PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131426}

The End of Evangelion

Shin Seiki Evangelion Gekijōban: The End of Evangelion: Air/Magokoro o, Kimi ni
7,9 10 596
ocen
7,9 10 1 10596
The End of Evangelion
powrót do forum filmu The End of Evangelion

Dla mnie niemal oczywistym wyborem byłoby wybranie pierwszego zakończenia. Drugie już mnie wgniotło całkiem w fotel jak je obejrzałem do końca. To jak psychologiczny i filozoficzny aspekt człowieczeństwa w tym filmie został poruszony jest dla mnie niesamowite. Za KAŻDYM razem jak obejrzę/przeczytam jakieś anime/mangę (pomijam Dragon Ball itp)przychodzi mi do głowy to samo pytanie... Skoro dzieciaki w Japonii czytają takie rzeczy od małego to jak pokręcone muszą mieć na starość umysły... A z drugiej strony widać niesamowitą różnicę pomiędzy poziomami popkultur narodowych.

ocenił(a) film na 10
Nocarz

Ja uważam że oba zakończenia są równie wspaniałe i doskonale się uzupełniają. W 25 i 26 odcinku w sposób kameralny przedstawiono dopełnienie umysłów głównych bohaterów natomiast The End of Evangelion to HCP w fizycznym świecie (choć w Magokoro wo, kimi ni też jest sporo scen rozgrywających się w umyśle Shinjiego), monumentalny obraz apokalipsy. Oba uwielbiam.

Tabris

ale mi chodziło o dwa zakończenia EoE a nie porównywanie zakończenia serii anime do zakończenia filmu EoE (które ma 2 zakończenia).

ocenił(a) film na 8
Tabris

ops sorry napisałem z konta kumpeli... :) post wyżej jest jak najbardziej mój

ocenił(a) film na 10
Nocarz

A to przepraszam, źle Cię zrozumiałem.
Jeśli chodzi o EoE preferuję drugie zakończenie, które według mnie jest lepsze pod względem treści, wizualizacji i kompozycji. Ponadto wbrew powszechnej opinii, kończy się dobrze - każdy dostaje drugą szansę, szansę powrotu...jeśli tylko chce żyć

ocenił(a) film na 8
Tabris

mi chodziło raczej o to czy wolałaś opcję z Rei czy tą drugą w której Shinji dusi sparaliżowaną asukę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones