PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831653}

Tenet

6,7 80 372
oceny
6,7 10 1 80372
5,8 53
oceny krytyków
Tenet
powrót do forum filmu Tenet

Dałem 1 z całą świadomością. Ten film to jedno wielkie nieporozumienie. Bez fabuły, bez jakiejkolwiek, nawet wewnętrznej logiki, scenariusz pisany chyba przez gimnazjalistę i to za karę, drewniane, sztuczne do granic wytrzymania dialogi, gry aktorskiej w zasadzie brak. Aktorzy wystrzeliwują pseudo intelektualne kwestie z szybkością karabinu i polotem amatorów z "Trudnych spraw". Zero budowania napięcia, opowiadanej historii w zasadzie brak, jest za to zlepek na siłę posklejanych nie pasujących i nie tworzących jednolitej opowieści wątków. Prowadzenia i rozwoju postaci w zasadzie w ogóle nie ma. Seans był dla mnie męczarnią i przyznaję, że nie dotrwałem do końca. W ogóle nie interesowało mnie jak to się skończy. Równie dobrze główny bohater mógł na końcu okazać się czarodziejską wróżką. Omijać szerokim łukiem. Szkoda pieniędzy. Sygnały ostrzegawcze z Incepcji i Interstellera tutaj eksplodują z podwójną czy nawet potrójną siłą. Nolan udowadnia tylko że jest najbardziej przereklamowanym, pseudointelektualnym i pseudonaukowym hochsztaplerem w Hollywood. Nigdy więcej nie dam się nabrać na te filmowe wydmuszki.

ocenił(a) film na 8
LordFatherr

Serio? Nawet za montaz nie dodales? 1? To zart raczej

ocenił(a) film na 1
nash13

Ok, od strony technicznej i zdjęć film jest sprawnie zrealizowany. Zdjęcia, montaż, scenografie, wszystko ok. Dotychczas zdarzyło mi się wyjść z kina tylko z 3 razy, a to dyskwalifikuje dla mnie film, choćby nie wiem jakie wizualne fajerwerki by tam pokazywali. Nie byłem w stanie wysłuchiwać tych idiotycznych dialogów i oglądać pseudo fabuły. Nie wystarczy mieć pomysłu na film, trzeba jeszcze historię dobrze i spójnie opowiedzieć.

ocenił(a) film na 8
LordFatherr

Skoro nie dotrwałeś do końca, to sądząc po twoim komentarzu, wyszedłeś w piątej minucie?

ocenił(a) film na 8
Asfalt

Hahah czasami do pewnych gatunków filmu trzeba dorosnąć, a tutaj widzimy że Typ chyba nie wiedział na jaki gatunek filmu wybiera sie do kina i chyba też nie czytał dialogów o czym mówią aktorzy, gdyż  piszę o tym że film nie ma fabuły. 

ocenił(a) film na 1
endriu571

Wiedziałem na jaki film się wybieram i kilka filmów Nolana też obejrzałem. Niektóre podobały mi się mniej, inne bardziej, ale trzymały pewien poziom. Fabułą nie nazywam pozlepianych taśmą klejącą scen, pozbawionych sensu i nie powiązanych ze sobą choćby odrobiną prawdopodobieństwa i logicznej konsekwencji. Nie chodzi mi o główną oś filmu jaką jest zabawa czasoprzestrzenią, a o bezsensowne wybory i zachowania bohaterów, które nie tworzą spójnej, ciekawej i wiarygodnej historii.

ocenił(a) film na 8
LordFatherr

Ok rozumiem że nie do końca wiesz dlaczego głowni bohaterzy postąpil tak a nie inaczej, i wiesz co ja też niektórych scen i fragmentów nie potrafie rozumieć, ale tutaj właśnie o to chodziło Nolanowi, aby widz chciał w jakiś sposób zrozumieć różne sceny, musi mil obejrzeć kilka razy i bardzo uważnie, i ja tak na pewno zrobię ;)

ocenił(a) film na 9
LordFatherr

Jakiś przykład takiego wyboru? Bo tym czym się kierują bohaterzy ma małe tutaj znaczenie. Nawet nie znamy imienia głównej postaci. Postacie są raczej tłem w tym filmie i mnie kompletnie nie interesują. Za to ich historie poplątane w różnych czasach jak najbardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones