PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831653}

Tenet

6,7 80 376
ocen
6,7 10 1 80376
5,8 53
oceny krytyków
Tenet
powrót do forum filmu Tenet

I to jest mój główny zarzut do filmu. Dywagacje na temat przeszłości w przyszłości i przyszłości w przeszłości można było ukazać jako wnikliwe przemyślenia ze wszystkimi związanymi z tym konsekwencjami natury psychologicznej, społecznej a nawet szpiegowskiej. Ale wykorzystanie do tego tylko strzelaniny, wybuchów, pościgów nawet odwróconych moim zdaniem zubaża cały przekaz, a wręcz go niweczy. Nawet wątek między Elizabeth Dębicki (której nie lubię) i Kennethem Branaghem, który miał nieść w sobie jakąś dawkę dramatyzmu, jest tylko bondowski. Najprzyjemniej oglądało się Roberta Pattinsona, w którym zostało coś jeszcze z człowieka.
Pewnie montaż stanowił wyzwanie i to widać.

Agatonik

zawsze bawi mnie gdy milosnikow dramatów bierze się za takie kino, to jak ktoś bez zaplecza i swiadomosci z ulicy wchodzi do galerii sztuki nowoczesnej i mówi: ale to gUpie.
Tym są takie wpisy.

ocenił(a) film na 4
vasil_zajcev

Nie zgadzam się. Idąc na film w reżyserii Nolana spodziewałam się jednak czegoś więcej. Interstellar, Incepcja, Memento nawet Mroczny Rycerz i inne jego filmy oceniłam wysoko. Nie oglądam Szybkich i wściekłych, bo wiem czego się spodziewać. Więc Twój komentarz w stosunku do mnie zdecydowanie nietrafiony.

Agatonik

czegoś więcej? to byś wiedział, czym są filmy jego, a nie rzucał po prostu losowe tytułu, któe nie pasują, bo incepcja i interstellar nie mają się nic do batmana, który był zrobiony na zamówienie wytwórni, wiec wcale nie było mu to na rękę. A jednak gdy weźmie się owe filmy mają wspólny mianownik i spełniają one swoje, a to, że ty nie rozumiesz klucza, jakim się kieruje to... właśnie trafiony.

ocenił(a) film na 4
vasil_zajcev

Obejrzałam 11 filmów Nolana, więc nie zarzucaj mi, że nie rozumiem na czym polega jego kino. A fakt, że mamy inny pogląd na temat tego filmu, nie upoważnia Cię do do oceny mojej osoby.

Agatonik

oceniam wpis, nie osobę, a jeśli ktoś ma rozbuchane ego to traktuje jako ocene swoją. To Nolan też musi poczuć się obrażony, bo oceniasz jego osobę. Proste.

ocenił(a) film na 4
vasil_zajcev

Stwierdzenie: "ty nie rozumiesz", "ktoś ma rozbuchane ego" - nie są oceną wypowiedzi a bezpośrednio osoby. Jeżeli nie chcesz być narażony na tego typu uwagi, polecam stosowanie Komunikatu JA. Zamiast "ty nie rozumiesz" - inaczej rozumiem, nie zgadzam się itp.

ocenił(a) film na 6
vasil_zajcev

Ty chyba masz jakiś problem Marik1234 :) życzę pozytywnego rozwiązania i kłaniam się przed ogromem inteligencji :p

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Czwóreczka to uczciwa ocena. Najgorszy Nolan od Mroczny Rycerz Powstaje. Podobna ilość absurdów i skrótów fabularnych jak w ostatniej części gacka.

Agatonik

nie dziwie się twojej oceny, lubisz inne kino, twoja ocena nie będzie brana pod uwagę

ocenił(a) film na 4
Marek84

Nie musi. Nie wystawiam ocen dla innych. Jest tylko wyrazem mojego odbioru filmu. Tak samo jak oceny wszystkich na Filmwebie.

ocenił(a) film na 4
Marek84

@Marek84 haha, a niby dlaczego ma nie byc brana pod uwage? co to w ogóle za argument? Fanatycy Nolana przechodza samych siebie. Film przeciętny i piszę to jako fan tego rezysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones