PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656068}
5,2 245
ocen
5,2 10 1 245
The Scribbler
powrót do forum filmu The Scribbler

„The Scribbler” pod peleryną fantastyki naukowej i czarnego humoru kryje jak najbardziej realistyczne przesłania. Opowieść o nadnaturalnych efektach psychiatrycznego eksperymentu dopiero w swym epilogu dowodzi, że za pozornie błahą fabułą zamaskowano tu głębsze treści. Jako horror o matni szaleństwa i bezwzględnych mechanizmach nieetycznie uprawianej psychiatrii obraz broni się bez zarzutów. Co ciekawe, okazuje się także udanym, choć niekonwencjonalnym „superhero movie”. Nie brak mu, niestety, błędów, których bez problemu mógł się wyzbyć: tempo akcji filmu niejednokrotnie grzęźnie w zwałach nudy, autor zdjęć narzuca sobie zbyt ambitne wyzwania operatorskie, a sekwencja końcowa odbiera ogółowi projektu gatunkową nieprecyzyjność. W skali ocen od jednego do dziesięciu „The Scribbler” zasługuje na mocne sześć i pół punktu.

hisnameisdeath . wordpress . com/category/podsumowania-roku (spacje)

MyNameIsDeath

fraza 'zbyt ambitne wyzwania' pasuje to realizacji tego filmu idealnie. Horrorem tego nie nazwę. ale mogłoby być z tego naprawdę dobre superhero movie. Mogłoby, ale zawiodło wiele rzeczy. Zbyt nudne i przydługie sceny, mało wciągające dialogi. Przesłuchanie przez psychiatrę i detektywa wypadło bardzo sztucznie i drętwo. Metaforycznie w swoim pomyślę film wypada interesująco. Brak jednak przesłania. Brak konkretów. Być może film celowo został zrealizowany tak, by widz nie próbował nawet odczytywać go dosłownie. Jest w tym filmie wiele symboliki i metafor. Ukryto tu sporo schematów. Wydaje mi się, że przypomina Sucker Punch, ale jest znacznie trudniejszy w odbiorze i nic z tego co widzimy na ekranie nie ma prostego przełożenia na rzeczywistość. Z pewnością obejrzę jeszcze ten film ponownie.

ocenił(a) film na 7
RadoslawKamil

Ciekawe porównanie do Sucker Punch, też mi się właśnie tak skojarzyło. Co mi się jednak nie podobało w tym filmie to końcowe sceny... To już było jakieś przegięcie i szczerze to ja nie wiem co autor miał przez to na myśli... Moim zdanie lepiej by ten film zadziałał gdybyśmy na koniec zobaczyli, że to co Suki opowiada w filmie to tylko jej perspektywa wydarzeń a prawdziwie działo się tam coś zupełnie innego. Ten pomysł z końcową walką i jakieś nędzne bijatyki i kij wie co jeszcze to było zbędne i mi to zepsuło przyjemność z oglądania. Jednak spodziewałem się jakiegoś ciekawego racjonalnego wyjaśnienia i może jakiegoś twista na koniec w stylu M. Night Shyamalana... No ale nie można mieć przecież wszystkiego także ja tam daje 7/10. To jest też jeden z tych filmów które są niezłe ale chciało by się żeby były dużo lepsze.

ocenił(a) film na 8
Johnyyoyo

Twist jest słaby, to prawda.
Ale spróbuj na to spojrzeć nieco inaczej (choć nawiązanie do Sucker Punch jest bardzo dobre). Zauważ, że jest to przede wszystkim wariacja klasyki gatunku, tzn Jekylla i Hyde'a. Tylko, że tutaj maszyna powstaje po to by "Zabić" Hyde'a, a dopiero sam Hyde jest w stanie odwrócić jej działanie, by na koniec zrozumieć, że życie "po dwóch stronach" wcale nie jest takie złe.
Staje to w opozycji do całego filmu pokazującego innych, niedostosowanych do norm jako gorszych i skazanych na życie w marginesie.

MyNameIsDeath

Błagam cię 6,5. chyba widzieliśmy inny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones