PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106408}

Terminal

The Terminal
7,4 254 182
oceny
7,4 10 1 254182
6,6 32
oceny krytyków
Terminal
powrót do forum filmu Terminal

Byłam, widziałam. Temat jak najbardziej aktualny, lecz nie sądzę, aby oddawał wiernie to, co wyprawia się teraz na amerykańskich lotniskach. Śmiem zaryzykować więcej - sielankowy klimat filmu nie pasuje do naszej rzeczywistości. Widać tu obraz Ameryki jeszcze przed atakami terrorystów - beztroska, wojna tylko w telewizji gdzieś daleko stąd, a przecież film nakręcono w tym roku! No i ten rosyjski (a właściwie krakozyjski) w wykonaniu T.Hanksa - w naszych klimatach demaskuje jego brak! Czy Tom nie mógł wziąć paru lekcji poprawnej mowy rosyjskiej, bo to co zaprezentował to raczej był bełkot :). No ale dość czepiania się - jest to bardzo dobra, lekka komedia z - co prawda nieodkrywczym - przesłaniem, że "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" w mistrzowskim wykonaniu T.Hanksa i Z.Jones w tle.

użytkownik usunięty
Modliszka

Bohater Terminalu mówi po bułgarsku, a nie po rosyjsku.

O! nie wiedziałam - a Ty pewnie wszystko zrozumiałeś :). Wiesz, była przecież tam akcja z rosjaninem, który wiózł leki dla ojca (kozy) , i tam z całą pewnością rozmowa musiała przebiegać po rosyjsku.

ocenił(a) film na 10
Modliszka

Ale ta rozmowa brzmiala mniej wiecej jak rozmowa Polaka z Czechem - porozumieja sie, ale to przeciez nie ten sam jezyk.

ocenił(a) film na 6
Modliszka

Z tego co pamiętam, to było powiedziane, że mówią w różnych językach i Hanks niby na początku tego drugiego nie zrozumiał, bo słowa "ojciec" i "koza" w tych dwóch językach były podobne, jakoś tak to musiało być... A więc rozmowa nie musiała przebiegać po rosyjsku, a już na pewno nie obustronnie. Inna sprawa, że to tylko film, a języki mogły być przecież wymyślone, a tylko podobne do jednego czy drugiego...

ocenił(a) film na 6
Modliszka

Film w sumie da się obejżeć. Pokazuje cały labirynt proceduralny i myśle że tu nie chodzi tylko o pokazanie jak funckjonują lotniska ale także ogólny obraz administracji. Człowiek przez zagmatwane kroki urzędników może pozostać na lodzie, w NO MANS LAND. Chodziło mi sie przynajmniej tak wydaje o pokazanie obrazu jak istniejąca w realnym świecie postać przez urzędników może zostać zgubiona...
Irytuje mnie natomiast wyciskający łzy typowy dla amerykańskiego kina happy end !

użytkownik usunięty
rederik

Gdyby nie happy end, film pozostawiałby w odczuciu większości widzów pewien niedosyt, np. gdyby Navorski nie zdołał zdobyć autografu - happy endy są czasami niezbędne

użytkownik usunięty
Modliszka

Piszesz,ze T.Hanks powinien wziąśc pare lekcji rosyjskiego,bo bełkocze.Uważam,ze ten bełkot byl zamierzony,zeby nie porownac krakozji bezposrednio z Rosją.

wziąć a nie wziąść

ocenił(a) film na 7
blaniuuu

Widzę, że internetowa policja ortograficzna nie zna litości ;] Wytknąć komuś literówkę po 10 latach - nawet taki służbista jak Dixon byłby pod wrażeniem. Na pewno ten człowiek, który w miedzyczasie usunął konto, wróci tu, przeczyta i zapamięta do końca życia tę cenną lekcję.

mi3tek

No myślę.

ocenił(a) film na 7
mi3tek

Podobno nigdy nie jest za późno by poprawić literówkę ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones