PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779}
7,4 72 840
ocen
7,4 10 1 72840
6,6 9
ocen krytyków
Tarzan
powrót do forum filmu Tarzan

śmierć Kerchaka

ocenił(a) film na 9

śmierć Kerchaka moim zdaniem jest zaraz po śmierci Mufasy najsmutniejszą sceną śmierci (głupio brzmi ale nie wiem jak inaczej nazwać) w bajkach Disneya :) łezka się w oku kręci :(

użytkownik usunięty
stokrotka12

tak, zgadzam się, zwłaszcza, że Kerchak dopiero umierając, zrozumiał, że Tarzan jest "jego synem", i że go kocha. popłakałam się przy tej scenie. wzruszyło mnie też to, że Kerchak chciał zaatakować Claytona, kiedy ten postrzelił Tarzana (chyba tak to było). dla mnie scena śmierci Kerchaka jest b. wzruszająca niż Mufasy .

ocenił(a) film na 8

Nie potrafię policzyć, ile razy płakałem podczas tej sceny ;)

użytkownik usunięty
gry270

kiedy to oglądałam z rodziną, próbowałam ukryć "gulę", którą miałam w gardle podczas tej sceny. zupełnie jak na końcu "Marley i ja" .. :/

ocenił(a) film na 10
gry270

Mi również zaszkliły się oczy.

użytkownik usunięty
stokrotka12

przyznaję rację, w tych dawnych bajkach takie sceny potrafiły złamać nawet twardziela - choć najmocniejsza dla mnie pozostanie śmierć Mufassy

ocenił(a) film na 7

Ja płaczę gdy ginie Skaza.

ocenił(a) film na 10
stokrotka12

zgadzam się, ta scena wyciska łzy... ale po co w filmach dla dzieci pokazywać sceny śmierci?

ocenił(a) film na 6
marysia000_filmaniak

Po to, żeby dzieci się oswajały ze śmiercią, bo wcześniej czy później będą musiały mieć z nią jakąś styczność. Takie bajki są bardziej pouczające, niż przedstawianie całkiem wyidealizowanego świata gdzie wszyscy są młodzi, piękni, zdrowi i żyją długo i szczęśliwie. Filmy Disneya ostatecznie zawsze dobrze się kończą, ale też nie ukrywają, że na świecie jest zło, śmierć i cierpienie i każdego to może spotkać, ale nawet wtedy nie należy się poddawać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones