PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35065}
7,0 42 980
ocen
7,0 10 1 42980
6,2 9
ocen krytyków
The Ring Krąg
powrót do forum filmu The Ring - Krąg

... ja wiem adaptacja i tak dalej, zgrabnie im wyszła ta zamiana z dziennikarza prasowego na reporterkę telewizyjna. ale chyba nie przypominam sobie nic innego w tym stylu - zmiana płci głównego bohatera w wersji kinowej... ??? znacie coś ?

Blue_Beetle

Może producenci nie mogli znaleźć odpowiedniego aktora do tej roli i scenarzyści zmienili płeć głównego bohatera. Chyba nie wpływa to na fabułę, prawda?

ocenił(a) film na 6
MatiMatyasik

nie zasadniczo nie - nawet ma sens zmiana miejsca pracy Asakawy. jako adaptacja jest całkiem nieźle... tylko nadal nie jestem pewien czy wcześniej z takim zabiegiem scenarzystów się spotkałem...

Blue_Beetle

Mój wykładowca zajęć scenariuszowych mówi, że jeżeli czegoś nie da się wykonać a nie wpływa to na fabułę, to trzeba zrobić poprawkę w scenariuszu. Z resztą Maciej Karpiński w "Niedoskonałym odbiciu - warsztacie scenarzysty filmowego" również o tym wspomina. Pomyślę, poszperam, w jakim filmie jest podobna sytuacja.

ocenił(a) film na 6
MatiMatyasik

dzięki wielkie

Blue_Beetle

W "Uwikłaniu" Jacka Bromskiego mamy zmianę płci głównego bohatera względem książkowego oryginału (w powieści jest Teodor Szacki, a w filmie Agata Szacka).

ocenił(a) film na 6
Edward_Ash

elementary - doktor Watyson

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones