PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186343}

Terminator: Ocalenie

Terminator Salvation
6,5 146 714
ocen
6,5 10 1 146714
4,4 15
ocen krytyków
Terminator: Ocalenie
powrót do forum filmu Terminator: Ocalenie

Postanowiłem zamieścić strezczenie tego filmu dla tych, którzy go jeszcze nie oglądali.

Film rozpoczyna się w roku 2003. Pokazana jest scena ze skazańcem imieniem Marcus w więzieniu, który proszony jest o oddanie swojego ciała dla celów naukowych, on się zgadza. Następnie akcja przenosi się w rok 2018. Pojawia się Marcus, którego atakują roboty. Życie ratuje mu nastolatek o imieniu Kyle Reese. Kyle tłumaczy Marcusowi, że trwa wojna z robotami i systemem o nazwie Skynet, który ma nad nimi kontrolę. Kyle zostaje porwany przez roboty. Marcusowi udaje się uciec. Następnie Marcus spotyka ziewczynę imieniem Blair z niedługo po tym ratuje jej życie. Blair jest mu wdzięczna i mówi, że John Connor może pomóc Marcusowi dostać się tam gdzie chce. Marcus i Blair atakowani są przez kolejne roboty lecz oczywiście uchodzą z życiem. W końcu docierają do bazy ruchu oporu, którego przywudzcą jest John Connor. John dowiaduje się, że Marcus jest w połowie robotem. Nie ufa mu i przywiązuje go łańcuchami. Blair jednak uwalnia go i razem z nim ucieka ponieważ widzi w nim człowieka i jest wdzięczna za uratowanie życia. Później John spotyka Marcusa. Tym razem również i jemu Marcus ratuje życie. John nabiera do niego nieco zaufaniia. Marcus proponuje, że może wedrzeć sie do siedziby Skynetu i uratować Kyle'a Rees'a. John zgadza się. Marcus dostaje się do siedziby Skynetu wyłączając zabezpieczenia. Tam spotyka dziewczynę, która proponowała mu oddanie własnego ciała. Nie jest ona jednak naprawdę, lecz tylko programem komputerowym. Muwi mu, że został przez nią wykożystany i oszukany i że jego celem było dostanie się do Skynetu i sprowadzenie tu Johna Connora. Marcus wścieka się i rozwala ekran na którym wyświetlana jest ta kobieta. John i Marcus uwalniają wielu ludzi, wtym także Kyle'a Rees'a. John jednak zostaje poważnie ranny. Marcusowi jednak udaje się zabrać go do bazy. Lekarka mówi, że John nie pożyje już długo ponieważ jego serce tego nie wytrzyma. Marcus decyduje się oddać mu własne serce.

Nieźle się rozpisałem. Chociaż i tak jest to streszczenie w dużym skrócie. Wiele pobocznych, nie wiele znaczących walk z robotami pominąłem, a było tego naprawdę dużo. Mam nadzieję, że docenicie moje starania i dostanę jakieś podziękowania :)

ocenił(a) film na 8
DarkHunter

"Tam spotyka dziewczynę, która proponowała mu oddanie własnego ciała"

To mnie rozwaliło:)

"Mam nadzieję, że docenicie moje starania i dostanę jakieś podziękowania"

Skoro chcesz pisać streszczenia, to najpierw powinieneś się zająć swoją ortografią i stylistyką.

Jeszcze nie rozumiem jaki jest sens tego streszczenia, bo chyba kto jeszcze nie był na filmie, raczej nie będzie tego czytał..

psq

Wiem, że mój styl nie jest profesjonalny bo nie znam się na pisaniu profesjonalnych streszczeń. Ale w streszczeniu chodzi przede wszystkim o to aby przekazać informacje a nie żeby fajnie się czytało.
A jeśli chodzi o cel streszczenia to jest on taki, że ci co maja jakieś nienormalne przekonanie, że to jest najgorszy film jaki powstał i i tak na to nie pójdą bo niszczy ich ukochaną serię (bo słyszałem tu podobne komentarze) mogą w skrócie dowiedzieć się o czym ten film jest. Ewntualnie może ono posłużyć dla tych co lubią znać fabułę filmu przed obejrzeniem bo czują jakąś satysfakcję, że nikt w kinie nie wie co się wydaży a oni wiedzą.
Może to streszczenie się nikomu nie przyda ale chyba zawsze lepiej gdy coś jest niż gdy tego nie ma, no nie?

ocenił(a) film na 8
DarkHunter

"Ale w streszczeniu chodzi przede wszystkim o to aby przekazać informacje a nie żeby fajnie się czytało. "
W streszczeniu chodzi o to, żeby przekazać fabułę filmu, właśnie tak, żeby to było zrozumiałe i się lekko czytało. Twoje streszczenie nie czyta się lekko, za dużo powtórzeń wyrazów, przez co staje się monotonna.

ocenił(a) film na 5
psq

mała uwaga do Madboya:
Jeśli mówimy o streszczeniu np Pana Tadeusza w "ściądze" dla licealistów, to faktycznie chodzi w niej o to, żeby przekazać jak najwięcej treści utworu. Jeśli jednak mówimy o streszczeniu filmu, które może być zamieszczone np na okładce DVD, albo na portalu pod tytułem filmu, to nie może być ono pełne spoilerów. Musi być ono ogólne i nie zdradzać niczego co dotyczy kluczowych zwrotów akcji, a już tym bardziej zakończenia filmu.
Odsetek ludzi, którzy mogą sobie popsuć zabawę w kinie czytając wcześniej taką recenzję, jest przygniatająco większy od tego, którym się ona przyda.

ocenił(a) film na 7
jimmyjoe

a ja sie nie dziwię. jaki film - takie streszczenie...

DarkHunter

Komuś się chce to czytać?

DziadziaMET

Do książek mogą być streszczenia, a do filmów nie?

ocenił(a) film na 8
DziadziaMET

dzis leci w tv ten film, spoznilem sie i mnie ominelo 15 min filmu, dzieki temu streszczeniu, a przeczytalem tylko poczatek, wiem o co biega, przede wszystkim wiem kim jest Marcus,
wlasnie po to sa strzeszczenia... masz potrzebe to czytasz, nie masz to nie czytasz

ocenił(a) film na 5
DarkHunter

Stary, po cholere to spoilerujesz? Zrozum - streszcza się książki, nie filmy. Dostaniesz co najwyżej wałem po głowie, a nie podziękowania -.-

PS - z taką ortografią i stylem pisania jeszcze bardziej się pogarszasz.

Mruck

A czemu niby książki tak a filmy nie ???

Mruck

""Jeszcze bardziej się pogarszasz""

Chyba ""pogrążasz""..... ty prymusie !

użytkownik usunięty
DarkHunter

"Mam nadzieję, że docenicie moje starania i dostanę jakieś podziękowania :)"

Porzuć tę nadzieję.

DarkHunter

Dziękujemy Ci razem z Olą za to streszczenie. Piszemy z przyszłości, tj. z roku 2013, a ty jeszcze jesteś w 2009 ? Zaczęliśmy oglądać film po z godzinnym opóźnienie odjąć reklamy na polsacie. I dzięki twojemu super opisowi fabuły wiemy co się działo do tej chwili i jesteśmy zadowoleni i wdzięczni Ci bardzo.
Pozdrawiamy serdecznie z przyszlości.
Ola i Andrzej

ocenił(a) film na 7
nodust

a co to kurna, zapowiedzi jakieś? "Ola i Andrzej"? A może koncert życzeń? "Wszystkiego najlepszego życzą Ola i Andrzej". Co za ludzie teraz w tych internetach... Wszystko jakieś podwójne...
Pozdrawiam z 2016-go roku.
Zdzichu i Nowak. (a co!)


ocenił(a) film na 7
Sony_West

Ahahahahhahhhbiauahhhuuahuhahahhaahehehe... kurcze, jak można nieźle się uśmiać czytając właśnie takie komentarze pod filmami :D!!! No to ja pozdrawiam z dalekiej przyszłości 2020 roku!!! Jeszcze u Nas tak cywilizacja nie poszła do przodu, jak w Terminatorze :P może 2030 roku będzie ciekawiej ;)

Sony_West

Sony_West rozwaliłeś mnie Nowakiem hahahaha :D piątunia

ocenił(a) film na 5
DarkHunter

Podziękowania.

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Dzięki, chciałam sobie na szybko przypomnieć o czym jest film i twoje streszczenie mi pomogło.

ocenił(a) film na 7
DarkHunter

tego się kur'wa nie da czytać...

DarkHunter

Twoje streszczenie jest niezle i ma swoj styl. Dzieki za nie.
Nie zniechecaj sie komentarzami. Polacy to narod madrujacych sie pseudonauczycieli ktorzy w rzeczywistosci sa bardzo głupi. Widac to na tle innych narodow.
Jak akurat lubie streszczenia i nie przeszkadzaja mi w ogladaniu filmow. Chetnie przeczytam wiecej twoich streszczen przy innych filmach.
Pozdro z 2021Maćko z Anglii

DarkHunter

Dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones