PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654814}
4,2 200
ocen
4,2 10 1 200
The Hobbit
powrót do forum filmu The Hobbit

Moim zdaniem czechosłowacki hobbit jest prawie równie zły jak jego nowsza wersja.
Jeżeli ktoś chce zobaczyć meneli spod monopolowego udających się na Samotną Górę, to taką fabułę może znaleźć tylko w tym filmie.
Mimo wszystko historia tu opowiedziana jest chyba bardziej zgodna z książkowym pierwowzorem, niż ten nowy hobbit.
Moim zdaniem lepiej obejrzeć tą wersję bo zamiast 6 godzin, zmarnuje się tylko 1,5.
Polecam oglądać po kilku szkiełkach, a najlepiej po całej flaszce.
Wtedy najlepiej można poczuć ducha tego działa.

bjt2023

Nowy hobbit nie jest idealny, ale bez przesady... Jeśli chodzi o samą historię (pomijam realizację filmu) to jest ona bardziej zgodna z oryginalną historią wymyśloną przez Tolkiena niż książka pt. 'Hobbit'. Większość wątków zawartych w trylogii Jacksona, a określanych przez przemądrzałych pseudo znawców dookoła świata jako wyssane z palca, pochodzi z ogromnej ilości dodatkowych materiałów J.R.R. Tolkiena, które zostały udostępnione reżyserowi przez rodzinę autora Władcy Pierścieni. Tolkien nie wykorzystał wszystkich pomysłów w książce, jako że wtedy były zupełnie inne realia, pewnych rzeczy nie wypadało po prostu zawierać w prozie fantasy, a inne z kolei za bardzo wydłużyłyby dzieło, którego docelową grupą odbiorców miały być dzieci i młodzież.
Polecam artykuł http://dresdencodak.tumblr.com/post/38238171936/where-the-extra-content-in-the-h obbit-came-from
Źródeł wiedzy na ten temat jest więcej.

ocenił(a) film na 6
bjt2023

"lepiej obejrzeć tą wersję bo zamiast 6 godzin, zmarnuje się tylko 1,5."
To oceniłeś niewłaściwy film kolego ;) To jest krótkometrażówka trwająca 11 minut ;)

ocenił(a) film na 5
JustynOryg

Oceniłem dobry, tylko treść wpisałem w złe miejsce, przepraszam ale gdy to pisałem, byłem po kilku szkiełkach.

ocenił(a) film na 6
bjt2023

Spoko, nie szkodzi ;) Są tu też tacy, którzy zamiast korzystać ze skali wystawiają tylko 1 i 10 albo np dają dobrym filmom 1 bo "mało napi3rdalania" więc przy nich taki błędzik to pikuś ;) Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones