PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34565}
6,9 221 399
ocen
6,9 10 1 221399
6,5 11
ocen krytyków
The Ring
powrót do forum filmu The Ring

Ciekawy

ocenił(a) film na 7

Spodziewałam się czegoś przerażającego, a tu proszę... Tak naprawdę tylko scena na początku filmu (twarz dziewczyny) przyprawiła mnie o szybsze bicie serca, ale to raczej efekt zaskoczenia.
Ogólnie film dobry z tego powodu, że ma klimat. Ponadto historia jest ciekawa. Każdy - nawet najdrobniejszy szczegół - ma znaczenie (i oczywiście symbolikę, co jest kolejnym plusem). Wszystko układa się w logiczną całość, a kiedy przeciągamy się i chcemy wyłączyć odtwarzacz, okazuje się, że to jeszcze nie koniec!
Jeśli ktoś ma ochotę na litry krwi i zawały serca co kilka sekund, srogo się zawiedzie. Ale jeżeli ktoś pragnie obejrzeć wciągający i trzymający w napięciu film, "The Ring" mogę mu spokojnie polecić. Zastanawiam się tylko, czy nie obejrzeć wersji japońskiej.
A tak w ogóle, to szkoda tej Samary.

ocenił(a) film na 7
MsChocolate_2

Mamy tu do czynienia z otyle specyficzną sytuacją, że jest to jedna z dwóch sytuacji w której amerykanie dali sobie radę z azjatyckim horrorem.
Wersja Japońska w dużym stopniu ucierpiała przez minimalny budżet, a i historia jest podana w nieco trudniejszej formie.

A co do tego "szkoda Samary" jest to o tyle śmieszne stwierdzenie (nie w złośliwej formie), że jest to jeden z pierwszych filmów w Japońskim horrorze, w którym widz ma się utożsamiać i współczuć głównej bohaterce, a nie złemu duchowi ^^

MsChocolate_2

ja już wyglądam straszniej kiedy zarzucę włosy na twarz, bo są o wiele dłuższe;)
film może być ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones