PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=984}

Thelma i Louise

Thelma & Louise
7,7 75 738
ocen
7,7 10 1 75738
7,8 30
ocen krytyków
Thelma i Louise
powrót do forum filmu Thelma i Louise

Na mojej prywatnej liście filmów wszech czasów "Thelma i Louise" zajmuje 1 miejsce. To film, od którego ropoczęła się moja fascynacja kinem Ridleya Scotta. Jest to genialna mieszanka wszelkich stylów filmowych: mamy tu western - zamiast koni są samochody, komedię - postać męża Thelmy, a przede wszystkim sami policjanci.., dramat - wiadomo, kino sensacyjne - też wiadomo. Kreacje aktorskie są na najwyższym poziomie - aż dziw, że ani Susan, ani Geena nie dostały Oscara. Muzyka, zdjęcia, klimat - wszystko jest perfekcyjne. No i oczywiście Ridley Scott - za ten film powinien był dostać tego cholernego Oscara, ale niestety, szacowna Akademia go olała. Szkoda, choć z drugiej strony, jego fani nigdy go nie zawiodą i to - mam nadzieję - w jakiś sposób rekompensuje stosunek Akademii wobec jego osoby.
Krótko rzecz ujmując - ten film powinien obejrzeć KAŻDY!!!

użytkownik usunięty
pillbox

Bardzo dobrze powiedziane!
Zgadzam się w 100%! Super film. Ja bardzo rzadko wzruszam się na filmach ale na tym łezka mi pociekła. Chyba nie muszę mówić w którym momencie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones