PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836110}

The Birth of Cool: Miles Davis i jego muzyka

Miles Davis: Birth of the Cool
7,3 1 387
ocen
7,3 10 1 1387
The Birth of Cool: Miles Davis i jego muzyka
powrót do forum filmu The Birth of Cool: Miles Davis i jego muzyka

pytanie

użytkownik usunięty

Hej, mam pytanie do osób, które widziały ten dokument: czy jest to film o całej karierze Davisa, czy jedynie o okresie, w którym powstał "cool jazz" (t.j. w tytule)? Czytałem recenzje filmu i są raczej mało entuzjastyczne, więc zastanawiam się czy warto oglądać? Bo osobiście uważam, że znakomity "The Miles Davis Story" wyczerpał temat wystarczająco.

To film o całej karierze. Moim zdaniem dość dobry, choć 115 minut to oczywiwście za mało by dokładnie zajać się taką postacią,

użytkownik usunięty
radek_b2

Dzięki. Nie wiesz, czy można go zobaczyć online? Miałem być wczoraj w kinie Helios w Poznaniu, ale niestety nie zdążyłem...

Na razie chyba nie ma online, ale warto sprawdzać ekino i cda, a może się pojawi... Też miałem nadzieję, że to film o czasie końcówki lat 40-ych i tej estetyce w twórczości Milesa i innych. W tym kontekście b.zabawne było tłumaczenie tytułu jakie się pojawiło na ekranie: Narodziny czegoś fajnego...

użytkownik usunięty
radek_b2

Hej, już mam na twardym dysku :)

świetnie!

ocenił(a) film na 7

Jest na netflixie, gdyby ktoś nadal szukał.

ocenił(a) film na 8
Pan_Loduffka

na netflixie jest "the birth of cool miles davis i jego muzyka" czy to ten sam dokument?

ocenił(a) film na 7
m_a_c_88

Raczej tak, musieli zmodyfikować tłumaczenie po czasie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones