PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35065}
7,0 42 980
ocen
7,0 10 1 42980
6,2 9
ocen krytyków
The Ring Krąg
powrót do forum filmu The Ring - Krąg

Jak wyglada chronologia wszystkich tomow powiesci cyklu "Ring" Kojiego Suzukiego i ile jest lacznie tomow powiesci cyklu "Ring" Kojiego Suzukiego? Zamierzam przeczytac wszystkie tomy powiesci cyklu "Ring" Kojiego Suzukiego i nie wiem, od ktorego tomu mam zaczac czytac, i ktore po kolei tomy mam przeczytac? Czekam na odpowiedz!

użytkownik usunięty
JanMortyr

Lecąc po kolei:
1. Ring - Krąg
2. Rasen - Spirala
3. Rūpu (Loop) - Pętla.
4. Bāsudei (Birthday) - Narodziny; jest to zbiór opowiadań w których wyjaśnione są wątki z poprzednich książek.

Niestety, w Polsce został wydany tylko Ring. Resztę musisz zdobyć w angielskiej wersji językowej.

Ale jeszcze zauważyłem, że Koji Suzuki napisał jeszcze dwie powieści "S" i "Tide", które podobnie według angielskojęzycznej Wikipedii, Wolnej Encyklopedii są dwoma ostatnimi tomami powieści cyklu "Ring" Kojiego Suzukiego i tego właśnie nie rozumiem. Czy powieści Kojiego Suzukiego "S" i "Tide" mają coś wspólnego z powieściami Kojiego Suzukiego "Krąg", "Spirala", "Pętla" i "Narodziny" i czy powieści Kojiego Suzukiego "S" i "Tide" zostały zekranizowane jako filmy "Sadako 3D" (2012) i "Sadako 3D 2"? Czekam na odpowiedź, bo absolutnie w ogóle tego nie rozumiem!

użytkownik usunięty
JanMortyr

Tak, mają coś wspólnego z wyżej poprzednimi powieściami. S można nazwać nową książką w serii, lecz nie kontynuacją Loop. Nie mam serca nazwać jej spin-offem, po prostu nowy element serii, który nie wiadomo w jakim miejscu na osi czasu wydarzeń z serii można umieścić. Tide zaś, jest bezpośrednią kontynuacją Loop.

Jeśli chodzi o filmy Sadako 3D, pierwszy film jest na podstawie książki S, ale Sadako 3D 2 jest ściśle kontynuacją TYLKO filmu i nie ma powiązania z Tide. Coś w stylu jap. Ringu i jego oficjalnej kontynuacji - Ringu 2, które nie było powiązane z Rasen :)

Czyli lecąc po kolei:

1. "Krąg"
2. "Spirala"
3. "Pętla"
4. "Narodziny"
5. "Tide"

A "S" to reboot, który został zekranizowany jako "Sadako 3D", będąca ekranizacją tylko "S".

Dobrze napisałem (miałem na myśl powieści cyklu "Ring" Kojiego Suzukiego)?

użytkownik usunięty
JanMortyr

Tak, tylko, że S nie można raczej nazwać rebootem. Nie mam pojęcia jak to określić. Może to jest kontynuacja, ale czysto Ringowych wątków, które nie mają nic wspólnego z Project Loop (jeśli czytałeś Loop to może wiesz o co mi chodzi).

Nie czytałem ani jednego tomu i nie wiem, jak chronologicznie przeczytać wszystkie powieści cyklu "Ring" Kojiego Suzukiego.

użytkownik usunięty
JanMortyr

Według kolejności wydania :) Czyli tak jak wyżej.

Po prostu chronologicznie czytasz tak:

1. "Narodziny"
2. "Krąg"
3. "Spirala"
4. "Pętla" albo "S"
5. "Tide"

"Narodziny" to prequel pozostałych powieści cyklu "Ring" Kojiego Suzukiego, czyli akcja "Narodzin" rozgrywa się przed wydarzeniami "Kręgu", a "S" to alternatywna kontynuacja "Spirali" i alternatywny poprzednik "Tide". Teraz już rozumiesz?

użytkownik usunięty
zdzichu35

Nie polecam czytać Narodzin jako pierwsze. Są tam trzy historie i tak, jedna to prequel, lecz dwie następne rozwijają Rasen i Loop, także mogą totalnie zepsuć dalsze lektury i spoilerować. I ogólnie nie polecam nigdy czytać lub oglądać prequeli jako pierwszych, zawsze można wyłapać jakieś smaczki z poprzednich części.

W końcu zrozumiałem! Czyli po prostu chronologicznie czytam tak:

1. "Krąg"
2. "Spirala"
3. "Pętla" albo "S"
4. "Narodziny"
5. "Tide"

"S" to alternatywna kontynuacja "Spirali" i alternatywny poprzednik "Tide". Dzięki za odpowiedzi zdzichu35 i Nameless0ne!

JanMortyr

I tak masz właśnie chronologicznie przeczytać wszystkie powieści cyklu "Ring" Kojiego Suzukiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones