PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31497}

Tożsamość Bourne'a

The Bourne Identity
7,6 238 801
ocen
7,6 10 1 238801
6,8 22
oceny krytyków
Tożsamość Bourne'a
powrót do forum filmu Tożsamość Bourne'a

Książka a film!

ocenił(a) film na 8

Powiem w skrócie, trylogia filmowa o Jasonie Bournie nie ma nic wspólnego z książką! Owszem wersja filmowa (całe 3 części) to świetnie zrealizowane widowisko ale jak mówię ma niewiele wspólnego z książką.

Na korzyść filmu przemawiają takie elementy jak montaż, muzyka, nie ma tutaj niepotrzebnych kitów jak w innych filmach i co ważne jest to dość nisko budżetowa produkcja a tak dobrze zrealizowana. Zdecydowanie polecam.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Oczywiście mój temat sugeruje że będę starała się wypisać w punktach cechy książki i filmu, nie zrobiłam tego ale zamierzam już wkrótce.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Cała trylogia to klasyka. Nie czytałem ksiązki,ale słyszałem,że jest bardzo dobra. No,to gdzie te punkty / :) P.S na ile oceniłaś Tożsamość ? Nie widać oceny

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Film oceniam na 8, naprawdę dobra solidna produkcja. Książka też niezła ale na razie bez oceny.

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Ja wiem, oczekiwałeś że wymienię w punktach szczegółowo cechy książki i filmu. Nie zrobiłam tego ale zamierzam wkrótce.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Na spokojnie,bez pośpiechu. Chętnie to przestudiuję :)

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Książkę dawno czytałam muszę sobie ją przypomnieć :)

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Tylko jeśli Ci się chcę i masz na to ochotę. Wiesz,nie pali się :)

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Oczywiście jak będę miała chęć wtedy wówczas będzie to wiarygodne :)

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Ja właśnie zabrałem się za książkę TB (mam wszystkie części i książkowe i filmowe). Jak tam idzie wypisywanie tych różnic? ;p

ocenił(a) film na 8
Juna_3

Tego jest od groma aż zabraknie miejsca na wpisy ; )

ocenił(a) film na 9
nudecroft

No dwa lata skrobać te różnice... ;) Współczuję tobie ich zamieszczania.. ;p

ocenił(a) film na 9
Juna_3

No, trochę więcej niż 2 lata. ;)

ocenił(a) film na 8
Juna_3

To nie tak jak myślisz, nie bardzo mi się chciało. To karkołomne zadanie i bardzo żmudne i nudne przy tym. Jak będę miała naprawdę dużo czasu wolnego to podejmę wyzwanie.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Z trudem przebrnąłem przez książkowy oryginał. Owszem ciekawa historia, ale film mi bardziej odpowiadał. Z książkowego oryginału został praktycznie tylko watek amnezji i próby odkrycia tytułowej, własnej "tożsamości" przez Bourne'a.

Dla mnie to jeden z tych wyjątków gdzie zmiany w stosunku do literackiego pierwowzoru wyszły filmowi na dobre. W przeogromnej większości ekranizacji zmiany w stosunku do książki psują ekranizację. W przypadku "Tożsamości ..." po prostu przystosowano fabułę do współczesnego kina akcji, wręcz wyznaczono nowe standardy dla tego rodzaju filmów.

ocenił(a) film na 8
Chester79

Słusznie mówisz, przyznaję rację :)

nudecroft

czy ktos z was ogladal wersje z 1988?

ocenił(a) film na 8
kotbury

No właśnie nie oglądałam ale nadrobię zaległości filmowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones