PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35065}
7,0 42 980
ocen
7,0 10 1 42980
6,2 9
ocen krytyków
The Ring Krąg
powrót do forum filmu The Ring - Krąg

Niby ba tle współczesnych horrorów trzyma pewną klasę, ale po rekomendacji Beaty Pawlikowskiej, jakoby to był najstraszniejszy film, jaki w swym życiu widziała, spodziewałem się czegoś lepszego. Przed dwoma laty widziałem amerykański "Ring" i oba filmy wydają mi się być na tym samym poziomie. W "Kręgu" jest lepszy klimat i spora nutka tajemnicy, natomiast w jego remake'u podobało mi się wprowadzenie motywu ze zwierzętami oraz postać synka głównej bohaterki, gdzie jego rola została bardziej rozbudowana. Przez cały seans nie mogłem pojąć, po co obejrzała kasetę, po co odebrała telefon, w jakim celu pokazała film eks-mężowi. Sama akcja toczy się dość ślamazarnie, tutaj lepiej spisali się Amerykanie. Za to w japońskiej wersji lepiej wyszła najlepsza (i jedyna straszna) scena - wszyscy wiedzą która, więc nie będę tu spoilerować.
Mam jeszcze przed sobą seans oryginalnej "Klątwy", mam nadzieję, że tu będzie trochę lepiej i straszniej.

użytkownik usunięty
lew890

Po co obejrzała kasetę? Bo była rzetelną dziennikarką, nie wierzącą w przesądy. Odebrała telefon z tego samego powodu.
Po co pokazała film eks-mężowi? Bo był jednym z najbardziej inteligentnych ludzi, jakich znała, matematykiem, posiadał dużą wiedzę, a według książki, nie znał też strachu.
Sądzę, że z "Ringu" byłbyś bardziej zadowolony, gdybyś wcześniej nie zepsuł sobie smaku remakiem - wiele osób, które obejrzało najpierw remake, było potem niezadowolonych z oryginału - znali bowiem koniec.
Jak dla mnie, był najstraszniejszy. Choć jest dość liczna grupa osób, które uważają "Klątwę" za straszniejszą, inni chwalą tajski "Shutter", jeszcze inni twierdzą, że najlepszy był "Dark Water" (japoński, rzecz jasna).
Mam nadzieję, że "Klątwa" Ci się spodoba. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones