PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495319}
7,2 1 461
ocen
7,2 10 1 1461
Tales of the Black Freighter
powrót do forum filmu Tales of the Black Freighter

moje wrażenie

ocenił(a) film na 8

ogląda się bardzo fajnie, czas trwania to ok. 25 min, więc nikt nie będzie narzekał, że jest za długie (jak w przypadku watchmen, który moim zdaniem jest i tak za krótki)... animacja bardzo dobra, pasuje do klimatu opowieści, głos Butlera to doskonały wybór, muzyka pasuje, tworzy nastrój, więc swoją ogólną funkcję spełnia, wątek fabularny jest uzupełniony i całość ogląda się bez większych zgrzytów, ALE... jest to tylko i wyłącznie perełka dla fanów komiksu, reszta ludzi (nawet jeśli widziało Watchmen w kinie, bez czytania komiksu i o dziwo! zrozumiała go -- mój ukłon) nie zrozumie, że ta historia, choć ciekawa sama w sobie, jest jedynie komentarzem do poszczególnych wydarzeń w Watchmen... niestety w naszym kraju rozumnych ludzi jest jak na lekarstwo i nikt sobie tego sam nie dopowie...
ja osobiście czekam na rozszerzoną wersję DVD z "wklejonym" Tales of...
to będzie dopiero kompletna ekranizacja... niedocenione dzieło...
PS. mimo, że "tales of..." to animacja, zawiera w sobie wiele brutalności, więc (apeluje tu do rodziców, którzy zabierali swoje dzieci na seanse Watchmen) nie puszczajcie im tego! pozdr

ocenił(a) film na 7
G_R_Z_3_C_II_U

Właśnie obejrzałem.
Black Freighter jest integralną częścią komiksu. Wiec "God Help us" przed userami którzy będą to porównywać do animek pokroju "Maska Batmana","Ultimate Avengers" czy najnowsza "Wonder Women". Osoba która nie zna komiksu( np tylko widziała film) może kompletnie nie wiedzieć o co tutaj chodzi -nie mam na myśli braku zrozumienia historii, tylko o sens i przesłanie.
Stworzenie BF jako animacji to doskonały wybór. Bardzo dobra kreska, muzyka a przede wszystkim świetny głos Butlera tworzą bardzo klimatyczną pozycją pasującą do klimatu filmowego "Watchmen".
Wiadome że rozrzucony po całym komiksie BF był czytany krótkimi epizodami- jak się okazało filmowy motyw "od A do Z" zupełnie nie powoduje utraty wymowności co również działa na plus.
Nie mogę się już doczekać Watchmenowskiego Dir Cut gdzie BF zostanie wmontowany w filmową fabułę.

użytkownik usunięty
G_R_Z_3_C_II_U

Mam pytanie: gdzie to oglądaliście i czy było po polsku? Bo po seansie Watchmen bardzo chciałbym obejrzeć tą bajkę :)

ocenił(a) film na 8

niestety, w Polsce to jeszcze nie wyszło, w sumie mam nadzieję, że nie wyjdzie, bo polski lektor popsułby całą historię...
ale znajdziesz w dobrej jakości na mininova.org i juz teraz chyba wszędzie w internecie... polskie napisy są napewno na napisy24.pl
polecam oglądać w kontekście komentarza do Watchmen, bo tak samo w sobie jest to tylko fajna historyjka ;]
pozdr

ocenił(a) film na 9
G_R_Z_3_C_II_U

Będzie wersja Watchmenów z wmieszanym Tales of the Black Freighter ??

ocenił(a) film na 8
Tokash

z tego co słyszałem w grudniu powinna pojawić się taka wersja... ale jak będzie, się okaże ;] póki co Directors Cut musisz obejrzeć, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
G_R_Z_3_C_II_U

Watchmen w wersji Ultimate posiada wgrany Tales of the Black Freighter :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones