PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187}
7,3 781 651
ocen
7,3 10 1 781651
7,4 45
ocen krytyków
Titanic
powrót do forum filmu Titanic

Mam pytanie.

ocenił(a) film na 10

Czy w scenie w której Rose zasypia/umiera jako staruszka i wraca na Titanica idzie korytarzem który
zmienia się odzyskując dawny blask i wchodzi przez te drzwi gdzie czekają wszyscy którzy zginęli w
katastrofie,( no bo chyba z osób pojawiających się w tej scenie to tylko Rose przeżyła katastrofę i
dożyła starości) to czy oprócz Murdocha pojawia się tam kapitan Smith bądź któryś z oficerów którzy
zginęli w katastrofie mam tu na myśli Moodiego i Tingle Wilde? Widziałem w tej scenie członków
załogi, orkiestry, Andrews'a, Jacka, Tommiego, Fabrizio i Helge, Core z rodzicami, Straussów, no i innych
pasażerów którzy przewijali się w filmie i prawdopodobnie zginęli w katastrofie. Oglądałem tą scen
kilkadziesiąt razy ale jakoś nie zauważyłem kapitana ani żadnego z oficerów prócz Murdocha. Czy
ich w tej scenie nie ma, czy ja jestem ślepy i po prostu ich nie widzę?

ocenił(a) film na 10
verpak

Są. Kapitan na przykład jest tu: http://iv.pl/images/26635597427253383789.jpg

ocenił(a) film na 10
Encante

Masz racje są, tzn kapitan, teraz zauważam go bez problemów. Przedtem jakoś oglądając tą scenę https://www.youtube.com/watch?v=s_4SYUzfbxs szukając kapitana, czy któregoś z oficerów skupiałem się raczej na postaciach z dolnej części. Większość z pasażerów odgrywających jakąś tam rolę w filmie znajdowała się własnie w dolnej części, min. Murdoch więc myślałem że kapitan i pozostali oficerowie też się tam znajdują.
A może po prostu nieco bardziej przejąłem się spokojną, szczęśliwą(?)śmiercią Rose i muzyką która w jakiejś części wyraża to co czuje i najzwyczajniej widziałem tylko to co chciałem widzieć. Bądź co bądź to chyba jedna z najpiękniejszych scen w całym Titanicu, a może i nawet w całej kinematografii.
Czyli wychodzi na to że wzrok mnie jednak zawodzi i jestem bardziej ślepy niż myślałem. W każdym razie dzięki za wyprowadzenie z błędu.

ocenił(a) film na 10
verpak

Wydaje mi się, ze jeden z oficerów znajduje się na górze, w tej samej kolumnie, co kapitan Smith. A reszta zmarłych oficerów pewnie schowała się na dole, w tłumie i nie sposób ich znaleźć :). Co do oficera Wilde - z tego co pamiętam, on przeżył, ale wyszedł z katastrofy Titanica z odmrożonymi stopami.

ocenił(a) film na 10
kamilharry

Trudno mi rozpoznać kto oprócz kapitana stoi w górnej części, szczególnie że większość postaci tam będących odegrała raczej epizodyczne role w Titanicu Camerona. Co do reszty załogi to z tego co mi wiadomo to na Titanicu prócz kapitana Smitha, był główny oficer Wilde i 6 oficerów ( I Murdoch, II Lightoller, III Pitman, IV Boxhall, V Lowe i VI Moody). Z tego co pamiętam to w katastrofie oprócz kapitana zginęli Murdoch i Moody którzy w chwili zderzenia pełnili służbę i właśnie Wilde. Podobno ostatnio widziano go gdy próbował opuścić na wodę składane łodzie ratunkowe. W filmie Camerona, jeśli mnie pamięć nie myli to właśnie od niego zabrała gwizdek Rose, gdy szalupa Lowa wróciła. Czyli wychodzi na to że w scenie kiedy Rose umiera i wraca na Titanica to z oficerów powinien się tam znajdować Wilde, Murdoch i Moody. Murdoch stoi przed schodami obok Andrews'a, kapitan w górnej części więc zostają Wilde i Moody.
Nie słyszałem żeby ktoś z członków załogi/ pasażerów przeżył katastrofę ale przypłacił to odmrożeniami stóp. Z tego co kiedyś czytałem to zatonięcie Titanica przeżył starszy radiooperator Phillips, ale zmarł kilka godzin po katastrofie z wyziębienia.

ocenił(a) film na 10
verpak

Właśnie sprawdziłem w swojej książce o Titanicu. Podczas katastrofy statku nogi odmroził drugi radiotelegrafista Harold Bidge.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones