PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35065}
7,0 42 978
ocen
7,0 10 1 42978
6,2 9
ocen krytyków
The Ring Krąg
powrót do forum filmu The Ring - Krąg

Pomoc!

ocenił(a) film na 10

Czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodziło w momencie jak Ryuji przyszedł do Asakawy i zaczął tak podejrzanie rozglądać się po całym domu, a w tym fragmencie leciał taki dziwny podkład muzyczny??

To jest scena gdzie Ryuji bedzie oglądać film, i nie moge w tej scenie załapać o chodzi z tym momentem...

użytkownik usunięty
MansonBest

Czemu podejrzanie? To był jej eks mąż. Kiedyś tu z nią mieszkał i najwyraźniej interesowało go, co zmieniło się w mieszkaniu od tego czasu.
Dziwny podkład muzyczny? Chodzi o zbudowanie klimatu. Wygląda to tak, jakby Ryuji zdawał sobie sprawę, że dzieje się coś niewytłumaczalnego, ale próbował ukryć niepokój pod maska cynizmu.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

Aha dzięki.. Ja zinterpretowałem to tak: że gdy wszedł do jej domu to poczuł tak jakby czyjąś obecność. Bo to tak zwykle bywa.. Ale no nic.
Dzięki i pozdrowienia

użytkownik usunięty
MansonBest

I prawdopodobnie to Ty masz rację. Kino azjatyckie ma te właściwość, że wiele rzeczy jest niedopowiedzianych, a widz musi je sam zinterpretować. Mnie za pierwszym razem to w ogóle umknęło, dopiero teraz po obejrzeniu przyszła mi taka myśl, zresztą nie tak bardzo różna od Twojej, że poczuł coś dziwnego. Mógł wyczuć obecność ducha jak mówisz, według książki miał pewne parapsychiczne zdolności. Pozdrawiam

I tu jest kolejny dowód wyższości japońskiego oryginału nad amerykańską wersją, w amerykańskiej nie ma miejsca na niedomówienia...że niby widz sie domysli itp. Dla amerykanina jak w filmie 2+2 nie równa się 4 to durnieje i nie wie o co chodzi.

ocenił(a) film na 10

To by wyjaśniało wszystko. Gdyby Ryuji wyczuł obecność ducha, to własnie ten podkład muzyczny doskonale tutaj pasuje..

Aj tam według książki, a w filmie to nie miał zdolności? Jest kilka scen, które o tym świadczą.

użytkownik usunięty

To prawda, miał jakieś parapsychiczne umiejętności. Nawet sam o tym wspomniał, na plaży podczas rozmowy z kuzynem Shizuko, wygrzebałem DVD żeby znaleźć ten moment:
Ryuji: Shizuko umiała czytać w myślach. Wiedziała o ludziach rzeczy, których ci nie chcieli ujawniać. To boli, wiem.
Kuzyn: Jedźcie już!
Ryuji: Ja też mam niezwykłe zdolności.
Może to i mało, ale coś wyjaśnia ;)

Co do książki jest wspaniała, film oczywiście różni się trochę od niej, ale cóż. Tylko dla mnie szkoda że z Asakawy zrobili kobietę. Nie to żebym coś miał do kobiet, ale nie lubię takich wielkich zmian. Wolałbym ujrzeć dwóch przyjaciół, często droczących się ze sobą: Ryuji: przystojny, inteligenty, wysportowany, o nikłych manierach, i Kazuyuki Asakawa - dziennikarz, przesądny, czasem pesymista, potrafiący okazywać swoje uczucia, i - w tym przypadku stanowi przeciwieństwo twardziela Ryujiego.

Ale cóż, najważniejsze że powstał ten film ;)

MansonBest

Mnie bardziej ciekawi o co chodziło z tym równaniem matematycznym na tablicy u niego w mieszkania. Że najpierw ta studentka coś tam zmieniła, później on poprawił i jeszcze pod koniec kamera się na dłużej zatrzymała na nim. Miało to jakieś znaczenia, czy po prostu reżyserowi się nudziło??

użytkownik usunięty
Gelu_2

Nie, chodzilo o to, że zrobiła mu kawał, wpisała minus zamiast plusa, a on się w końcu skapnął. Być może ta scena była w powieści. Nie wiem, bo nigdzie nie mogę dopaść tej książki. Pozdrawiam

Ryuji z powieści o wiele bardziej różni się od jego filmowych kreacji. Książka różni się też od filmu m.in. tym, że głównym bohaterem jest mężczyzna- Kazuyuki Asakawa. Fantastyczna, polecam! Dostępna na allegro, mnie udało się kupić w Empiku, więc trzeba próbować:)

ocenił(a) film na 10
Lilith_33

Tak zgodzę się. Książka jest świetna. Żałuje tylko jednego - szkoda że w filmie nie pokazali śmierci całej tej czwórki - jak jest szczegółowo opisana w książce..

ocenił(a) film na 9
MansonBest

Ryuji poczuł sroga atmosferę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones