PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828843}
5,4 67
ocen
5,4 10 1 67

The Cleaning Lady
powrót do forum filmu The Cleaning Lady

7/10

ocenił(a) film na 7

(...) Bardziej szaloną spośród nich jest, oczywiście, Shelly, co pozostaje kwestią drugorzędną, ale wartą wspomnienia. Nie ma w „The Cleaning Lady” sceny z udziałem żywcem ugotowanego królika, ale znalazła się taka, w której do blendera trafia grupa nieszczęsnych szczurów. To sekwencja obrzydliwa, mocna, początkująca bliżej nieokreślony akt okrucieństwa wobec człowieka, nie zwierzęcia: towarzyszy prologowi i doskonale nadaje ton reszcie filmu. „Cleaning Lady” to horror nihilistyczny i dość bezkompromisowy. Nie wszyscy doczekają się w nim sprawiedliwości – bez względu na to, jak bardzo na nią zasługują – a o happy endzie w ogóle możecie zapomnieć. Ponura ścieżka dźwiękowa skomponowana została w zgodzie z depresyjnym nastrojem, jaki się z filmu wylewa; niektóre utwory brzmią, jakby puszczano je z zepsutej pozytywki. Wyraźnie zaakcentowano w „The Cleaning Lady” motyw dziecięcych traum: retrospekcje z młodzieńczych lat Shelly wywołują dyskomfort na przemian ze złością. Nie pokazują wszystkiego, choć przekaz jest wystarczająco eksplicytny. Film, zwłaszcza w swej drugiej połowie, sporo wspólnego ma z backwoods slasherami (w samochodzie nagle kończy się benzyna, zasięg niknie gdzieś między drzewami), ale jego brutalność bliższa jest raczej „Oczom matki” – którymi trzy lata temu straszył Nicolas Pesce.

Pełna recenzja: #HisNameIsDeath

ocenił(a) film na 7
MyNameIsDeath

Dzięki za opinię, gdyby nie Ty, to na media.krytyk nikt by o tym filmie nie wiedział:)

Dla samej pierwszej połowy - nieprzyjemnej, krępującej jak cholera - warto. Druga to już standardzik na autopilocie przerywany ciekawymi retrospekcjami.

ocenił(a) film na 7
laxman

Widzisz, a zastanawiałem się czy recenzować, myśląc: "kto to później przeczyta" ;)

Tak, jedna z większych niespodzianek, nie liczyłem na wiele.

MyNameIsDeath



Gdzie można obejrzeć ten film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones