PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831653}

Tenet

6,7 80 094
oceny
6,7 10 1 80094
5,8 52
oceny krytyków
Tenet
powrót do forum filmu Tenet

Niestety, wydumany koncept nie zasłoni wrażenia, że Nolan nurza się w schematach: ciężka ekspozycja na każdym kroku, kartonowe dialogi kartonowych postaci, ratowanie się przesadzoną "groźną"/mega głośną muzyką a'la Zimmer przez 90 procent filmu. Filmowy odpowiednik gry komputerowej dla licealistów.

ocenił(a) film na 7
rob3

Mimo olbrzymiej sympatii dla filmów Nolana po seansie "Tenet" nie mogłam się opędzić od podobnych myśli. Cudowne pomysły i perfekcyjna realizacja, ale scenariusz napakowany schematycznymi scenami, "intrukcjami obsługi" (jak rozumieć, co właśnie zobaczyliśmy/co zaraz zobaczymy) i kartonowymi postaciami. W żadnym innym filmie Nolana bohaterowie nie byli tak ubodzy i nieangażujący (karykaturalny Branagh z motywacją "Niszczę, bo tak", beznamiętna Debicki ze sztucznie przyszytą motywacją w postaci syna, którego nawet nie widzimy w zbliżeniu, przezroczysty Washington bez motywacji).

ocenił(a) film na 8
staay

Zgadzam się, też mi się nie podobała ekspozycja i dialogi ale były konieczne i po części wybronił je montaż. Nie mogę się z Tobą zgodzić co do postaci Branagh'a, jego motywacja opierała się też na 'pomocy' przyszłym ludziom. Trzeba to torchę wyczytać między wierszami ale jest to dylemat moralny, bo to i tak teraźniejszych ludzi czeka gdyż "nie da się zmienić tego co było" i może to być jedyne rozwiązanie ale każde pokolenie walczy o siebie.

ocenił(a) film na 5
rob3

Główny aktor nie uniósł roli, Pattison był
duzo lepszy. Zmęczyłam się i rozczarowałam, chwilami przypominało to nieudaną podróbkę Bonda albo Mission Impossible, strasznie tendencyjne. Można to było zrobić dużo lepiej, są lepsze rzeczy z wątkiem podróży w czasie, podejmujące wątki fizyki kwantowej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones