PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109489}
6,7 1 222
oceny
6,7 10 1 1222
To my, rugbiści
powrót do forum filmu To my, rugbiści

W skrócie film ten opowiada historię grupy kibiców Arki Gdynia, którzy założyli zespół rugby w celu scementowania wzajemnych relacji oraz skupienia wokół zespołu jak największej ilości trudnej młodzieży. Była to inicjatywa o wymiarze społecznym ponieważ dawała młodym zagubionym ludziom zajęcie. Gra w Rugby uczyła "młodych gniewnych" pokory wobec życia i nierzadko sprowadzała na właściwą drogę.
Zorganizowanie takiego projektu w latach 90-tych było swego rodzaju fenomenem.
Dzisiaj mamy wiele możliwości jeżeli chcemy zrealizować jakiś pomysł pożyteczny publicznie.
Nie jet co prawda jeszcze tak jak powinno być ale wyobraźmy sobie jak to wyglądało wtedy kiedy zawiązywał się klub Rugbystów z Gdyni. Zero poparcia ze strony władz oraz w najlepszym przypadku obojętność ze strony otoczenia.
Myślę że odbiór tego filmu w dzisiejszych realiach może być inny niż wtedy kiedy powstawał. Minęło 12 lat od czasu kiedy ujrzał światło dzienne i każdy wie jak wiele od tego czasu się zmieniło.
Polecam chociaż tak jak napisałem po 12 latach film już tak nie zachwyca jak kiedyś.

Albano

a z mojej skromnej strony, przy całej niechęci do gdyńskiej ekipy, to szanuję to co zrobili, fajnie pokazana droga na ligowe boiska - prosto spod trzepaka i bloku, dobrze przedstawiane środowisko, które jest tym najmocniej zainteresowane, opowieści podczas jazdy autem, gdy widać ich emocje, ruszają rękami non stop, widać, że opowiadają to z sercem, to jest prawdziwe i za to raz na 2-3 lata można wrócic do płyty z tym filmem, nastepne dokumenty Sylwestra już nie mają tej wyrazistości...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones