PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10016690}

Till

6,4 1 552
oceny
6,4 10 1 1552
6,6 12
ocen krytyków
Till
powrót do forum filmu Till

Dlatego to bardzo aktualny film. I nie można zapominać o tych wszystkich okrucieństwach, których dopuścili się rasiści. Niestety, przez Trumpa i innych mu podobnych znowu podnoszą łby.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Co ty podkręcasz mała

Agatonik

Lepiej idź na "pokojową demonstrację"

ocenił(a) film na 8
gagarin77

Bardzo chętnie, tylko lud leniwy

Agatonik

Lud leniwy? Wystarczy przecież jednoosobowo. Moskwa, Plac Czerwony. Dajesz. Zrób liva.

Agatonik

Jak ja bym chciał żyć w tak okrutnej rzeczywistości, jak ją malujesz

ocenił(a) film na 8
Szuwar_Berserk

W jakiej rzeczywistości? W takiej, gdzie bezkarnie można mordować dzieci, bo mają inny kolor skóry?

Agatonik

Za darmo oberwał?

ocenił(a) film na 8
berni_

A za co go skatowali i zamordowali? Bo odezwał się do białej kobiety?

Agatonik

Odezwał się, dotknął i gwizdał na kobietę. To jest grzeczne zachowanie i dobre wychowanie?

berni_

Ale kłamiesz. Carolyn Bryant po wielu latach (62) przyznała że wszystko zmyśliła. Zabili go bo był czarnoskóry.

miko_klimkiew

Sam bezczelnie KŁAMIESZ. Nie ma żadnych dowodów na to, że Carolyn Bryant się przyznała. Wymyślił sobie to pewien historyk, który robił z Nią wywiad, ale żadne taśmy nagrane podczas tego wywiadu tego nie potwierdzają. Jesteś zatem zwykłym oszustem i kłamcą.

ocenił(a) film na 8
berni_

I to jest powód do morderstwa? w takim wypadku połowa polskich mężczyzn powinna nie żyć. Zastanów się co piszesz!

Agatonik

A czy ja tak napisałem, że to powód do kary śmierci? Gdzie to napisałem? Po co sobie dopowiadasz coś w tej swojej głowie?

Agatonik

Nie rozmawiaj z rasistą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Dla nich nawet niewinny dzieciak, który odezwał się do białej kobiety (Jezu jakie to straszne jak on śmiał) jest winny śmierci. Nie mają argumentów to zmyślają jak ten powyżej.

ocenił(a) film na 8
miko_klimkiew

Masz rację. Dlatego zaprzestałam 3 miesiące temu:-)

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Nie ma co dyskutować z takimi ludźmi . To nie są ludzie . Gwarantuję jakby taki los spotkał ich dziecko to by zamkneli mordy i nie mieli by odwagi coś takiego pisać .
Żeby tylko się nie poślizgnęli na własnym gównie.

berni_

Jesteś psychicznie chory? :D

kamilos56

Szukasz pacjentów czy o co chodzi? Zainteresuj się swoim stanem zdrowia.

berni_

Interesuję się twoim, bo interesują mnie rozmaite patologie. Czy matka paliła w ciąży a ojciec okładał ją po brzuchu? Jeżeli tak, to nie masz się czym przejmować - to, czym jesteś, jest twoją winą w naprawdę niewielkim stopniu.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

A nienarodzone już można mordować?

ocenił(a) film na 8
Maciej_203

Żenujący komentarz

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Ale prawdziwy i obnażający twoją hipokryzję,pisze to jako zwolennik aborcji, i rację ma John de Brave ten film nie dotyczy naszych problemów krajowych.

Maciej_203

To wszystko wynika z zazdrości. Tzw. inteligent katolicki zazdrości ateiście swobody wyboru i usiłuje ją ograniczyć. Katolik dowiaduje się, że zarodek jest obciążony zespołem Downa i musi zaakceptować, że Bog dał mu "krzyz" do niesienia. Ateista nie wierzy w jakieś "krzyze" i decyduje się na aborcję. Katolik zazdrości tej decyzji, boi się jakiegoś ognia piekielnego (choć tak do końca weń nie wierzy, ale strach trochę jest) i wymyśla, że skoro wszechmocny Pan Bóg może ateiście na tym świecie naskakać, to trzeba na tego ostatniego napuścić policję, żeby na jego (katolika) wyszło. Oto cała tajemnica wiary.

ocenił(a) film na 3
muti_moses

Co ty za bzdury piszesz, jestem katolikiem, żadnego ognia piekielnego się nie boję, mamy wolną wolę i umysł, tak dla aborcji zagrażającej życiu, obarczonej wadami genetczymi, z gwałtów ale stanowcze nie bo pokój mam za mały, czy jako antykoncepcja! Obnażam poprostu hipokryzję, ślimaczka to niewolno, ale dzieciaka o to już tak!

Maciej_203

Poczęcie poczatkiem zycia, wiec 500 plus nalezy się wczesniej. TK Julii Przyłębskiej: "zycie ludzkie, byt człowieka zaczyna się od chwili poczecia; nawet jezeli w pewnej fazie rozwoju życie człowieka zalezy od zycia matki, od organizmu matki, dziecko poczęte nie może być traktowane jedynie jako 'fragment' organizmu matki - jest bytem, podmiotem odrębnym wobec matki"
Skoro zarodek w momencie poczęcia jest wg TKJP "bytem, podmiotem odrebnym" tzn. ze powinien miec równiez zdolność prawną, ktora posiadł w momencie poczęcia, a nie w chwili urodzenia.
Czyli wiek emerytalny powinien byc policzony dziewięć miesięcy wcześniej, niz był liczony do momentu ogłoszenia wyroku TKJP, krótko mówiąc jeśli np. kobieta pracowała do 63 r.z., to emerytura powinna być ponownie przeliczona z dodatkowych lat składkowych, czyli 3 l. i 9 miesięcy a nie tylko z 3 lat. Obecnie można polemizować z "przepisami niezgodnymi, wg TKJP, z Konstytucją"
Wyrok TKJP wskazuje, ze prawo nizsze jest do poprawki, a więc przepisy obowiązujące dotychczas w ZUS powinny być skorygowane i wszystkie emerytury na nowo przeliczone.

ocenił(a) film na 3
muti_moses

Ok, ZUS to największa ku*wa jak istnieje!

ocenił(a) film na 7
Maciej_203

Po co te pierdy cymbale?

muti_moses

o kurrr, jak w punkt!

muti_moses

Dobre, choć nie zrozumiał jak to katotalib

Agatonik

Co w takim razie powiesz o czarnoskórych osobach, które popierały Trumpa, albo przynajmniej nie uważały go za rasistę? Ich zdanie rozumiem się nie liczy? Tak samo, jak czarnoskórych osób, które nie popierają BLM, kobiet, które nie popierają feministek, gejów, którzy są przeciwni LGBT. Tacy ludzie są ignorowani.

colisa

Powiem to samo co o prezesie pewnej partii władzy. Wypiera swoją osobowość niczym pewien prokurator z NY który mówił że jest białym heteroseksualnym mężczyzną który "rżnie" innych faciów.

miko_klimkiew

Jesteś idiotą. Takie same głupoty p*dolili komuniści, kiedy zauważyli że większość chłopów i robotników wcale nie popiera ich gównianej ideologii - że kapitaliści zaszczepili im "fałszywą tożsamość". Nie potrafili zrozumieć że sami uwierzyli w zbrodnicze brednie.

Agatonik

Mnie to przeraziło, myślałem, że dotyczy to dawnej przeszłości, coś nieprawdopodobnego. Swoją drogą lincz srincz, to po prostu morderstwo/pobicie, czy naprawdę potrzebowało to odrębnej kategorii? To też dziwne. Jednak wiązanie tego z Trumpem, prawicą itd. to przesada. Trump rządził tylko 4 lata, od 2017 do 2021, przed nim był Obama i wielu, wielu innych, co oni zrobili? Rasizm to patologia, konserwatyzm nie ma z tym nic wspólnego.

ocenił(a) film na 3
kamilos56

Szkoda że jeszcze tego nie powiązała tego z pis-em i Kaczyńskim, hahaha!

kamilos56

W sumie lincz jest określeniem na jakiś samosąd społeczny... tylko pytanie czy grupka psychopatów powinna być w ten sposób określana, bo czy to co zrobili, reprezentuje wole społeczną?... w ten sposób rozmywa się odpowiedzialność..

użytkownik usunięty
Agatonik

ochlon psycholu

Agatonik

Oho... film o czarnych, więc nie mogło zabraknąć naszej gwiazdy, obrończyni uciśnionych i wszelakich odmieńców :)

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Wzorcowy przykład USowego społeczeństwa 8?10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones