PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10117}

Thais

6,0 1 072
oceny
6,0 10 1 1072
Thais
powrót do forum filmu Thais

Film Ryszarda Bera pozostaje kuriozum stworzonym w pierwszej połowie lat 80-ych, kiedy to pieniądze w naszej kinematografii często były wydawane na byle co. Ten film jest fatalny pod każdym względem!!! Aktorstwo jest koszmarne, dialogi nadęte i często bezdennie głupie. Scenografia jest bardzo średnia. Ten film miesza pseudo -erotykę z warstwą duchową. Robi toi w sposób niesmaczny i bardzo płytki -by nie powiedzieć ,że po prostu śmieszny. THAIS to kino złe, bardzo złe.

ocenił(a) film na 10

Krytyka "Thais" nie jest zasłużona.
Zapominasz jakiej klasy pisarzem był Anatol France.
Jak widzę aktorstwo w tym filmie ?.
Pawlik---niezły,Voit---świetny,Garlicki---niezły,Bista---klasa ta ,co zwykle,Kryszak---dobry,Dorota Kwiatkowska---Thais(bez określników).
Czy film jest płytki ?.
Przypomina mi to zdanie pewnego piszącego o "Przed sklepem jubilera".
Scenografia---małe błędy,ale to wina tamtych czasów.
M.

ocenił(a) film na 8

Film jest świetny i do tego piękna Dorota Kwiatkowska. Film był robiony za mały budżet, a wyszedł lepiej niż Quo Vadis Kawalerowicza. Cudowna historia. Ani przez chwilę się nie nudziłem 10/10

ferdek_5

Poprzednik ma rację, film niezły, głównie dzięki ciekawemu tematowi. Nie rozumiem małej popularności na filmwebie pięknej aktorki odtwarzajacej tytułową rolę. Raczej nie zgodziam się z opisem, że film jest erotyczny. Właściwie nie ma w nim scen miłosnych, zaś nagość nie była w helenistycznej kulturze niczym nadzwyczajnym.









ocenił(a) film na 9
ferdek_5

Dokładnie - zgadzam się w 100% z trzema tutejszymi poprzednikami. Film mnie bardzo, bardzo, a to bardzo pozytywnie zaskoczył, a tak niska ocena i narzekanie w stylu - "tylko 'orgia' była cool" samo w sobie jest komentarzem wobec co poniektórych użytkowników serwisu(a jaki ten komentarz jest - każdy niech sobie odpowie sam). Mi osobiście, trudno się do czegoś w filmie "przyczepić"(no poza tym, że momentami technicznie/finansowo mogło być dużo lepiej, lecz jak ktoś wspomniał - takie czasy:/ ). Powieści Anatola France’a jeszcze nie czytałem, więc nie wiem na ile film odpowiada oryginałowi - lecz sam w sobie wyszedł (imho) świetnie. Gorąco polecam i radzę się nie sugerować tutejszą oceną. To nie jest film "erotyczny".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones