PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131426}

The End of Evangelion

Shin Seiki Evangelion Gekijōban: The End of Evangelion: Air/Magokoro o, Kimi ni
7,9 10 596
ocen
7,9 10 1 10596
The End of Evangelion
powrót do forum filmu The End of Evangelion

ARCYDZIEŁO!

ocenił(a) film na 10

Ten kto pisze, że to pokrecone i bez sensu to znaczy, że poprostu tego filmu nie zrozumiał. Oglądnął sobie , nic nie skumał i teraz uważa, że film głupi... Bez sensu :/ Film jest rewelacyjny! Gorąco polecam, muzyna bajeczna <3

gooddziewczyna15

Też mi się tak kiedyś wydawało. Potem znormalniałem.

ocenił(a) film na 8
gooddziewczyna15

Jak też filmu "nie zrozumiałem". Ktoś mnie oświeci? Jak się człowiek przyłoży to i w "Bolku i Lolku" doszuka się ukrytej symboliki sensu istnienia wszechświata.

Kamecha

A co tu jest trudne do zrozumienia? Proponuje obejrzeć film kilka razy i wyrobić swoje zdanie na temat fabuły i o co w niej chodzi.

Co do symboliki to jest jej bardzo dużo. Głównie religijnych: nazwy aniołów i urządzeń.

Jak nie chce się myśleć to proponuje jakiejś lżejsze serie :P

ocenił(a) film na 8
gooddziewczyna15

ja napiszę że pokręcone ale nie że bez sensu. Japończycy mają tendencję do robienia pokręconych rzeczy. Ale to jest niesamowita zaleta. Film przez to nabiera głębię dzięki różnym możliwym interpretacjom niewielkich (ale nieraz ważnych - choć każdy inaczej może odebrać ten film) smaczków.

Niektórzy mają wyobraźnię na poziomie właśnie Bolka i Lolka choć bardzo ciekawi mnie ewentualna wizja wszechświata w tejże serii. ;D

ocenił(a) film na 10
gooddziewczyna15

Zgadzam się
The End of Evangelion (tak jak cała seria NGE)to jak dla mnie najwspanialsze dokonanie japońskiej kinematografii (w kategorii filmu animowanego), a pan Hideaki Anno to najgenialniejszy twórca anime w dziejach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones