PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598563}
4,8 235
ocen
4,8 10 1 235

The Devil's Rock
powrót do forum filmu The Devil's Rock

Całkiem przyjemny niskobudżetowy horror osadzony w czasach 2WŚ. Przede wszystkim – tego filmu nie kładzie to, co inne niskobudżetowe horrory, czyli kiepskie aktorstwo. Trójka aktorów odegrała swoje role, jak na tego typu produkcję, rewelacyjnie – niemalże A-klasowy aspekt w B-klasowcu. Ogromna większość filmu (niemalże całość) to obserwowanie tych kilku aktorów w 2 pomieszczeniach, po których porozrzucane są ciała i wnętrzności, a reżyser umiejętnie buduje poprzez to klaustrofobiczny klimat izolacji. Poza tym mamy też nieźle dopasowane straszne dźwięki i straszną muzykę do niektórych scen vide SPOJLER postrzelona chwilę wcześniej demonica powstaje z martwych KONIEC SPOJLERA. Wreszcie jest też trochę, a nawet trochę więcej niż trochę, gore (szczególnie jedna scena na końcu), ale na szczęście nie do przesady, a efekty krwi i trzewi „cieszą” oko. Do kiczowatej charakteryzacji demonicy przyczepiał się nie będę – jakoś nie przeszkadzała mi taka tandetna wizja demona, to chyba dzięki reżyserowi, który potrafił odwrócić uwagę innymi atrybutami od samego wyglądu. Kilka filmów o konszachtach nazistów z siłami piekielnymi już było, a ten jest ciekawą wariacją na ten temat, która momentami, historią zwłaszcza nawiązuje do H.P. Lovecrafta (nawet momentami pojawia się słowo Nyarlatothep). Generalnie polecam fanom horrorów klasy B, gdyż na pewne wady trzeba przymknąć oko – 6.5/10

ocenił(a) film na 5
Scifrenis

Z tymi aktorami to bym polemizował - o ile dziewczyna przyciągała uwagę i fajnie się sprawowała w roli kusicielki, o tyle ten aliancki komandos podobny do Jurka Dudka jakoś mnie nie przekonał - taki jakiś nijaki był. Zaś Niemiec mówił po angielsku tak ładnie, że gdyby nie fizjonomia i SS-mańskie dokumenty to byłbym pewien, że to kolejny z Aliantów. ;) Film zaś całkiem przyjemny, chociaż tak kameralny, ze gdyby nie początkowe sceny, można by z tego zrobić teatr telewizji - zresztą tak to momentami wyglądało. No ale ogólnie pokazuje to, że jak się ma dobry pomysł to i za grosze można coś znośnego nakręcić - to dobra lekcja dla rodzimych filmowców, którzy w gatunku horror to od ćwierć wieku nic ciekawego do powiedzenia nie mają.

ocenił(a) film na 5
Koper

Cóż więcej dodać koledzy, bardzo trafne komentarze do bardzo rzadkiego filmu, tym bardziej więc cenne. No może tylko to, że mnie najbardziej raziła zbytnia prostota scenariusza. Fabuła chyba niestety zdecydowanie za płytka żeby dać wysoką ocenę, choć produkcja mimo wszystko przyzwoita i nad wyraz zaskakująco profesjonalnie wykonana.
Ogólnie rzecz biorąc ciekawy - o tak, bardzo kameralny - horror wojenny, których przecież za wiele ostatecznie rzecz biorąc nie mamy, choć wydawałoby się, że to dwa gatunki wręcz stworzone do miksowania ze sobą.
Ode mnie mocne 5.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones