PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795978}
5,5 4 469
ocen
5,5 10 1 4469
The Quake. Trzęsienie ziemi
powrót do forum filmu The Quake. Trzęsienie ziemi

Film "Skjelvet / The Quake / Trzęsienie" jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniej norweskiej produkcji katastroficznej, obrazu "Fala" z 2015.
Bohaterowie, geologowie którzy przeżyli kataklizm ukazany w "Fali", przeprowadzili się do Oslo.
Niestety tu też nie zaznają spokoju, ponieważ najnowsze dane sejsmologiczne wskazują na możliwość wystąpienia trzęsienia ziemi, większego niż to z 1904 roku, które dokonało poważnych zniszczeń w Oslo.
Wkrótce wydarza się najgorsze - gigantyczny, niszczycielski wstrząs uderza w miasto.
Ulice, domy, wieżowce zaczynają się rozpadać, walić...
W jednym z wieżowców, na najwyższym piętrze przebywa także córka głównego bohatera.
Uwięzieni, ranni ludzie rozpoczynają walkę o przeżycie i wydostanie się z ruin...

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=euRXObrg0M8

Montago

Jeszcze jeden zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=094n7ami6N0&t=0s

użytkownik usunięty
Montago

Bardzo Ci dziękuję za rozwianie wątpliwości, coś czułem, że związek z "Falą" jest mocny :)

ocenił(a) film na 5


A proszę bardzo ;)

"Fala" była niezła, tego filmu jeszcze nie oglądałem, ale jak na warunki finansowe i kraj powstania nieźle w zwiastunach to wygląda.

Może kiedyś nakręcą jakiś kolejny film z tymi bohaterami, i powstanie 'katastroficzna' trylogia... ;)

użytkownik usunięty
Montago

Ostatnio oglądałem "M:I Fallout" i byłem święcie przekonany, że Edward Furlong zagrał w scenie "szpitalnej" a to się okazuje jest Kristoffer Jonner. Uwielbiam skandynawskie kino z jednego powodu - aktorsko oni wyprzedzają wszystkich. Nie wiem jak to robią, ale w każdym, dosłownie każdym filmie są tak diabelsko naturalni w graniu, że taka "Fala" czy nadchodzący "The Quake" tylko zyskuje, bo w filmach USA, tych katastroficznych, aktorstwo to istna kpina z widza. Skoro już mowa o filmach skandynawskich, zachęcam do obejrzenia "22 July" i nadchodzącego "Utoya.22 Lipca".

Montago

Ponoć przeżyją jeszcze wybuch jądrowy, uderzenie asteroidy w Ziemię i "wpadnięcie" do czarnej dziury.

ocenił(a) film na 8
Montago

Ostatnio rozkochuję się w kinie skandynawskim - zupelnie inna jakoś oglądania w porównania z rozdmuchaną, amerykańską sztampą

Montago

katastroficzna trylogia brzmi super!

ocenił(a) film na 8

Też wyczuła związek z "Falą" - dzięki za ten wątek, rozwiałeś wszelkie wątpliwości ;) pozdrawiam!

Betty_Lou

ja nie wyczułam, ale nie szkodzi :D w sumie moze nadrobię, bo nie wiedziałam, ale ten mnie bardzo zaintrygowal.

Montago

o, fajnie, czyli zapisuje kolejny film do obejrzenia (fala) :) a the quake super, bardzo ciekawy i trzymający w napięciu. polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones