PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181219}

Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
6,1 35 197
ocen
6,1 10 1 35197
5,4 7
ocen krytyków
Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek
powrót do forum filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

Ale niestety AŻ 1/10..
Jak można oglądać takie filmy?! Żałosne.. Się dziwią że na świecie są psychopaci? Dzięki takim filmom i dzięki wypaczaniu.. O Zgrozo... Jak można to oglądać?? To takie fajne jak jeden drugiego rozcina zabija czy co tam jeszcze...? Jak można dać temu czemuś więcej niż 1 to nie wiem. Lubie horrory, ale takie które przestraszą, a nie od których mi się rzygać chce.
O mammo.. Precz z takimi filmami...

Jedyna

Wracaj do kołyski.

Golan

Hah.. To tu już nie można własnej opinii wyrazić? No nie wiedziałam o tym.

Jedyna

opinie mozna ale poprzyj ją moze jakimis arguamntami poza 'obrzydliwy' 'chory' itp bo to juz nudne jest wiesz?

Jebac_Filmweb

Ok. Żaden problem.
Wszystkie filmy są praktycznie takie same.. I ta "piła..." i "teksańska masakra..." Chodzi tu tylko o to żeby pokazać jak tu psychopata zabija, rozcina, krew się leje strumieniami, wychodzą wnętrzności itd...
Ehh.. Zajęli by się zrobieniem porządnego horroru z jakąś fabułą, gdzie zakończenie nie jest oczywiste.. Od dawna czekam na taki film.. I się jeszcze nie doczekałam..
Oczywiście nie mówię, że motyw krwi jest nie dobry, bo przecież podnosi napięcie itd. Ale w takich ilościach to robi się po prostu nudne jak flaki z olejem...
Taka jest moja opinia.

Jedyna

zgadzam sie z powyższa uzytkowniczką ten. Takie filmy jak ten powodują u ludzi chęc mordu i często są robione po to aby psychopata zamiast sam zabić mógł popatrzeć jak robi to ktos w filmie. Nie polecam (chyba ze jesteś nieobliczalny)

ocenił(a) film na 6
matrix145

a może własnie odwodzą ludzi od mordu, bo jak już sobie ktoś zobaczy jak to jest rozciąć człowieka w telewizji to sam nie będzie próbował ponieważ zaspokoił ciekawość filmem

matrix145

a ja mam mordercze myśli widząc w TV "M jak miłość" i podobne bzdury. Mam ochotę zamordować kogoś jak słyszę disco polo. Dlatego nie oglądam tego badziewia i nie słucham tego chłamu. Jeśli Tobie pasuje, ok, Twoja sprawa.
Nie lubisz gore - to po kiego oglądasz ?

ocenił(a) film na 8
Jedyna

Dla mnie takie wypowiedzi są troszeczkę śmieszne. Jeżeli zdecydowałaś się oglądać ten film to musisz zdać sobie sprawę, że sam tytuł już wiele mówi " ... MASAKRA PIŁĄ MECHANICZNĄ" więc czego się spodziewałaś?!
A i jeszcze mała dygresja- każdy film ma fabułę;] bez fabuły nie ma filmu.

bezcenna

Jak dla mnie, ta fabuła była taka że aż się płakać chce, a może śmiać.. Jeżeli mogę nazwać to fabułą, bo to do niej nie było podobne;/

Jedyna

Jaka by fabula nie byla jest po czesci oparta o prawdziwe wydarzenia ktore mialy miejsce na farmie polozonej niedaleko Plainfield w stanie Wisconsin. Edd Gein (filmowy Leatherface) wychowal sie u boku ojca alkoholika, brata Henrego i szurnietej matki ktora byla gleboko religijna kobieta. Kazala mu codziennie praktykowac biblie i prawie calkowicie odizolowala go od rowiesnikow. Edd byl przez to osoba bardzo niesmiala i zamknieta w sobie. Cztery lata po smierci jego ojca Georg'a w niewyjasnionych okolicznosciach zginal rowniez jego brat. Jednym z podejrzanych choc nigdy mu tego nie udowodniono byl Edd poniewaz to on wskazal policji gdzie dokladnie znajduja sie zwloki brata. Po smierci matki zostal w domu sam i totalnie zwariowal. Co bylo prawda a co fikcja? Prawda bylo to ze tak jak i na filmie Edd zrobil ze swojego domu rzeznie. Byl on zainspirowany experymentami przeprowadzanymi przez nazistow w obozach koncentracyjnych oraz przeczytal mnostwo ksiazek o tematyce zwiazanej z anatomia czlowieka. Wraz ze swoim zaufanym kumplem Gus'em sprawdzali w gazetach nekrologi i wykopypawi z cmentarza swiezo zakopywane ciala na ktorych przeprowadzali medyczne experymenty. Dopuscil sie on rowniez nekrofilii, konstruowal przedmioty z kosci i skory i przechowywal w lodowce ludzkie organy, ktore pozniej zjadal!!! Faktem rowniez bylo to ze prawdziwy Edd Gein zrobil sobie maske z ludzkiej skory (jak i tytulowy bohater - Leatherface) aczkolwiek nie z powodu choroby skory a z powodu checi stania sie kobieta tak wiec zrobil nie tylko maske a i caly kostium!!! Po pojmaniu przez policje zostal on ogloszony przez sad jako niepoczytalny i w 1957 skazany na kare dozywocia. Na podstawie taj historii w 1974 powstal film, ktory po czesci zostal zainspirowany powyzszymi zdarzeniami. Edd Gein zmarl w 1984 na raka. Jednym slowem - prawdziwa MASAKRAAA!!! :)

kouzi

mogłeś jeszcze dodać że oprócz całkowitej izolacji od otoczenia, matka Eda znęcała się nad nim psychicznie wmawiając mu że jest nikim i jest zbyt beznadziejny aby móc żyć w społeczeństwie, co z pewnością odbiło się na jego psychice i wpłynęło na jego późniejsze czyny

Jedyna

U la la . . . sie rozpisalem :) Hehe!!! Tak czy inaczej moim skromnym zdaniem film jest wypasiony (poprzednie czesci rowniez). Prawdziwa ku..a MASAKRA i jeden z lepszych Horrorow jakie widzialem i jakich malo + jak wczesniej wspomnialem (+)(-) oparty na faktach co dodatkowo podkreca akcje i przeraza ogladajacego! Pozdrawiam :]

kouzi

Kurcze..nawet nie wiedziałam że jest to częściowo prawdziwa historia, świadomość tego rzeczywiście bardziej przeraża..

Czyli jak widać to nie takie filmy robią psycholi tylko są one nakręcane na podstawie ich historii;D

Jedyna

Masz prawo tak myslec dla mnie film dla ludzi o mocnych nerwach i silnej psychice, ja tez lubie rozne horrory tzn i ambitne i te mniej Polecam ci obejrzec wszystkie ringi i klątwy jest ich duzo ale powinny ci sie spodobac

Jedyna

rozwalilas mnie. Dzieweczko! Zeby wypowiadac sie , najpierw trzeba film ogladnac. Jezeli ty sadisz ze taki film jak piła nie ma fabuły I ZAKONCZENIE JEST OCZYWISTE, to ja chyba inną piłe widzialem. Jak ktos mi powie ze znal zakaonczenie piły 1 i 2 to umre ze smiechu. A w teksanskiej masakrze to jakiego ty chcialas zakonczenia? ze wszyscy przeżyja i bedą szczesliwi, czy ze komuś to wszystko sie sniło???

ocenił(a) film na 3
Jedyna

Cos w tym jest co piszesz...

shamar

Jedyna ------> Ty gówno wiesz o tym filmie, i to jest fabuła, a nie jakaś bajka w stylu "Kubuś puchatek".
PS. pierwszym swoim komentarzem w tym wątku sugerujesz, że powinnaś wracać do piaskownicy, "o mamo...", ale tekst :D Wracaj do kołyski dzieciaku...

ocenił(a) film na 8
Jedyna

wdg mnie nie jest oczywiste zakończenie - w wielu filmach głowni
bohaterowie przeżywają - a tu nie, wszyscy giną. to jest duży +.


ocenił(a) film na 7
Jedyna

Sam tytuł mówi sam za siebie ;]

Czego się spodziewałaś? xD

Jedyna

ja to na tym filmie prawie spałam ; D
dałam 1/10 ^^ na więcej niezasługuje ; D

ocenił(a) film na 8
Dasiiek

noo, ja się nie dziwię, że spałaś. Z twoim poziomem inteligencji to
pewnie zapomniałaś kliknąć "PLAY" i cały czas gapiłaś się na "MENU"
Wnioskuję tak, gdyż "niezasługuje"sz na inną opinię (prawdopodobnie nie
jarzysz więć ci wyjaśnię - nie z czasownikami OSOBNO)

Phoenix21hp

Phoenix - ona oglądała tylko Menu, ponieważ obawiała się, że się zmoczy w majtki oglądając film :D

ocenił(a) film na 9
Jedyna

Mam do ciebie prośbe Jedyna nie oglądaj horrorów bo przy twojej psychice 6letniego dziecka jeszcze komuś zrobisz krzywde

M35K4LIN

wlasnie skoro wiesz że to GORE i wiesz że tego nie lubiusz to po chuj to oglądasz pytam sie????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
Jewelz

jedyna - a ja wychodze z siebie jak widze 154 serial w pl telewizji gdzie zamiast ku**wa mowią "a niech to". albo "ojej". rzygam kollorowymi misiami kwiatkami i innymi bajeczkami czy serialami ktore pewnie ciebie przyprawiaja o moczenie [niuch niuch oooo. fuuu]. na pochybel. i morda w kubeł bo twoja inteligencja nie rowna sie erudycji ludzi broniących tego filmu.

PONCZO

No właśnie, apropo tej "Jedynej", która wcale taka jedyna nie jest.
Niewiem, dlaczego ta kretynka oglądała ten film, czego ona się spodziewała sądząc po tytule, że będzie pięknie jak w raju, łąka, kwiatki, idylla? Co ona w ogóle wie o życiu...
Apropo tego cytatu, że lubisz horrory które cię przestraszą to dowiedz się, że horrory dzielą się na gatunki, a jak Tobie chcę się rzygać to nie powinnaś go oglądać po prostu i to nie jest wina twórców, że masz słaby żołądek.
"O mammo" - ten cytat wyraźnie świadczy o twojej spaczonej psychice 3-latka, lepiej się za takie filmy nie zabieraj, bo do końca życia nie będziesz mogła normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
"Precz z takimi filmami..." - I co, zabronisz ludziom robić takie filmy??? Pff... te gadanie jest żałosne, lepiej sobie daj z takimi filmami spokój bo tacy ludzie co ty, jak niektórzy bohaterowie tego filmu, kończą zabici w grobie.

ocenił(a) film na 6
Jedyna

ok wracaj do ogladania lejdis i przestan wypowiadac sie na temat ktorego nie rozumiesz, tacy sami ludzie oceniają horrory klasy B, eh

hailslayer

dokładnie popieram. Laska sięga po film 'Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek', po czym narzeka i narzeka że film jest brutalny i obrzydliwy.

Jakie to piękne, prawda? ;)

ocenił(a) film na 1
Jedyna

może i film jest oparty na faktach, może i sam tytuł mówi o tym, czego możemy się spodziewać, co nie zmienia faktu, że jest żałosny. Wiem, że takie rzeczy zdarzały się na świecie, ale ja nie potrafiłam tego filmu do końca obejrzeć... jest dla mnie zbyt brutalny, obrzydliwy, bezsensowny... dlatego zgadzam się z Jedyną. Tylko dlaczego jej wypowiedź wzbudza takie kontrowersje?? Bo nie podobał jej się film...?? Ja też lubię horrory - ale sensowne. Ten na pewno taki nie był.

ocenił(a) film na 9
Madi_4

Ten film to slasher, to właśnie taki film gdzie giną ludzie, jest krew i (niekiedy) flaki. Co do brutalności filmu, fakt jak na film produkcji Hollywoodzkiej jest dość brutalny, widać jednak że twórcy wyraźnie starali się nie przekraczać pewnych granic. Jeśli chcesz zobaczyć naprawdę brutalne, obrzydliwe filmy odsyłam do Japońskiego kina gore, lub włoskiego kina kanibalistycznego, szczególnie polecam tytuły: Shogun Sadism, Cannibal Ferox, Cannibal Holocaus, czy np. argentyński Snuff 102. I tak na przyszłość pamiętaj jest jedna prosta i skuteczna zasada, "nie lubię danego gatunku filmowego, to nie oglądam filmów z tego gatunku" Przed obejrzeniem jakiegokolwiek filmu, dowiedz się co to za gatunek, a na pewno będzie mniej rozczarowań w Twoim życiu :)

użytkownik usunięty
Jedyna

To ja ci powiem tak... normalny człowiek obejrzy miliony podobnych filmów i tylko strząchnie ramionami, bo wie, że to tylko film, i że to nie dzieje się naprawdę tylko to jest udawane. A człowiek psychiczny wystarczy, że obejrzy np. Rocky'ego i wyjdzie na miasto z rękawicami bokserskimi i będzie napieprzał każdego, kogo spotka na swojej drodze i nie mówiąc już o takich filmach jak wspomniana "Teksańska masakra piłą mechaniczną" czy "Piła". Takie jest moje zdanie. Horrory mają tylko straszyć a nie namawiać ludzi do zabijania. A to jak człowiek to odbierze to wyłącznie jego sprawa. Pozdrawiam wszystkich użytkowników filmweb :)

ocenił(a) film na 8

No fajnie to według niektórych z was człowiek po obejrzeniu filmu w którym się zabija, idzie i zabija? Jeżeli wypowiadacie się o filmie, ze jest okropny itp. w taki sposób jak by ktoś wam kazał na siłę go oglądać to jest lekko żałosne. A rozwodzenie się nad tym, że jest tam za dużo krwi itp. jest bezsensowne gdyż autorzy wymyślili właśnie taką koncepcje i wg. nich była ona idealne to danej fabuły.

ocenił(a) film na 7
Jedyna

zgadzam sie że takie filmy napewno dają inspiracje dla psycholi ale jednak czasami lubimy popatrzeć na takie rzeczy.film ciekawy,raczej bez fabuły zbytniej bo tu chodzi tylko o rzeźnie...ale mocny film.pozatym to co sie stało w usa w latach 69-73 to jest niesamowite.jak to mogło 4 lata trwać???

ocenił(a) film na 10
Jedyna

"jedyna" oh ah coz za nick :D
jak jestes taka Ą i Ę, to nie oglądaj, proste, czego spodziewałaś się po "teksańskiej masakrze piłą mechaniczną"? dramatu wojennego?

Elizabeth_8

Nie, nasza jedyna nie spodziewała się dramatu wojennego bo to dla niej zbyt brutalne. Siegajac po Taksanska Masakre miała nadzieje że obejrzy świetne kino familijne he he he. Nie potrafie zrozumiec tego że jeśli ludzie brzydzą sie flakow i krwi to po jaki h.j ogladaja takie filmy a potem wkurw...ja innych uzytkownikow forum

Jedyna

zgadzam się z Jedyną, i jednocześnie nie rozumiem połowy waszych komentarzy. Dziewczyna obejrzała film i jej się nie podobał, a gro ludzi przejechało się po niej jak kosiarką po trawniku w sposób zdecydowanie mało grzeczny i chamski. Osobiście uważam, że film jest kwaśny a sam sens kręcenia takich "dzieł" mija się z celem. Moim zdaniem dobry horror powinien budować napięcie, odwoływać się do czegoś więcej niż pokazywania sekcji zwłok i wiadra krwi. Żeby nie było, lubię, jak filmy są brutalne, ale tworzenie film tylko i po to, żeby ze sceny na scenę pokazywać więcej krwi i rozczłonkowanych ciał jest dla mnie chore samo w sobie. A teraz możecie po mnie jeździć, flugać i mieszać z błotem;) Howgh, rzekłem

ocenił(a) film na 8
keravnos

taki z ciebie koneser kina grozy jak z koziej dupy trąbka.

ocenił(a) film na 3
keravnos

tu nie chodzi o jej podobal/niepodobal. tylko o jej zenujace argumenty za tym ze ten film jest zly.

shamar

keravnos -------> Piszesz, że horror powinien budować napięcie itd... są takie horrory co budują napięcie, Teksańska masakra piłą mechaniczną go nie buduje, gdyż to inny gatunek horroru. Tak, są podgatunki horroru, bo horror to nie tylko budowanie napięcia, straszenie klimatem, duchami, demonami czy czymś innym, ale także jest taki gatunek "gore", który ma na celu pokazanie sporej ilości krwi, flaków itd...

Jedyna

Jedyna: Jak masz takie wymagania co do fabuły to polecam Ring. Na pewno oglądałaś, ale to jeden z moich ulubionych horrorów.

Parui

ja powiem tak : takie filmy mnie nie ruszają, ale potym jestem w lekkim szoku... po prostu ten film jest poj***ny! próbuje zrozumieć dlaczego się robi takie filmy według mnie odpowiedz jest jedna : by zaspokoić kanibali ;p

bloodecode

ten film jest filmem opartym na faktach ... nie słyszałaś końcówki?
Dla mnie to raczej dobry triller , a nie horror ;)

ocenił(a) film na 8
Jedyna

Popieram Cie, ten film jest dla jakiś pierdo*nych psychopatów. :/ Dziwie się, że coś takiego pokazuje się w tv. Mam już dość tych makabrycznych koszmarów śniących mi się co jakiś czas... pierdo*e to 8/10

ocenił(a) film na 5
Jedyna

Film nadspodziewanie dobry, momentami miałem ubaw po pachy ;-)

5/10

ocenił(a) film na 6
Jedyna

To nie jest horror tylko krwawa sieczka, jakoś w ogóle mnie ten film nie przestraszył, tylko wzięło mnie na obrzydzenie, no ale cóż, nie mogę też powiedzieć, że film był kiepski. Gdyby była taka możliwość, to wystawiłbym 5,5, niestety nie jest to możliwe więc wystawiłem 6/10, trochę na wyrost.

I jeszcze raz: ten film nie jest straszny - co najwyżej obrzydliwy.

ocenił(a) film na 5
TermiT

Strasz ten film nie jest żadną miarą. Dla mnie bardziej nawet śmieszny niż obrzydliwy...

Kagan

Oglądnąłem jedynie z ciekawości czym się ludzie podniecają w tej całej "masakrze piłą motorową"...Ogólnie to zgadzam się z przedmówcami-horror ma wzbudzać strach,a nie epatować niesmacznymi/obrzydliwymi scenami.No ale niczego się po tym filmie nie spodziewałem,więc powiedzmy,że się na niczym nie zawiodłem,ot kiepski przeciętniak i nic co można by oglądać więcej niż raz(a to i tak za dużo w wypadku tego nieciekawego filmu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones