PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831653}

Tenet

6,7 80 376
ocen
6,7 10 1 80376
5,8 53
oceny krytyków
Tenet
powrót do forum filmu Tenet

Mistrz się zakręcił

ocenił(a) film na 5

Niestety pierwszy od 20 lat Nolan mnie zawiódł, w koncu dobra passa sie skonczyła, a mistrz trochę przesadził z eksperymentowaniem. Nie lubie spoilerować więc ocenę zabawy z czasem zostawiam wam, a przy okazji nie jestem fizykiem i może z moją wiedzą nie potrafię do konca zrozumieć co tam sie w pewnych momentach odjaniepawlało. Więc skupię na scenariuszu, który jak na Nolana, jest po prostu słabawy, mieszanka Bonda, Bourne'a i pare już ogranych przez niego pomysłów (jak chociażby scena z ciężarówkami, która mocno przypominała scene z trylogii Batmana) średnie aktorstwo (jedynie do Pattinson'a można nie mieć pretensji bo faktycznie wykreował swoją postać całkiem zgrabnie) masa głupawych rozmów jak w kiepskim serialowym kryminale i na koniec to tragiczne cięcie filmu gdzie człowiek czuje się jakby oglądał gre. Schemat filmu jest dosc prosty: bohater zalicza misje-przenosimy sie do gadaniny z innym npc-em z którym nasz bohater omawia co jest nastepnym zadaniem-skok na misje-zaliczenie misji-znow rozmowa i tak do końca filmu (dosłownie). Mam wielką nadzieje, że Nolanowi powinęła się noga, otrzepie się i z nastepnym filmem wróci do formy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones