PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705613}

Testament młodości

Testament of Youth
7,2 15 044
oceny
7,2 10 1 15044
Testament młodości
powrót do forum filmu Testament młodości

Stroje głownej bohaterki!

użytkownik usunięty

Czy ktoś wie czy (i gdzie) można dostać ubrania w stylu tych, w które ubrana była główna bohaterka? Moda z tatego czasu niesamowicie mi się podoba, niestety na sklepowych wieszakach próżno szukać czegoś podobnego...

użytkownik usunięty

Spódnice midi, taliowane bluzki koszulowe z okrągłymi kołnierzykami, małe sweterki bliźniaki. Wszystko to możesz znaleźć w sieciówkach. Priv

użytkownik usunięty

Wiem, że w sieciówkach można trafić na pojedyncze sztuki, ale miałam nadzieję, że istnieje gdzieś sklep z pełnym asortymentem ;)

może to mało odkrywcze - ale szukaj w ciucholandach ;)

Wcześniej nie zauważyłam tego wątku i przed chwilą założyłam podobny, ale może tu moja prośba będzie szybciej zauważona :)
Chodzi mi akurat o konkretną jej sukienkę. Od ok. 27' do 33' 40'' filmu Vera występuje w bladoróżowej sukience z białą koronką - czy ktoś orientuje się, gdzie mogłabym znaleźć zdjęcia aktorki w tejże sukience? Albo w jaki sposób zdobyć zdjęcia/szkic podobnej? Chciałabym właśnie taką sukienkę, w tymże stylu, uszyć na swój ślub, a printscreeny mogą nie wystarczyć krawcowej do odwzorowania tego kroju i innych detali... Będę wdzięczna za podpowiedzi!

balwochwalczyni_Erosa

zależy mi szczególnie na zdjęciach tyłu i dołu sukienki, bo przód udało mi się na kilku zdjęciach znaleźć, ale to wszystko...

balwochwalczyni_Erosa

Jest scena, gdy Vera podnosi listy przed wyjściem na przysięgę brata. Może tam uda Ci się złapać ujęcie dołu i boku...

ocenił(a) film na 7

Wizyta u dobrej krawcowej ;-)

użytkownik usunięty
Jakub_Mroz

O, to na pewno :)

Polecam częste wizyty w lumpach (sklep z używaną odzieżą)

zawitaj do Londynu tam tego pełno charity stores

Dokładnie, Londyn i inne w miarę duże miasta UK.
Vintage z prawdziwego zdarzenia w pl nie znajdziesz (wciąż ludzie określają tak wszystko co ma koronkę, wzór florystyczny lub jest brązowe), w UK można znaleźć prawdziwe perełki za całkiem rozsądne (a czasem wręcz śmieszne) pieniądze.

Szukaj w charity shops, (np. sieć Sue Ryder prowadzi też część swoich charity shops również w wydaniu vintage), załap się na jakiś Vintage Fair event. Najprościej będzie jak markin wspomniał/a - w Londynie na początek.

Dla kogoś nietutejszego może to być problemem bez odpowiedniego rekonesansu przed wyjazdem, radzę więc zacząć od tego, jeśli byś się już oczywiście decydowała na podróż za ciuchami :)

Możesz też sprawdzać na ebay'u wersji .co.uk (i oczywiście oznacz tam, że ma być to nie nowe tylko używane, bo inaczej wyskoczą Ci same chinole i sieciówy) oraz na etsy - jednak Etsy jest przeważnie drogie, bo tam sprzedają raczej super kolekcjonerskie egzemplarze.

Jakbyś miała jakieś pytania to śmiało, akurat się tym zajmuję :P

Aha, jeszcze podobno w Krakowie na Sławkowskiej otworzono jakiś przyzwoity vintage shop (ale nie byłam osobiście, więc nie wypowiem się szerzej)

No i na Kazimierzu krakowskim też jest jeden ale nie pamiętam dokładnie gdzie.

Tak w ogóle to pewnie już dawno się zaopatrzyłaś we wszystko, dopiero teraz zauważyłam datę posta :))))) Ale może komuś jeszcze się przyda ta wiedza.

ocenił(a) film na 8

Moda "Edwardiańska" jeżeli interesują panią oryginalne ubiory to tylko na aukcjach "Vintage edwardian", natomiast reprodukcje u dobrej krawcowej...polecam grupy kostiumowe na fb.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones