PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512784}

Terminator: Genisys

Terminator Genisys
6,1 71 680
ocen
6,1 10 1 71680
3,4 16
ocen krytyków
Terminator: Genisys
powrót do forum filmu Terminator: Genisys

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 3

Nareszcie miłośnicy serialu Moda na Sukces i Harrego P. mają swoją wersję Terminatora! Zawiłość fabuły, wzorowanej na przygodach Gucia i Cezara, okrasza fantastyczny humor rodem z American Pie. Mi zabrakło tylko tego, aby Pops miał takiego malutkiego zwierzaczka typu mikro-Bethoven, który kradłby mu śrubki i sikał na buty. Zabrakło także na koniec sceny gdy w sali pełnej ważnych osobistości wszyscy padają sobie w ramiona krzycząc Udało się!
My, miłośnicy sagi Zmierzch i prozy Paolo Coelho, czekamy teraz z niecierpliwością na nowe przygody Rockyego, w których, w przerwach pomiędzy mordobiciem bohatera pocieszałaby młoda cycata kobieta, ( mogłaby się okazać jego córką, a on jej drugim świekrem ze strony matki), roniąc łzy na obciery boksera i opowiadając o swoim nieszczęśliwym dzieciństwie, o pijanym ojcu, który bił matkę i głodzie, który zmuszał ja do zjadania dżdżownic z ogródka. A także na nową wersje przygód policjanta McLeine'a, gdzie B.Willis, kiedy nie opróżniałby kolejnych magazynków, siadałby z wybranką w romantycznych miejscach i obserwując zachody słońca użalaliby się wspólnie nad losem płetwali błękitnych, głodem w Afryce i globalnym ociepleniem.
Jednocześnie stanowczo zaprzeczam, jakoby scenariusz filmu wypadł krowie spod ogona a ślady krowich placków i smród w każdej ze scen jest wynikiem przypadku i nieszczęśliwego zbiegu okoliczności.

ocenił(a) film na 3
bulec1

...i jeszcze "Wielki Blekit", w ktorym na koncu okazuje sie, ze glowny bohater ma skrzela i moze oddychac pod woda. Oczywiscie, skrzela urosly mu od przezywania prawdziwej milosci poprzez wspolne ogladanie z wybranka Słonecznego patrolu.

Generalnie cos zlego dzieje sie w Hollywood. Infantylizm ostatnich produkcji zaczyna bic po oczach, poniewaz jesli kiedys krecono filmy dobre oraz filmy typowe dla glabow, dzis pozostaly wlasciwie tylko te drugie.

ocenił(a) film na 5
TrashO2

masowa produkcja, byle szybciej zarobić, to i ciężko znaleźć dobry scenariusz

ocenił(a) film na 3
malolmalol

scenarzysci wogole dzisiaj to jakies lenie smierdzace i pisza go chyba na kolanach w WC !.UMCIA UMCIA tasmowka leci do Hollywod !.

malolmalol

Kupią i tak, więc co za problem? Wprawdzie zarobki Hollywodu są w przeliczeniu zarobki - wydatki dość marne, ale o to obwiniają (Nie żartuję!) krytyków, którzy wystawiają negatywne opinię.

TrashO2

od "Wielkiego blekitu" to sie odwal

ocenił(a) film na 4
TrashO2

Teraz też kręci się filmy dobre, ale coraz rzadziej w Hollywood. Po prostu proporcje zostały naruszone. No i takie jest zapotrzebowanie u młodszych pokoleń. Czeka nas świetlana przyszłość pod ich rządami.

ocenił(a) film na 3
per333

Nie narzekaj na młodzież, bo pomyślą, że się starzejesz :)
My, starsi nie byliśmy wcale lepsi. W czasach gdy ja byłem młodszym pokoleniem rządził Sylvester Stalone, Van Damme, Bolo Yeung i oczywiście wszystkie produkcje o kung-fu, gdzie bohaterowie dokonywali skoków na kilkanaście metrów w poziomie i pionie. Nic w tym ambitnego nie było, a jednak świat trwa dalej i nadal rozwija się w najlepsze. Kino to tylko rozrywka i nie decyduje kim będziemy.

ocenił(a) film na 4
acidity

To prawda, ale jednak tamte filmy robione były z jakimś wdziękiem (czasami). Pierwszy Rambo czy pierwszy Rocky to były produkcje dramaturgicznie bardzo dobre. Podobnie jak Predator, Terminator, Indiana Jones, Gwiezdne Wojny, Powrót do przyszłości, Obcy I i II, E.T. i wiele innych rzeczy z tamtych lat.

Dzisiaj odpowiednikiem Indiany Jonesa, czyli lekkiej opowiastki przygodowej są jakieś kosmicznie durne komiksy typu Avengers czy Pacific Rim...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
per333

Bez przesady. Różnie z tymi sequelami bywa. Terminator Genisys jest akurat słaby ale: Creed, Star Wars: The Force Awakens, Mad Max: Fury Road są bardzo dobre albo lepiej. Prawda jest jednak taka, że brakuje nowych, oryginalnych pomysłów bo decyduje marketing, nikt nie chce ryzykować. Wszystko co się teraz produkuje musi się z czymś kojarzyć, co jest znane. Bardziej niż słabej jakości sequele lub prequele irytują mnie rebooty starych klasyków, robione bez sensu i na siłę. Z artystycznego punktu widzenia nie ma sensu robić jeszcze raz takich filmów jak Ghostbuster, Gremlins czy Jaws !! A szykują się rebooty tych filmów !
Avengersów czy Pacific Rim, które złymi filmami nie są, nie określiłbym odpowiednikami Indiega. Prędzej Guardians of the Galaxy z Prattem w roli głównej, który był także dobrym filmem. Co może irytować to faktycznie rozdęcie światów Marvela i DC do gigantycznych rozmiarów, wypuszczają film za filmem, trudno nadążyć, ale chociażby dobry Deadpool pokazuje, że ten nurt też może zaskoczyć i wyewoluować w jakimś innym kierunku. Także ja nie sarkam tylko cieszę się z bogactwa produkcji Hollywood :-)

ocenił(a) film na 7
Yaroslao

avengers są bajeczką twórcy chyba tworząc film myśleli że widzowie to idioci z mentalnością podstawówki albo nad zrobieniem wielkiego hitu wśród dziewięciolatków i nigdy nie zrozumiem dlaczego są tak popularni. Podobnie było z nowym kapitanem ameryką w sumie poszedłem na film z powodu świetnego zimowego żołnierza (mówię o filmie nie postaci) który zachęcił mnie do obejrzenia innych filmów o super bohaterach i poza deadpoolem, kilkoma częściami x-menów, BvS, watchman i batmanami Nolana wszystkie filmy z tego gatunku były moim zdaniem beznadziejne scenariusz pisany na kolanie lub reżyser który po prostu musi spie!@#... Ale każdy ma swój gust:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Slodka_Lolitka13

polska wredny mafijny zlodziejski skorum

ocenił(a) film na 4
TrashO2

Dlatego ja ostatnio oglądam głównie klasykę sprzed 15, 20 lat

armarange

obejrzyj sobie film "Temple Grandin"

TrashO2

Urzekl mnie fragment z uwielbieniem "tworczosci" Paulo Coehlo:)

zlociutki_pl

ale na pewno nie zdziwił ;D

ocenił(a) film na 3
TrashO2

Dopiero ostatnie produkcje? Mam wrażenie, że ten proces trwa już od kilku tłustych lat. Na szczęście życie nie znosi próżni i zapotrzebowanie na ambitniejsze produkcje spełniają inni.
Wydaje mi się, że jedyny problem polega na tym, że Hollywood zostało opanowane przez bardzo duże koło wzajemnej adoracji, w skład którego wchodzą obrzydliwie bogaci specjaliści branży filmowej i reklamowej, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że produkują g*, ale potrafią je upstrzyć znanymi nazwiskami, pięknie opakować i wydać fortunę na reklamę, co ostatecznie gwarantuje im wielkie zyski.

acidity

zgadzam sie

dodam tylko ze my wszyscy dalismy sie nabrac na odrywanie kuponów od znanego filmu z przed lat *(( terminator 1 lub 2 )

ja czuje sie oszukany tym filmem , na szczescie nie bylem na nim w kinie

chyba by mnie szlag trafił jak bym wydał kase na taki poplatny film , w kturym nie rozumiem scenariusz

pozdrawiam wszystkich fanów terminatora :)

janekgromada

Film jest słaby/średni (z naciskiem na słaby i nie mam na myśli efektów specjalnych). Jednak wieje błędami w scenariuszu, np: kiedy John wysłał Terminatora znanego z 2 części, skoro został zaatakowany po wysłaniu Kyle'a? Wg mojej wiedzy (nie pamiętam już źródeł) po Kyle'u John przeprogramował T-800 i wysłał go gdy John był młody. Kto wysłał Terminatora do małej Sary? Dlaczego ta informacja została niby zakodowana? Skoro tkanka na blaszaku się starzeje, a blaszak potrafi ją rekonstruować to czemu się nie odmłodził?

ocenił(a) film na 7
zygdresze

Nie za poważnie podchodzisz do tego filmu? Toż to kino akcji! To ma bawić, a nie ryć mózg jak np. "Mulholland Drive".

ocenił(a) film na 7
KinoChop

mam nadzieje , ze jeszcze pamietasz to pytanie, z radiowej trojki , dotyczace tego filmu ?

ocenił(a) film na 5
TrashO2

obejrzyj Wielki błękit w wersji Europejskiej... Tam jest inna końcówka.

ocenił(a) film na 7
1z1000

o jakim filmie piszesz.??? zapodaj rok prod. itp

ocenił(a) film na 3
TrashO2

W oryginalnej wersji "Wielkiego Błękitu" SPOJLER nurek odpływa z delfinem i kończy się film, tak jak powinno być. W edycji Hollywoodzkiej dodali to bajkowe i nierealne zakończenie.

ocenił(a) film na 3
TrashO2

1. W Wielkim Błękicie nie ma takiej bzdury jak piszesz.
2. To nie Hollywood tylko Luc Besson.
3. Film oparty na faktach.

Pisz że chodzi Ci o Hollywoodzką przeróbkę Wielkiego Błękitu, wtedy wszyscy się zgodzimy że spartolili dobry film.

ocenił(a) film na 3
bulec1

Takie tam kino familijne na niedzielne popołudnie.

ocenił(a) film na 4
impassive

A żebyś wiedział i jeszcze to sielankowe zakończenie domek w górach zielona trawka drzewka istna sielana na zakończenie film familijny toż to a nie Terminator.

ocenił(a) film na 3
bulec1

Dodam jeszcze, że endoszkielet (T-800), siedzący za kierownicą ciężarówki, wyglądał groteskowo i śmiesznie. A przecież powinien budzić grozę albo co najmniej wzbudzać niepokój.

Fota dla tych, którzy nie widzieli albo nie pamiętają: http://www.cinemablend.com/images/news/70444/_1427127259.jpg

ocenił(a) film na 5
impassive

Ja pytam gdzie pasy? Będzie mandacik Panie kierowco...

impassive

10/10 film z 91' robiony na amidze miażdży te gówno jak i poprzednia część.

2ck

Żaden z Terminatorów nie powstawał na Amidze. Był kiedyś w C&A artykuł o tym fakcie ale okazał się kwietniowym żartem. W czasie istnienia Amig istniały także inne stacje CGI, na których wykonywano profesjonalne efekty specjalne do filmów.

ocenił(a) film na 3
impassive

Hm... Obejrzałem film jeszcze raz (tym razem na kompie), no i zrewidowałem swoją opinię z 3 na 7/10.

ocenił(a) film na 7
impassive

i slusznie. to jest przyzwoita produkcja, a ze terminatorowi hardkorzy beda kwekac ze nastapil zamach na legende? co z tego? za samego arnolda szczerzacego zeby dalbym piatke :D

ocenił(a) film na 7
lysysloik

Terminator 2 mi się bardziej podobał, Terminator 1 w sumie też, ale Terminator: Genisys to solidna kontynuacja tamtych dwóch części. Jest to inny film niż tamten, ale i czasy zmieniły się. Niepotrzebnie pomiędzy nimi stworzyli jakieś słabe filmy.

ocenił(a) film na 7
TheQac

wiadomo, dla mnie (jak i dla prawie wszystkich) dwojka tez jest najlepsza w cyklu, a ze nie ma zadnych szans nakrecic lepszej czesci to i dobrze ze zminili konwencje

ocenił(a) film na 7
lysysloik

masz racje juz chyba nie zobaczymy podobnego filmu...jak cos sie pojawi daj znac...

ocenił(a) film na 7
impassive

Przede wszystkim ciężarówki produkowane przez Skynet powinny być autonomiczne i jeździć bez kierowcy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
dziadol_fw

http://www.reactiongifs.com/r/bFFJysJ.gif

Lalu

No ile razy? Nie wstydź się.

ocenił(a) film na 8
dziadol_fw

To w końcu kogo pytasz o te dość prywatne kwestie?

Lalu

No, pytałem bulca, ale z rozpędu odpisałem tobie.

ocenił(a) film na 4
dziadol_fw

Odpowiedź masz w swoim pytaniu. Nie dziw się, że nie odpisał ci na gimbusiarską zaczepkę :D

Sharimsejn

Już, już za parę dni wrócisz do swojego gimnazjum. Pryszcze tylko powyciskaj przed rozpoczęciem roku.

ocenił(a) film na 4
bulec1

Tak, po stokroć tak!.
Humor rozbawił mnie setnie, wzruszające sceny wycisnęły z moich oczy więcej łez niż kochanek, który musiał wracać do rodziny, a zawiłości fabuły przerosły mnie bardziej, niż polityka rządzących.
A tak serio, to o co tu, kurde, chodzi? Kto to w ogóle wymyślił? Kto wpadł na iście "genialny" pomysł z obsadą głównych ról, ściągając aktorów z topowych seriali? Pomijając Arnolda oczywiście, choć za tę część serii powinien się wstydzić. Za to, że chłop się starał (?) dałam o tę gwiazdkę wyżej...
Film jest słaby jak jednodniowe pisklę. Gniazdowca, żeby nie było niedomówień. Mniej obytym w kwestii ptasich niemowląt, zanim zaczną obrzucać mnie padliną, polecam dobrego, starego wujka Google ;)
Nie zamierzam dyskutować z tymi, którym film się podobał i którzy będą chcieli przekonywać mnie, ze tkwię w błędzie, jak i sobie nie życzę tekstów w stylu "ty sie ku.wa nie znasz, jestes noobem, ic ogladac telenowele".
Zgadzam się z Twoją opinią, bulec1 tak bardzo, że aż mnie to boli ;) To już nie jest Terminator, to jego cieniutka parodia.
Wieszczę kolejną, w której rolę T-800 zagra odtwórca roli Tyriona Lannistera, Johna Connora zagra Eva Green, Sarę Connor odtworzy Lucy Lawless.

ocenił(a) film na 7
Kociczka

"Arnolda oczywiście, choć za tę część serii powinien się wstydzić. "

A on jest z tego filmu dumny :D
Ja zresztą również.

ocenił(a) film na 6
Kociczka

Istne śmietnik.
A swoją drogą przypomniałem sobie jedyneczkę i naprawdę film ma klimat. Nie wiem dlaczego ale nie lubiłem tej części, albo nie rozumiałem. Tak czy inaczej obecna wizja przygód Daenerys i Dziadka wypacza dobry smak poprzednich części. Sam jestem fanem T2.

ocenił(a) film na 9
Kociczka

Oj oj oj. Cieniutką parodią Terminatora była część trzecia. To jest parodia wręcz wybitna. Całe dwie godziny siedziałem i rechotałem :D.

ocenił(a) film na 3
Wladca_Snow

Zgadzam się z oceną części trzeciej.

Pamiętam moje nastawienie, gdy szedłem do kina: w końcu po tylu latach nadziei na kolejną część, mogę oto po raz pierwszy wybrać się do kina na Terminatora. To co zobaczyłem było jak wylewanie pomyj na kultowy dla mnie obraz. Wątki komediowe w filmie, który jednocześnie wręcz uderza patosem i stara się być super poważny były nie do zniesienia.

W Genisys cała konwencja to gra na kliszach i starych pomysłach i jako taka razi o wiele mniej. Uderza raczej wtórność i brak spójnej koncepcji. Film ma klimat przez pierwsze pół godziny, gdy stara się jeszcze imitować filmy Camerona. Potem jest już tylko coraz gorzej. Żeby już o doborze aktorów i ich grze nie wspominać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones