PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114960}

The Grudge - Klątwa

The Grudge
6,3 65 453
oceny
6,3 10 1 65453
4,0 8
ocen krytyków
The Grudge Klątwa
powrót do forum filmu The Grudge - Klątwa

Co mnie zastanowiło to na początku w pierwszej scenie z Sarah Michelle Gellar i jej chłopakiem jak pokazywali dom, to w pokoju stał komputer z płaskim ekranem monitora, były już takie w 2004 roku? Myślałam że wtedy jeszcze te wielkie monitory były, ja kupowałam w 2002 kompa miałam duży monitor, w 2008 już płaski był.

Czemu klątwa prześladowała kobietę w biurze w końcu było powiedziane, że gdzie ktoś umarł tam się rodzi klątwa a czy w biurze ktoś umarł? Kim była ta kobieta bo mi umknęło? Aktorka przypomina Cameron Diaz. Kim był ten mąż babki, którego w wizjach widziała Karen pod koniec filmu i skąd znalazł się w domu bo tak oglądałam senna że nie dopatrzyłam chyba.

"Pismo było kobiece" a czym się to różni damskie od męskiego, czy mężczyźni nie mogą starannie pisać? :P

Czemu pod koniec filmu Karen miała wizje że widziała tego męża tej kobiety jakby z przeszłości akcję prawdziwą a potem co się stało w domu? Ona widziała to jakby na żywo normalnie i to się tak wzięło znikąd...

A co do filmu to mnie nużył w sumie, bo aktorska gra była słaba, Sarach Michelle nie jest jakąś rewelacyjną aktorką, blade mary z czarnymi włosami poruszające się w dziwny sposób zaczynają mnie chyba nużyć, chociaż muszę przyznać, że w filmie Shutter zrobili to 10x straszniej, niż tutaj. Myślę że gdyby byli jacyś mniej znani aktorzy niż Sarach, którą kojarzę z Buffy czy coś, to by mi si lepiej oglądało, nawet jeśli nie byliby tacy dobrzy, w 2 części chyba są mniej znani nie? Warto wg was obejrzeć?

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Pamiętaj, że film ma miejsce w technologicznej Mecce, a nie w Polsce ;) Także LCD szczególnie nie dziwi.

Kłatwa mogłaby być przekazywana z osoby na osobę. Kobieta z biura była spokrewniona z mieszkańcami domu i była w nim. Przez to klątwa spadła też na nią. Była zdaje się córką tej starszej kobiety.

Facet z wizji był ojcem chłopca i mężem Kayako. W gruncie rzeczy przyczyną powstania klątwy.

Istnieje cała dziedzina nauki dotycząca pisma, zależnie od miliona czynników. Ale generalnie rzecz biorąc tak, kobiety piszą staranniej.

ocenił(a) film na 5
Dealric

"Pamiętaj, że film ma miejsce w technologicznej Mecce, a nie w Polsce ;) Także LCD szczególnie nie dziwi." no tak, w Japonii wszystko jest do przodu o 10 lat :D

"Facet z wizji był ojcem chłopca i mężem Kayako. W gruncie rzeczy przyczyną powstania klątwy." tym co zamordował ich?

"Istnieje cała dziedzina nauki dotycząca pisma, zależnie od miliona czynników. Ale generalnie rzecz biorąc tak, kobiety piszą staranniej." chyba nie powinnam być kobietą bo bazgrolę jak kura pazurem xD W sumie nie przyglądałam się nigdy męskiemu pismu nie wiem jak oni piszą, wiem że dużo kobiet też okropnie pisze, ale w sumie tak jak kobiety lubią być postrzegane jako ładne i z reguły lubią dbać o wszystko, tak być może wiele lubi dbać o swoje pismo :P

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Yep, tym co zamordował ich.

ocenił(a) film na 6
into_the_moonlight

1. Kayako mogła chcieć pokazać Karen genezę klątwy - stąd retrospekcja. Ew, był to efekt sposobu myślenia Karen, która zaczęła układać sobie całą historię w jedną, logiczną całość.
2. Chodzi o kaligrafię japońską - pismo kobiece i męskie może się znacząco różnić. Kayako zapisywała w pamiętniku miłosne wspomnienia - może posługiwała się walorami estetycznymi?
3. Zależy, o którego faceta Ci chodzi. O ile dobrze pamiętam, w jedynce jest ich dwóch: ojciec Toshio i mąż Kayako - japończyk, kóry dowiaduje się o zdradzie żony; oraz nauczyciel angielskiego Kayako, który odkrywa jej zwłoki na strychu. Na początku filmu (końcówka to oczywiście retrospekcja) najwidoczniej postanawia uciec od klątwy przez balkon.

ocenił(a) film na 7
into_the_moonlight

"Pamiętaj, że film ma miejsce w technologicznej Mecce, a nie w Polsce ;) Także LCD szczególnie nie dziwi." no tak, w Japonii wszystko jest do przodu o 10 lat :D

Miałam płaski monitor 17'' w 2005 roku. I nie był uznawany za jakiś wyjątkowy cud świata wtedy... Koleżanka miała plaską 15'' w jakimś 2003 (?).

into_the_moonlight

Moim zdaniem wszystkie części są godne uwagi. W 3 jest inna aktorka grająca kayako więc może tamta przypadnie ci do gustu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones