PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831653}

Tenet

6,7 80 351
ocen
6,7 10 1 80351
5,8 53
oceny krytyków
Tenet
powrót do forum filmu Tenet

Porażka

ocenił(a) film na 4

Niestety, nie wiem co Nolan przyćpał, ale z tą koncepcją "cofania" to jakaś porażka. chyba za bardzo zafascynował się współczesnymi koncepcjami fizyki nie rozumiejąc do końca tematu, albo ja jestem taki tępy w dziedzinie teorii fizyki, że nic z tego filmu nie zrozumiałem, a przynajmniej ta koncepcja cofania wydaje mi się idiotyczna i bez sensu. Dla mnie Nolan to synonim batmana, a przede wszystkim Incepcji, Intersterllara, Transcendencji (producent). Te filmy były bardzo dobre i rzutujące w nowej perspektywie na ciekawe tematy jak czasoprzestrzeń, czas, sztuczna inteligencja, transfer mózgu do komputera. Tenet najzwyczajniej w świecie mnie zanudził na śmierć. Kilka scen nudnej i słabej walki (już lepiej obejrzeć coś z Jean-Claude Van Damme`m albo Jackie Chan`em), jakieś wybuchy (chyba 1 czy 2) i jakaś teoria, która najzwyczajniej w świecie nie trzyma się kupy.

ocenił(a) film na 9
farmer84PL

Ta "nowa" koncepcja cofania w czasie jest mega! W końcu coś innego niż cofanie w czasie jak w Terminatorze, czy B2tF.

Mechanika cofania działa mniej więcej tak - wyobraź sobie dwie maszyny - do odwracania czasu (1) i do czasu idącego do przodu (2)

W filmie była scena, w której pada "skąd Ci wytrzasnę maszynę na tydzień temu" ale poszli w tym kierunku (problemem był "powrót" - bohaterowie potrzebowali przenieść się w czasie o tydzień do tyłu.

Przeszli więc przez portal aby odwrócić czas (1) i ten leciał ciągle do tyłu (to jest scena w której tydzień spędzili w kontenerze) po tygodniu, czyli kiedy cofnęli się do pożądanego momentu - musieli ponownie przejść przez portal aby czas mógł lecieć znowu do przodu - tak działa tutaj "wehikuł czasu" i dla mnie to jest fascynujące jeżeli cały film rozstrzygniesz mając tą "wiedzę" z tyłu głowy.

Dla mnie absolutny masterpiece.

ocenił(a) film na 10
emqbro

Ja tak jak kolega wyżej, koncepcja bardzo fajna i nie była poruszana wcześniej, dla mnie to był majstersztyk, tym bardziej, że wszystko trzymało się kupy (choć nie wydawało się trzymać). Polecam przeanalizować film na forach itd i obejrzeć drugi raz. Dla mnie za drugim razem film był jeszcze lepszy, bo już bardziej kumałem co się dzieje, a po pierwszym razie było sporo pytań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones