PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831653}

Tenet

6,7 80 083
oceny
6,7 10 1 80083
5,8 52
oceny krytyków
Tenet
powrót do forum filmu Tenet

Naprawdę straszny gniot

użytkownik usunięty

Nolan to specyficzna marka. Jego filmy są na bardzo rożnym poziomie, ale Tenet to naprawdę dramat. Po półtorej godzinie nadal nie wiedziałem o co kamon. Ten film jest tak przekombinowany, że naprawdę jak widzę niektóre zachwyty nad nim to zaczynam martwić się o swój gust filmowy. Jak czytam, że niektórym zleciało 2,5 godzina jak z bicza strzelił, a mój mózg prawie umarł tracąc swój cenny czas i szukające tego czegoś w tej filmowej katastrofie.

ocenił(a) film na 10

I naprawdę uważasz, że to wina filmu? :-D
Film jest genialny, ale poprzeczka jest tak wysoko, że po prostu niektórzy nie przeskoczą tego - albo muszą obejrzeć więcej niż raz (ja dwa).
Ja po obejrzeniu byłem przekonany, że to trwało 1,5 godziny.

użytkownik usunięty
mterajewicz

Widocznie moja poprzeczka zawisła za nisko. Zawsze byłem słaby w skokach wzwyż. Mogę pogratulować, że twoja jest aż tak wysoko.

mterajewicz

Nie, film nie jest genialny. I na pewno ktoś, kto uważa kompletny bezsens fabularny, film dla imbecylów, czyli dla sporej części ludzkości i większości na filmwebie, za dzieło genialne, powinien sobie zrobić test na inteligencję i spróbować nie zrobić sobie harakiri zobaczywszy wynik.

JackCarver

Ale jaki bezsens fabularny? Przecież to nie jest kino z gatunku - pokazujemy realny świat, tylko film science-fiction o zaginaniu kontinuum czasoprzestrzennego. To tak jakby kwestionować Matrixa że jest nierealny - no wow! Wielkie odkrycie!
JackCarver - nie zamierzam się z Tobą w żadnym wypadku kłócić, bo Internet, a już zwłaszcza to forum bardzo temu sprzyja i jak widać ludzie lubią sobie dogryzać i kwestionować czyjeś odczucia i pewnie nieźle można by się tu rozwinąć, ale polecam poczytać wpisy na forum, gdzie są opinie fizyków i paradoksy ujęte w tym filmie.
To jest film z gatunku: co by było gdyby i a co jeśli. To że czegoś nie rozumiemy w pierwszej chwili nie musi być od razu bezsensem, a co jak co, Christopher Nolan to zdecydowanie inteligenty człowiek.

ocenił(a) film na 8
JackCarver

Noe znam ani jednego idiot, który stwierdziłby, że jest idiotą. Bezpieczniewwięcbbyć wwariatem . . :)

mterajewicz

Ten film jest jak jakis odcinek South Parku potraktowany na poważnie.

ocenił(a) film na 6
mterajewicz

Ja mam odwrotne wrażenie. Właśnie jeśli ktoś tak dobrze odbiera ten film to mam poczucie, że podszedł do niego jak do typowego kina akcji. Jako mordobicie z fajnymi efektami specjalnymi wypada bardzo dobrze. Tylko nie można za dużo skupiać się na fabule, a już w szczególności na mechanice, bo wtedy wychodzą nieudolnie maskowane dziury w warstwie logicznej. Także spoko film dla humanisty, inżynierowi nie polecam, a fizyk to niech się nawet nie zbliża bo mu tak ciśnienie podniosą, że przez tydzień kawy nie będzie potrzebował :D.

ocenił(a) film na 1

Wytrzymałem 15 minut. Hollywood schodzi na psy. Czasem film ratuje przynajmniej aktorstwo, albo szeroko rozumiana estetyka, a tutaj wszystko jest do d.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones