PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528258}
7,0 238 784
oceny
7,0 10 1 238784
8,0 42
oceny krytyków
The Social Network
powrót do forum filmu The Social Network

To może zrobić by jeszcze film o twórcy coca-coli albo pizzy ? (de facto są to bardzo podobne produkty do facebook-a) Ogólnie to jak komuś mógł przyjść do głowy pomysł na stworzenie takiego badziewia?

Zresztą co do Zuckerberga to koleś wpadł po prostu na dobry pomysł który paradoksalnie nie miał przynosić kolosalnych zysków , po prostu mu się poszczęściło (i tu można powrócić do wspomnianej przeze mnie wcześniej coca-coli , twórca tego napoju nigdy nie mógł pomyśleć że po latach jego dzieło będzie znane w każdym zakątku ziemi) a to pseudo dzieło na siłę próbuje wlepiać do tego jakąś pseudo filozofię.

Film dla nikogo , nie wiadomo po co powstał... nikogo nie zafascynuje no chyba że fanów Zuckerberga tj. kolesia któremu szczęście zapukało do drzwi bo geniuszem go nazwać NIE MOŻNA to jest oczernianie tego słowa.

Serwisy tego typu powstawały na długo po i przed Facebookiem , wiele z nich o wiele bardziej funkcjonalnych/lepiej wyglądających itp. Popularność Facebooka to po prostu zrządzenie losu nic więcej... Geniuszem to był Newton albo Tesla a nie jakiś pożal się boże Suckerberg.

mistczNINJA

Myślę, że nie możesz każdego filmu oceniać na podstawie tylko tego pierwszego tematu. Każdy film ma swoje przesłanie i warość, czsem mniejszą lub bardziej ważną i wartościową. Nie oglądałąm tego filmu ale radze spojrzeć na każdy film który oglądasz nieco głąbiej niż tylko na "powierzchniowy" wątek.

ocenił(a) film na 9
cold_wind_94

Powiem Ci tak: z wszelkiej maści ograniczonymi krzykaczami nie warto poważnie dyskutować. Patrzenie na film z perspektywy niechęci do jakiejś osoby, Facebooka czy innej naszej klasy jest po prostu nierozsądne, bo film w oderwaniu od swoich oryginalnych pierwowzorów może być przecież dobry według wszelkich prawideł kinematografii. Ale to już kwestia spojrzenia na kino bez jakiegoś idiotycznego zacietrzewienia.

GodFella

Odpowiedzi i uwagi kieruj do autora "kontrowersyjnej" dla ciebie wypowiedzi a nie do kogoś innego , to jest frajerstwo tj.szukanie wspólasa w swoim debilnym działaniu to po pierwsze.

Po drugie to nie napisałem że film jest fatalny aktorsko czy coś w tym stylu apropos warsztatu , trochę dziwne rozumowanie w twoim wydaniu , czy jeżeli film traktowałby o dajmy na to wypróżnianiu się pawianów ale byłby dobry aktorko/technicznie to byłby dla ciebie dobry? jeżeli zwracasz uwagę tylko na takowe czynniki w filmach to powiem prosto acz odpowiednio w tym kontekście "Pozdro & Poćwicz".

Po trzecie nie potrafisz czytać z tego co widzę między wierszami , nigdzie nie napisałem o swojej niechęci do Zuckenberga , po prostu nie podoba mi się przyszywanie mu metki "mitologicznej" przez media... co nie powinno mieć miejsca.A naigrywanie się z niego nie jest wyrazem głębokiej niechęci tylko śmieszności tej postaci w moich odczuciach.

Po czwarte także nie wspomniałem nic o swojej niechęci do Facebook-a , swoje "ale" uzasadniłem , portal jak portal , po prostu nie ma w nim nic wyjątkowego.

ocenił(a) film na 9
mistczNINJA

Nie wiem, po co się tak rozpisujesz zbytnio, mały, bo ja z tobą nie mam zamiaru dyskutować, jeśli nie zauważyłeś...

GodFella

To nie zabieraj głosu w dyskusji, jeśli nie masz zamiaru brać w niej udziału. Jesus...

ocenił(a) film na 8
mistczNINJA

Mnie się natomiast bardzo podobał. I nie, on nie traktował o założycielu facebooka. Raczej o młodych początku wieku. I mechanizmach początku wieku . Plus wątki stare jak świat: przyjaźń, chęć przynależności do x grupy, chęć odniesienia sukcesu, szacunku, poważania.

To jest dobry film.

ocenił(a) film na 8
GodFella

no wlasnie,omg! ON NIE MA ODRYWAC SIE OD FACEBOOOOOKA JE.........! ale ludzie sa irytujacy czasem boze



Popieram nazwe tematu,branoc

ocenił(a) film na 1
Marcinekk

żal/pl

ocenił(a) film na 6
cold_wind_94

w sumie racja

ocenił(a) film na 8
mistczNINJA

Według mnie to jak najbardziej dobry pomysł na film, w dodatku dobrze zrobiony. Coś nowego chociaż.
Świetnie się na nim bawiłam, był ciekawy, a niektóre teksty poprostu powalają :)

ocenił(a) film na 6
ania_ind

Przy okazji oparty na faktach

Michu_torpeda

A dotyczy w sumie milionów ludzi korzystających z f

ocenił(a) film na 6
Koper_Zielona

Jeżeli nie miliardów...

ocenił(a) film na 9
mistczNINJA

Gdybyś obejrzał film to zobaczyłbyś jak daleko jego twórcom do stawiania pomnika jego bohaterowi. Nie ma żadnej filozofii, a przedstawia Zuckerberga jako denerwującego gnojka, nie geniusza (to tylko chwytliwe hasło na plakacie). Nie jest to film o facebooku czy geniuszu jego twórcy, a o relacjach miedzy ludźmi, jak duży łut szczęścia i sukces szybko zmienia. Do tego przedstawia sytuację dzisiejszego biznesu internetowego, który jak wiadomo nie jest sprawiedliwy. Nie lubię ignoranctwa. A propos ludzi nigdy nie da się jednoznacznie określić jako geniuszy. Czasem to zbieg okoliczności, czasem kradzież pomysłu. Wokół postaci zostaje nakreślony mit. Często w swoich czasach nie zostaje doceniana, lub traktowana jak geniusz.

ocenił(a) film na 8
velval

Nic dodać, nic ująć :)

mistczNINJA

Nic nie neguje, że film zrobiony jest wyśmienicie. Sens rozwijania społecznościowej strony interentu, gierek-pierdół - zjadaczy czasu w postacie kolejnych gold fieldów to już osobna sprawa. Większość ludzi to masa. Lubimy zabijać czas. Internet w połączeniu z pomysłami inwencji ludzkiej tworzy pole do popisu - wyścig "Kto lepiej okiełzna ludzką głupotę". Wszyscy w tym siedzimy, o czym świadczą te wpisy. Jedni bardziej drudzy mniej produktywnie.

szogun

dobre napisane. Ja bym dodał. Wszyscy w tym siedzimy, lecz jedni z tego kase czerpią :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
mistczNINJA

Nad czym wy tak się zastanawiacie i rozstrzygacie?
Facebook = popularność
Film o Facebooku = sukces kasowy
Chodziło w nim tylko o kasę i pomysł był dobry bo na czasie. A co do filmu to średniak 3/6 :)

marcin2800

Brawo. dokładnie TAK!!!
Nuda, nuda, nuda.

ocenił(a) film na 8
mistczNINJA

Gość mając dwadzieścia kilka lat, stworzył portal warty ponad 20 miliardów dolarów, do którego dziś loguje się pół miliarda ludzi na całym świecie, zostawiając tam niemal wszystkie informacje o swoim życiu. Historia, jak do tego doszło, to świetny materiał na film.

ocenił(a) film na 9
YourNick

!!!! amen - i to powinno zakończyć tę dyskusję :)

mistczNINJA

"Film dla nikogo , nie wiadomo po co powstał" a te wysokie oceny wzięły się z powietrza? bredzisz jak potłuczony nie obejrzawszy zapewne filmu.

grezyl

Ocena/oceny z kazdym dniem spadaja na leb na szyje... ktos szukal frajerow... i znalazl ich mnostwo :) nie oszukujmy sie ;)

Hume

Różni ludzie mają różne gusta. Nie można sie naśmiewać z innych tylko dlatego, że rajcuje ich film który nam nie przypadł do gustu...

W jakim sensie frajerów? Że niby frajerzy to Ci ktorzy dali temu filmowi ocene wyżej niż 6?...

Za przeproszeniem, pierdolisz. Żenada, głupia młodość, brak pokory. Niecierpie trolów internetowych.

miloszewicz1

:) wiem, ze to trudne - o czym swiadczy ton niektorych komentarzy, ktore przeczytalem do tej pory na filmwebie (oczywiscie nie celuje glownie w Ciebie - to taka ogolne refleksja) ale "nasz swiat" bylby naprawde przyjemniejszy jesli "kinomaniacy", ktorzy decyduja sie wypelniac te strony tekstem podchodzili do siebie z odrobine wiekszym szacunkiem... co do mojej wypowiedzi... z nikogo sie nie nasmiewalem... a jesli juz to... z siebie... o czym pisalem w innym komentarzu... po prostu oczekiwalem od tego filmu... sam nie wiem czego... dalem sie nabrac - przekonal mnie belkot, mila muzyczka i kilka efekciarskich trikow... i rzeczywiscie sadze, ze kazdy kto zawiodl sie tak jak ja jest frajerem - nie mozna mowic o filmie, ze jest przelomem, wielkopomnym dzielem jesli sie go jeszcze nie widzialo... a zdarzalo sie to czesto, nie tylko na forum filmwebu. myle się?
specjalnie przyjalem forme bezosobowa... nikogo palcem nie wskazywalem, nikomu nic nie wytykalem... i co do tego ma pokora, mlodosc (ktora po pierwsze nie jest zadnym wyznacznikiem i do ktorej powoli robi mi sie daleko...) Wielkim znawca nie jestem i wcale nie staram sie na sile komus wmowic, ze jest inaczej...

pozdrawiam

Hume

Jeżeli poszedłeś na ten film dlatego, że jest o facebooku, to owszem, jesteś frajerem.

miloszewicz1

p.s. zeby za bardzo nie zboczyć z tematu dodam tylko, ze frajer niekoniecznie jest debilem ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Wojtek_dpo

Od tego jest forum, by wymieniać gusta, ale ludzie opanujcie swoje emocje... Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, ale róbcie to w normalny sposób, a nie jakby to był jakiegoś rodzaju chlew... Ja się ciut na filmie zawiodłem, dlatego wstrzymam się lekko z oceną, bo wrażenia mam średnio dobre... Na oceny 8-10 ten film wg. mnie nie zasługuje ;-)

ocenił(a) film na 5
MegaTM

Nie zasługuje, ale jednak walnąłeś 8. Czyżbyś zasugerował się ogólną oceną? I to mnie właśnie najbardziej razi na FilmWebie, brak obiektywności niektórych użytkowników. Komuś film się nie spodobał, ale spojrzy na wysoką średnią, naczyta się że film jest dobry i dołoży te dwa oczka. The Social Network jest bardzo przeciętny i jeśli w tym roku zgarnie Oscara to ta statuetka przestanie mieć dla mnie jakąkolwiek wartość.

Dzida_86

Dla Ciebie jest przeciętny, ale nie dla wszystkich. Zrozumcie, że różni ludzie zwracają uwagę na różne rzeczy, w mniejszym lub większym stopniu. Ponadto jedni mogą uważać, że gra aktorska jest do bani a inni że jest rewelacyjna i niebanalna. I ja na przykład należe do tych drugich. Uwielbiam młodych zdolnych aktorów, niestety jeszcze nie docenionych i często krytykowanych(głównie z zadrości, bo coś im się w życiu udało). Ale są różne gusta i nie można tak od razu po kimś jeździć i wyzywać od idiotów. Idiotami są ci którzy jarają się facebookiem.
A autor tego tematu nie ma pojęcia o czym pisze. Film dla nikogo? Możesz wytłumaczyć to stwierdzenie, bo nie rozumiem...
A co do fanów Finchera.... Dlaczego idziecie do kina nastawieni na to że film będzie lepszy np. od Podziemnego Kręgu? Skoro ustawiliście tak wysoko poprzeczkę to nic dziwnego, że film was rozczarował.

ocenił(a) film na 4
Wojtek_dpo

Wojtek_dpo, zgłosiłem nadużycie. W swoim poście obraziłeś użytkownika filmwebu niecenzuralnym słowem.
A co do filmu: jest nudny, słabo zagrany, bez przesłania. 4/10 czyli 'ujdzie'

kawosz

@kawosz - Rozumując w ten sposób można dojść do wniosku, że założyciel tematu obraził znacznie większą ilość użytkowników niecenzuralnym(serio?) słowem.

mistczNINJA

Ja myślę, że jeśli ktoś chciałby obiektywnie ocenić czy Zuckerberg jest geniuszem czy nie to powinien poczekać jeszcze z kilka lat. Skąd możesz wiedzieć czy Tesla albo Newton nie zdobyli "sławy" przez przypadek. Zarówno oni jak i twórca Facebook'a znają się na tym co robili/robi. Kto wie czy gdyby nie to nieszczęsne jabłko dziś ktokolwiek wiedziałby kim jest Newton. Edison dał ludziom "światło" a Zuckerberg portal społecznościowy. Nie można nazwać przypadkiem świadomego wyboru połowy miliarda ludzi.

Film nie jest o niczym. Jest o człowieku, który dokonał czegoś wielkiego. A Twój komentarz świadczy po prostu o tym, że masz z tego powodu jakieś kompleksy albo po prostu mu zazdrościsz :)

Oglądałeś film "Blow"? Opowiada o handlarzu narkotyków. Też jest beż sensu? Z takim podejściem nie znajdziesz filmu który ma jakiś sens. Naprawdę mi przykro :P

ocenił(a) film na 10
ukaszz

Kawosz: Założyciel tematu nazwał mnie i ciebie debilem więc się zrewanżowałem. Nadal twierdze, że jest the billem.

ocenił(a) film na 10
Wojtek_dpo

Aha kawosz i jeżeli film jest słabo zagrany to ja muszę stwierdzić, że film nie jest dla...wiadomo kogo

mistczNINJA

Myślę, że ten film nie jest o tym jak powstał Facebook ani też o tym kim jest jego założyciel. Historia Zuckerberga stała się tylko pretekstem do tego, aby pokazać obraz człowieka wyobcowanego, nadzwyczaj inteligentnego, który za wszelką cenę chce udowodnić światu swoją wielkość. Choć ja skłaniam się do tezy, że tak naprawdę zależało mu na udowodnieniu swojej byłej dziewczynie , że źle zrobiła odchodząc od niego. On ją kochał trochę dziwną miłością.

marthia

Ciekawy komentarz! Miło przeczytać tutaj coś przemyślanego, co nikogo nie obraza

ocenił(a) film na 6
Koper_Zielona

Szkoda, ze to takie rzadkie...

ocenił(a) film na 6
mistczNINJA

mi osobiscie film sie nie podobal jakos specjalnie. Cos przy czym bylo mozna spedzic milo czas aczkolwiek pisze bo fascynuje mnie wasza reakcja na krzykacza ;D Wielka wymiana zdań która i tak nie przyniesie skutku. Ja osobiście chciałbym obejrzeć film o twórcy coca-coli. Przydałby się też film o twórcy RedTuba :D

ocenił(a) film na 5
adamkow21

Ja natomiast liczylem od tego filmu na wiele, wiele wiecej. Szczegolnie na jakies szczegolowe historie odnosnie programowania, samego powstania. A tu tylko mdle historie pozwow do sadu, niepelnotnich dziewczyn i bycia totalnym ignorantem.
Glowny aktor, tak mnie wnerwial, ze juz w polowie filmu mialem ochote to wylaczyc, a jeszcze kiedy J.Timberlake wkroczyl...
Spodziewalem sie na znacznie wiecej...

ocenił(a) film na 10
oleq10

"szczegolowe historie odnosnie programowania"

od tego jest discovery channel

ocenił(a) film na 6
adamkow21

Bo powalający nie był, teraz trudno o takie

ocenił(a) film na 6
CzystHarry

niestety...

ocenił(a) film na 9
mistczNINJA

Bo widzisz, nie wszystko w życiu robi się dla zysku. Czasem ważniejsza jest pasja. I o tym jest ten film.

ocenił(a) film na 5
caryca87

Powiedziała to twoja matka do ojca w czasie twojego spłodzenia.Skocz opowiadać taki pierdoły bo nikt w to nie uwierzy nawet małe dzieci.NAJWAŻNIEJSZY JEST PIENIĄDZ BEZ NIEGO JESTEŚ NIKIM!

jotubyl

Chyba Kolega ma bardzo płytkie spojrzenie na świat.

ocenił(a) film na 5
Karen_O

Realne jeśli wiesz co to oznacza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones