powinni dawać oscary za najlepsze rolę w danym roku, wielu aktorów nie miało szczęścia, ponieważ wykreowali wspaniałe kreację, które zdobyłyby spokojnie oscary w wielu latach rozdań, ale akurat byli od nich lepsi w danym roku, przykład: Al Pacino za "Pieskie Popołudnie", znakomita rola, wręcz genialna, ale akurat w tamtym roku do Nicholsona i "Lotu nad kukułczym gniazdem" nie było startu (druga najlepsza rola w historii kina wg. mnie), tak samo Al Pacino w "Ojcu Chrzestnym" kontra Brando w "Ojcu Chrzestnym" czy Nicholson w "Lśnieniu" kontra De Niro "Wściekły byk".

kicper25

Nicholsona za Lśnienie to dopiero zeszmacili, nawet nie dostał nominacji...

ocenił(a) film na 8
RustyRyan

Tak samo jak Pacino za "Człowieka z Blizną".

kicper25

Chyba dwie najlepsze role w historii bez nominacji do Oscara.

ocenił(a) film na 8
RustyRyan

Zgadzam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones