PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431435}
6,2 5 332
oceny
6,2 10 1 5332
The Poughkeepsie Tapes
powrót do forum filmu The Poughkeepsie Tapes

8/10

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobry film o seryjnym zabójcy utrzymany w konwencji reportażu. W filmie właściwie wszystko może oprócz gry aktorskiej rodzin ofiar było dopracowane i co najważniejsze, sprawiało o tyle realne wrażenie, że można zastanawiać się, czy cała historia nie jest oparta na faktach. Mam na myśli wypowiedzi fachowców, artykuły z gazet (to naprawdę wyglądało przekonująco) i napisy końcowe, np. podziękowania dla rodzin ofiar. Najmniej realne wydało mi się to, co najbardziej oczywiste - jak jeden facet w rozpoznawalnym samochodzie, jeszcze któremu zrobiono zdjęcie na stacji benzynowej - mógł od kilkunastu lat robić w balona policję i FBI, mordować kogo miał ochotę i mieć tyle nagrań żeby starczyło na 800 kaset. Tak więc raczej nie dałem się nabrać, chociaż zaraz po obejrzeniu zacząłem wyszukiwać informacji na temat prawdziwości tej historii.
Film pomimo swojej dokumentalnej konwencji nie nudzi nawet przez chwilę; jak na taką tematykę jest mało brutalny ale co ważne, końcówka naprawdę może przerazić. Na tym filmie autentycznie się przestraszyłem, choć obejrzałem już dużo zdecydowanie brutalniejszych i pozornie bardziej wstrząsających filmów.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Dobrze to ujęłeś ;)

ocenił(a) film na 8
Manikalny

Dokładnie. Czym mnie przekonał? Wykonaniem.
Długo się do niego zbierałem gdyż po kilku nieudanych seansach tego typu filmów myślałem ze znów będe zawiedziony.
Tu natomiast jest całkiem zgrabna historia oraz nieźle nakręcone i zmontowane sceny. Aktorsko równiez jest nie najgorzej. Nie kłuje też po oczach niskim budżetem. Zresztą już po pierwszych scenach kręconych z helikoptera widac ze nie kosztował kilku dolców zebranych z kieszonkowego. Oczywiście zawsze można sie do czegoś przyczepić jednak w tym przypadku nie ma po co gdyż film spełnił swoje zadanie i trzymał należyty poziom nie nudząc oglądającego.

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

Być może dlatego przerażał, mimo braku jakichś bardzo brutalnych i obrzydliwych scen, że:

1) Twórcy pozostawili te najgorsze sceny wyobraźni widza - a wiadomo, że jeśli uda się odpowiednio tę wyobraźnię napędzić i ukierunkować, potrafi ona zdziałać więcej niż nawet najbardziej brutalna, pełna krwi i flaków scena... Ten zabieg widać było, kiedy zabójca wykonywał ostatni cios (często opuszczał kamerę np. pierwsze zabójstwo tej dziewczynki) albo kiedy policjanci opisywali, w jakim stanie zastali ciało chłopaka tej "głównej uprowadzonej" (dokładne opisy, jednak ciało pokazywane tylko przez krótkie fragmenty filmu).

2) Film oddziałuje na nas głównie przez psychikę - stąd mało scen brutalności czysto fizycznej, ale np. dużo scen tortur psychologicznych, kiedy zabójca napędza strach ofiary, a potem - takie odniosłam wrażenie - karmi się nim. Taka własnie psychologiczna gierka skutecznie wbiła mnie w fotel, a ukazywanie strachu kolejnych ofiar... Wg mnie w tym tkwił klucz.

Monaco_filmweb

Doskonała diagnoza. Zupełnie jakbyś ubrała moje myśli w słowa :)

guliver_filmweb

Naprawdę dobry film.

Jacek_Azael

Zabieram się do tego filmu i zabieram i czytając Wasze opinie....zaczęłam się bać nie widząc nawet 1 minuty :). Już wiem, że najbardziej boję się końca filmu i chciałabym Was prosić, żebyście jakoś pomogli mi się do niego przygotować, czyli powiedzieć mi mniej więcej w jakim stylu jest to końcówka :). Nie lubię takich kiedy to na ekranie w ciszy i z ciemnosci nagle ktoś wyskakuje, czy to jest coś takiego? Pomóżcie :)

zoolinka

Końcówka jest bardziej na "domyślenie się" jeżeli mogę tak to określić. W każdym razie nic w stylu gęby z "Egzorcysty" nie wyskakuje na końcu ekranu, ale jak się zorientujesz co kto powiedział, a co kto zrobił w tej krótkiej scenie, to możesz być "lekko" przerażona fantazją tego co mówi. ;-)

Jacek_Azael

Obejrzałem film i nie rozumiem o czym możesz mówić o końcówce :/ przed napisami była wzmianka o brakującej kasecie 27 . Czy o nią ci chodzi ? a może coś przeoczyłem :/ bardzo proszę o oświetlenie mnie :v

TheMaker

Tu nie ma co uświadamiać ten film jest słaby i tyle widziałem o niebo lepsze, nie rozumiem zachwytu nad tym filmem ??? proszę jeśli chcecie do zapraszam do filmów typu : ludzka stonoga 1,2, cze. bo 3 to już komedia i srpski film to dopiero ryje beret :)

guliver_filmweb

Również widziałem już wiele, ale ten film potrafi trafić w czuły punkt może dlatego, że uwielbiam filmy typu "found footage". Bynajmniej jest mało prawdopodobne aby w XXI wieku jakiś seryjny morderca hasał sobie do woli tak jak to zostało pokazane w filmie.

ocenił(a) film na 7
Radiw84

Akcja dzieje się w XX wieku. I jest scena po napisach, którą trzeba zobaczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones