PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528258}
7,0 238 938
ocen
7,0 10 1 238938
8,0 42
oceny krytyków
The Social Network
powrót do forum filmu The Social Network

Facebook został założony w celu szpiegowania ludzi.Wszystkie dane osobowe ludzi są dostępne dla amerykańskiego wywiadu.Facebook ma wbudowane interfejsy umożliwiające szpiegowską działalność Stanom Zjednoczonym.
Ten film jest amerykańską propagandą, mającą na celu reklamowanie tego szpiegowskiego portalu oraz pokazaniu go w dobrym świetle.

ocenił(a) film na 8
iniesta019

Ojeju jej ;d Nikt ludzi do zakładania kont nie zmuszał :) a że dzięki temu portalowi kilku głupich jak nie kilkuset kryminalistów spędza czas za kratkami to ja się cieszę :d Ludzie sami wpisują o sobie informacje to dla mnie okej ;d Ale np. ta teoria o szpiegowskim zastosowaniu google, no to mnie już matwi :p

konvict1993

Jakbyś pooglądał programy, reportaże itp. to byś wiedział, że kolega mówi prawdę. Niestety, ta prawda sięga znacznie głębiej niż może się wydawać, a nie podawanie danych osobowych nikogo tu nie chroni, proszę Cię..

ocenił(a) film na 8
jimix_20

A ja gdzieś napisałem że się nie zgadzam? Ale konto zakładasz sam, sam klikasz co Cię interesuje i sam wypisujesz wydarzenia ze swojego życia, bądź robią to Twoi znajomi których również sam akceptujesz. Czy wywiad amerykański dowie się przez FB czegoś co nie zostanie udostępnione ? Sam zbierasz informację na swój temat. Oni mają je podane jak na tacy i tylko głupi by z tego nie korzystał!

iniesta019

No to zes blysnal wiedza, nie jest potrzebny facebook zeby wiedziec co w tym momencie robisz - chociazby echelon, skanowalne komorki (podsluch na komorkach istnieje od samego poczatku ich istnienia) OSy ktore stworzone sa do codziennego monitoringu, satelity etc. Nie masz facebooka i sie cieszysz swoja prywatnoscia? Wolne zarty

iniesta019

Prawda, ale film jako film jest dobry.

ocenił(a) film na 9
iniesta019

Tylko odpowiedz mi pytanie jak rząd Stanów Zjednoczonych wykorzysta te wszystkie informacje wyciągnięte od przeciętnego obywatela, bo jakoś nie wydaje mi się żeby interesowało ich jakie lubię filmy czy muzykę lub z kim i kiedy idę do kina.

iniesta019

A co mi ubędzie w związku z tym, że FBI wie że spotykam się z Anną Nowak :))), słucham Coldplay, spędzam soboty w Organzie :)))), a ostatni urlop spędziłem na Kanarach??? No chyba że ktoś planuje jakąś rzeź jak Breivik czy ten od Batmana, to wtedy faktycznie nie chwaliłbym się tym na FB, zresztą wyżej wymienieni kont na FB nie posiadali.

iniesta019

hahaha rozwalają mnie tacy ludzie ... czyli jeśli założę portal, oznacza to, że pracuję dla szpiegów? :D Czemu PiS stworzył modę na paranoje ... Zacznijcie ludzie samodzielnie myśleć, przecież od tego macie ten narząd, zwany mózgiem.

iniesta019

ps. facebook to pikus .. a komu słuzy google , z którego codziennie korzystasz i wpisujesz tam swoje preferencje ? To dopiero baza wiedzy na Twój temat. Osobiście próbuję właśnie przestać korzystać z tego monopolisty bo niszy mają kolejną działalność swoim "zachęcaniem" do zakupu reklamy. Może nie wiecie, ale wyniki wyszukiwania googla to praca tysięcy pozycjonerów a nie googla - google jedynie blokuje wyniki i "zachęca" w ten sposób do zakupu reklamy w wynikach.

ocenił(a) film na 6
nowy2781

ja też przestawiłam się z google na https://duckduckgo.com a wszystkim sceptykom, którzy śmieją się z teorii spiskowych polecam najpierw zapoznać się z tematem, zanim coś a priori odrzucą/ zaakceptują: http://www.youtube.com/watch?v=_iyEVq4uH5c http://www.youtube.com/watch?v=ZGEQmFL9McU

iniesta019

Coś w tym może być.
U nas we wsi jest kilku dilerów majeranku i chodzi teraz plota, że policja ma liste frajerów, którzy mogą mieć z tym coś wspólnego, którą pozyskała dzięki Facebookowi.

A tak na serio, to jak nie masz nic do ukrycia to żadna inwigilacja ci nie przeszkadza...
Ja traktuje Fb jako komunikator ze znajomymi(umawianie się na spotkania, szybkie pytanka) i centrum rozrywki(obrazki, filmy, itp), a sprawy osobiste wyższej rangi pozostawiam na real.

ocenił(a) film na 9
iniesta019

Gdy założyłem konto, to już na starcie, choć było gołe, już trafnie wskazał pewną osobę, którą mogę znać. Facebook jest wszechmocny, jeśli chodzi o gromadzenie informacji. Zresztą nie tylko on, lecz także gogle itp. Na komórkowym androidze zawsze jesteś pytany, czy chcesz, by zapamiętano twoje hasło. Zawsze. Ilekroć klikniesz "Nigdy", pytanie i tak powróci jak bumerang. Ostatnio pojawiło mi się zapytanie, czy chcę dać udostępnić swoją lokalizację.

Pewne służby mają już sprawdzone metody na to, by polepszyć swoje możliwości inwigilacyjne, w czym współpracuje z nimi Google. Jakoś tak dziwnym zbiegiem okoliczności to właśnie przeglądarka Google Chrome, mająca niewyobrażalnie lepsze możliwości zapisywania danych, jest szybsza i ma lepsze łącze. "Zmęczony wolnym internetem? Skorzystaj z google chrome!". Wiedziałeś, na co się piszesz, ale nikt cię przy tym wyborze nie zmuszał, więc też niewiele możesz z tym fantem prawnie zrobić. Na YouTube zaś od pewnego czasu TRZEBA mieć konto powiązane z kontem Google, żeby w ogóle być dopuszczonym do pisania komentarzy. Ci więc, którzy mieli kanały na YouTube od lat, nagle zostali przyparci do muru.

Co się zaś tyczy udostępniania lokalizacji, dla mnie to pewnie ściema. Tajne służby i tak mogą to zrobić i dają nam zasłonę dymną, że niby możemy się nie zgodzić.

iniesta019

Facebook zmienił się na przestrzeni lat na taką stronę o jakiej mówisz ale na początku wcale taki nie był a film opowiada o początkach powstania i o pozwach do Zucenberga.

ocenił(a) film na 6
iniesta019

Czyżby, to może wszystkie inne tego typu serwisy też zostały założone SPECJALNIE jako narzędzia szpiegowskie <lol> (bo FB jest jednym z wielu, a że akurat bardziej się rozrósł to już inna sprawa)?

To tak jak twierdzić, że telefon stacjonarny został wymyślony aby podsłuchiwać rozmowy, komórki po to aby namierzać ludzi, a konta bankomatowe aby podglądać ich wydatki, a internet aby wszystkich inwigilować <Myśląc w ten sposób można wszystko uznać za zagrożenie, ale to tylko przykład PARANOI>

To jak gdyby film dokumentalny (na faktach, o rzeczywistości). Ciekawa historia, która nie jest żadnego typu reklamą <mówić o reklamie FB to tak jak twierdzić, że aktorzy którzy korzystają z komputerów reklamują je. Tym czasem każdy już dawno wie co to jest komputer:>

ocenił(a) film na 6
zjonizowany

Dodam, że może łaskawie odpowiesz na pytania skoro rzucasz takie kontrowersje stwierdzenia (i milczysz to wygląda jak trolling).

Jeśli faktycznie wierzysz w takie rzeczy, to najwyraźniej masz uraz do F.B. (można nie lubić nowych mód, nawet narzędzi, co nie przeszkadza aby ich używać, chyba że jest się nie racjonalnym, emocjonalnie skrzywionym malkontentem -nieuwielbiającym narzekać).

Podobno to "POLSKI SYNDROM" https://www.youtube.com/watch?v=8-VNqZ-8dCk

ocenił(a) film na 9
iniesta019

Podbijam temat i umieszczam link do ciekawego artykułu, który czytałem kilka lat temu:
http://acontrario.neon24.pl/post/2238,facebook-z-google-szpieguja-nk-takze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones