Test

Rok 1985. Frankie to nowy nabytek najmodniejszej szkoły tańca w San Francisco. Chłopak zaprzyjaźnia się z doświadczonym Toddem.

Nie pomaga nadmierne napawanie się przez reżysera klimatem lat 80. Większość scen skąpana jest tu w syntezatorowych plamach rodem z muzycznego krajobrazu epoki. Frankie nie rozstaje się ze swoim żółciutkim walkmanem, a jego perypetiom towarzyszą dźwięki hiciorów z tamtych lat. Ta muzyka udanie wprowadza nas w nastrój osiemdziesiątego piątego, ale też – przez swoją charakterystyczną podniosłość, stylizację – potęguje jeszcze wrażenie kiczowatości. Bez  dramaturgicznej głębi zamienia się w mydliny. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 70%
pokaż:
 
$related.related Scott Marlowejako:Fankie
Scott Marlowe jako Fankie
Matthew Risch Matthew Rischjako:Todd
Kristoffer Cusick Kristoffer Cusickjako:Walt
$related.related Rory Hohensteinjako:Tommy​
Damon K. Sperber Damon K. Sperberjako:Dr Corbett
$related.related James Sofrankojako:David
$related.related Evan Boomerjako:Tyler
$related.related Sergio Benvindojako:Sergio
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Matthew Risch
rola: Todd
7,0 1 głos

San Francisco, rok 1985. Apogeum epidemii AIDS. Frankie aspiruje do obsady przedstawienia realizowanego przez wiodącą na zachodnim wybrzeżu trupę taneczną. Pomijany podczas prób, mylący się w trakcie ćwiczeń nawiązuje trudną przyjaźń z weteranem sceny Toddem, którego częste wizyty w klubach, przygodne znajomości i okazjonalne używanie narkotyków zyskują mu renomę ancymonka trupy. W tle dramatu czai się atakujący z ukrycia wirus HIV, niepewność drogi jego przenoszenia, objawów i tożsamości ofiar. Na scenie, na której występują Frankie i Todd każdy może być nosicielem, każdy może nosić w sobie potencjalny wyrok śmierci. Debiut weterana sceny tanecznej Chrisa Masona Johnsona w choreografii Sidry Bell zdobył główne nagrody na festiwalach Tampa i Outfest.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Test na życie

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Mayfly
studio:
  • Gloss Studio
  • Serious Productions
inne tytuły:
(więcej...)
  • Zdjęcia do filmu kręcono w San Francisco (Kalifornia, USA).
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o