PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831653}

Tenet

6,7 80 372
oceny
6,7 10 1 80372
5,8 53
oceny krytyków
Tenet
powrót do forum filmu Tenet

Wypaliło wam się guru, trzeci film z rzędu, który choć piękny wizualnie, kuleje emocjonalnie. Po rozczarowującym finale Batmana, sprawnej Dunkierce, której dopiero 1917 pokazało jak robić angażujące widza kino wojenne, Nolan spłodził film, który wygląda jak wariacja na temat Memento z budżetem którego nie miał dwie dekady temu. Piękny to film, znakomicie zagrany, z przeszarżowaną muzyką i niewciągająca historią. Ciężko wysiedzieć te 2,5 godziny i nie tylko anty-covidowa maseczka jest temu winna...

ocenił(a) film na 8
cxap

Faktycznie bohaterowie nie mają takiej głębi ale jest to film prowadzony przez akcję, bohaterowie wpasowują się w archetypy tego gatunku aczkolwiek jak na Nolana mogło być lepiej. Jest parę głupot typu zatrzymanie ręką samochodu i parę błahych dialogów ale w kontekście całości, struktury i fabuły jest bardzo dobrze rozwiązany, nie ma w nim dziur, wszystko jest logiczne. Trzeba to przemyśleć, przedyskutować wtedy wszystko staje się przejrzyste i ukazuje geniusz pomysłu. Po pierwszym razie w kinie nie doceniłem tego i miałem podobne odczucia, że emocjonalnie kuleje ale on nie miał się skupiać na wewnętrznych przezyciach bohaterów, są też inne jego filmy prowadzone przez bohaterów a nie akcję.

ocenił(a) film na 8
cxap

Nie przesadzaj:)

ocenił(a) film na 5
cxap

Dunkierka była sprawna realizacyjnie. Natomiast... ci bezimienni bohaterowie, znajomy wszystkim finał i słabe, ekhem, szkice psychologiczne... Skądś to znam! Jestem świeżo po seansie Teneta. Nolan wydaje sie Michaelem Bayem z wyzszej polki.

ocenił(a) film na 10
cxap

Ja jestem fanem Nolana i jestem usatysfakcjonowany filmem :)

ocenił(a) film na 8
cxap

Ej, ale nie każdy film to muszą być skomplikowane portrety psychologiczne i szokujące przemiany. Kwestia tego, czego od filmu oczekujesz. Tutaj dostajesz film na temat tego, jak może zachować się _ludzkość_ w momencie, gdy wyeliminujesz jedno z podstawowych praw fizyki (to, że entropia nieustannie rośnie). Dostajesz odpowiedź na to, czy możesz cofnąć się w czasie i naprawić swoje błędy (nie, bo bez popełnienia błędu nie masz do czego wracać, o tym z grubsza jest scena w Tallinie) - brzmi troche jak fatalizm, co nie? Jeszcze parę takich smaczków można znaleźć.

ocenił(a) film na 9
cxap

A ja się cieszę, że nie rozbudowuje tych postaci. Próbował to w Installer i dla mnie z filmu wyszła kaszana i prawie 3h straty czasu przesyconego płaczem, banalnymi postaciami i ich relacjami.
Tutaj tego błędu nie popełnił i jest czysta akcja. Może poza postacią żonki ale to wina aktorki, słabo tu zagrała i było by 9 zamiast 8 gdyby nie ona...
Dla mnie filmy Nolana to twarde zawsze SF i łamigłówki. Wiem, że nie będzie mnie robił w balona (poza Interstellar i te nielogicznie rzeczy związane nie z fizyką ale postaciami i relacjami) scenariusze.
Jak chce relacji postaci i ich rozbudowania to mam innych od tego ulubionych twórców.

ocenił(a) film na 5
cxap

Finał Batmana ni był rozczarowujący. Deshi bassara!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones