PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34565}
6,9 221 505
ocen
6,9 10 1 221505
6,5 11
ocen krytyków
The Ring
powrót do forum filmu The Ring

The Ring vs The Grudge

ocenił(a) film na 8

Który z filmów bardziej straszy.Oba to remake japońskich produkcji.Jak dla mnie krąg jest straszniejszy bardziej klimatyczny i ma to cos czego nie ma klątwa.

McCoy

zgadzam się. Klątwa mi się nie podobała, nudna była. Ring jest super.

rock_love15

ehh według mniue tu wogle nie ma o co pytać bo ggrude według mnie to totalne DNO a ring może być ale w porównaniou z tym to złotO ALe w końcu to kwestia gustu...;)

McCoy

Własciwie to Ring był pierwszy,a w Klątwie wzięli pomysł z biała twarzą i czarnymi włosami...jak zresztą większośc dobrych azjatyckich horrorów.Ring był lepszy pod względem fabuły,zaś w Klątwie cały czas się coś działo....polecam z tej serii film pt"Shutter" =]

atlantis

The Ring, w Klątwie może więcej się działo, ale była raczej śmieszna niż straszna, nie posiadała napięcia ani fajnego klimatu jak Ring :).

aniaby

oba filmy nie bardzo zrobiło na mnie wrażenie, oba podobne do siebie ten sam klimat, nudno.

atlantis

Pomysl z biala twarza i dlugimi czarnymi wlosami przykrywajacym twarz dziewczyny nie zostal wziety z Ringu. On jest jeszcze starszy. W wielu filmach azjatyckich wystepuje taka postac i jest ona wzieta ze starej legendy. To tak dla wyjasnienia.

McCoy

ja proponowalabym obejrzenie tych filmow w orginale.. .. nie moge powiedziec ze amerykanska klatwa i ring podobaly mi sie.. ani na klatwie ani na ringu nie czulam zadnego przerazenie... duzo bardziej podobaly mi sie japonskie wersje..

McCoy

Wolę The Grudge, bo gra tam moja ulubiona aktorka-Sarah Michelle Gellar :D

ocenił(a) film na 4
SLAYERKA_2

Bardziej podobała mi się klątwa, ale minimalnie od ringu.

McCoy

klątwa mi się zdecydowanie bardziej podobała
bardziej straszna :P

choc nie powiem ring ma klimacik, tez ale tak nie straszy:D
jednak ci ludzie co gineli mieli fajne przerazajace geby :P

ocenił(a) film na 8
zahaara

Ring zdecydowanie lepszy.Był pierwszym tego typu filmem zarówno w wersji japońskiej jak amerykańskiej natomiast Grudge to lekka zżynka z Kręgu.

McCoy

zdecydowanie klatwa ma straszniejsze efekty, jak ogladam zdjęcia z tego filmu to się boje :P

Zelku

Efekty.
Ale The Ring ma napięcie i przynajmniej jakąś fabułę.
Na Klątwie pogubić się można i ciągle wyskakuje ta panienka z czarnymi włosami lub Jojcik.

ocenił(a) film na 8
aniaby

Jaki "Jojcik"?????????????????????? ?????????????????????????????? ???????

McCoy

http://www.film.pl/modules.php?name=FilmPl_Recenzje&rop=showcontent&id=317 [www.film.pl/modules.php ...]

recenzja "Klątwy" ale taka troszkę inna. Tam zawarte jest piętnaście powodów dla których nienawidzę tego filmu.

Swoją drogą porównywać te filmy pod kątem jakości to tak jakby porównać malucha z mercedesem pytając się który ma ładniejszy kolor silnika.

Żenada. Wstydźcie się.

(i tylko żeby nie było, że jestem przeciwnikiem wolności słowa)

ocenił(a) film na 10
McCoy

Oba te filmy są bardzo dobre ale gdybym już musiał wybierać to jednak ring bardziej mi się podobał.

Pokemon108

Klatwa jest calkiem calkiem - w koncu gra tam Sarah:) ringu nie ogladalam ale slyszalam ze jest niezly
wiadomo ze oba filmy sa gorsze od japonskich oryginalow - japonskich horrorow nie da sie pokonac, sa poprostu najlepsze :D

McCoy

oba filmy sa cienkie i oba nie strasza, wiec o straszeniu tu nie ma mowy. co najwyzej powinni je puszczac pod wzgledem jak robic film zeby nie przestraszyc. pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
kodi88lm

kodi88lm-poprostu nie umiesz się wczuć, Ciebie sądząc po oddanym głosie na teksańską masakrę (9) kręcą odcinane ręce i nogi (apropo ten film to jedna z największych pomyłek w dziejach :D ,ale śmieszny :) ).
A co do tematu, to Klątwa chyba minimalnie bardziej mnie wystraszyła ,ale Ring ma o niebo lepszą fabułę i jest bardziej klimatyczny. Z tego co słyszałem i oglądałem nieco ,japońskie wersje mnie nie wciągnęły. POzdrawiam
Ps: teraz shuttera trzeba obejrzęć ,ale zaś się będe bał na korytarz wyjść w nocy zajarać :D

Kwic

Pisząc "Jojcik" miałam na myśli to małe głupie dziecko z Klątwy.
(kojarzyło mi się z "Yoichi" z Ringu)

ocenił(a) film na 1
aniaby

Ludzie co to w ogóle za temat! jak można porównywać wielki The Rinh z taką chałą jak klatwa... I mylicie dwa pojęcia: strach i przestraszenie. W tym drugim na pewno góruje klątwa jednak czy po tym filmie baliście się iść gdzieś samemu np do łazienki? Ja nie. W przypadku The Ring zostaje wbity gdzieś głęboko w umysł przez co można nawet czuć czyjąś obecność obok co chwile się obracać i nerwowo patrzeć na telewizor. Tak. to jest strach...

ocenił(a) film na 8
Samara

Samara ma rację ten film na długo zostaje w psychice.Straszy od początku do końca.POLECAM wszystkim.pozdro

Samara

Zgadzam się z Tobą, to znaczy w "klątwie" były też niezłe momenty, ale tajemniczości prawie zero, a w "kręgu" była tajemnica, byłem za pierwszym razem bardzo ciekawy co znaczą te obrazki na filmie i jak to się wyjaśni. Natomiast w "klątwie" jedyna ciekawostka to czy się jej jakoś pozbędą czy wszystkich ta kobita pozabija, a może jeszcze sposób morderstw był troche ciekawy, i kiem jest to dziecko, czy to żywy człowiek wogóle był. "Klątwe" oceniam na dobry film bez fabuły prawie a "krąg" na bardzo dobre dzieło tego gatunku, oczywiście japońskie dzieło ponieważ skopiować jest dużo łatwiej, choć amerykanie lepiej swój film według mnie dopracowali.

McCoy

Żaden nie "straszy" ale o stokroć wolę "The Ring" chociażby za klimat.

ocenił(a) film na 6
Veridell_3

The Ring -) japońska wersja ma lepszy klimat (6+/10), amerykańska jest lepszej jakości (6/10)
The Ring 2 -) japońska ma lepszy klimat (6/10), amerykańska to jakies nieporozumienie (3+/10)
The Grudge - Klątwa -) dużo lepsza od Ringu (7+/10)
Klątwa Ju-On -) o niebo lepsza od hollywoodzkiego remake'u (8+/10)
Klątwa Ju-On 2 -) dobra kontynuacja jedynki, ale ciut gorsza) (8/10)

Reasumując: Ring to GNIOT(ang i jap), Klątwa (japońska) RULES

Pierek

ani klatwa ani ring nie sa straszne:P!!!! na ringu myslalam ze usne zrestza podobnie jak i na klątwie

ocenił(a) film na 8
McCoy

Chyba bardziej Klątwa. Ale to chyba dlatego,że oglądałam w kompletnej ciemności i to sama, a Ring z całą rodzinką, w oświetlonym pomieszczeniu i ciągle coś gadali. :P

ocenił(a) film na 10
McCoy

Nie ma co porownywac The Ring i The Grudge, bo pod kazdym wzgledem wygrywa The Ring. Klatwa byla dla mnie komedia, na ktorej bardzo dobrze sie bawilem. The Ring na dlugo pozostaje w glowie. Ta smutna atmosfera, klimat, i historia ktora na dlugo pozostaje w pamieci.

Jednakze jesli do amerykanskiego The Ring porownac ju-on, to pod wzgledem straszenia wygrywa ten drugi, ktorego z trudem obejrzalem w nocy i wolalem nie zgaszac swiatla.

McCoy

Ring o wiele lepszy. klimat zajebisty i wogóle

Mania_1991

Dla mnie na równi japońskie produkcje. Bo co do nich mają amerykańskie remaki? Istnieją tylko po to, żeby dobrą kasę zrobić, uproszczone wersję dla "ciężko myślących". Ale jeśli chodzi o efekty to są niezłe. Jestem "ciężko myśląca", skoro tak :P
Najpierw obejrzałam the Grudge. Bałam się tylko podczas filmu, ale jak potem sobie obejrzałam Ju-On (jakiś tydzień później) cykałam się na każdym kroku. Spałam z zapalonym światłem :P A po Ringu (wszystkie części) nic.... No może przeglądałam stare kasety w domu, żeby mieć pewność, że nie ma tam straszącej Sadako. No bo w sumie ona była ofiarą samej siebie (Ringu 0), więc bardziej mnie to smuciło.

ocenił(a) film na 9
lubieyaoijakch

Klątwa - tandetany horror, ktory bardziej smieszy niz straszy.
Ring - jeden z najlepszych horrorow jakie powstaly, moze nie az tak straszny ale po prostu bardzo dobry... no i ta muzyka! Hans Zimmer z kazdym filmem udowadnia, ze konkurencji dla niego po prostu nie ma!

McCoy

Klątwa mnie śmieszy i zawsze tak pozostanie...zdecydowanie Ring

ocenił(a) film na 8
WitchInTheWood

RinG wygrał
Większością głosów
:)
:)

ocenił(a) film na 8
McCoy

Podpisuje się pod tym, co powiedziała Samara Ring rulezzz ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones