PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259289}

To nie jest kraj dla starych ludzi

No Country for Old Men
7,6 241 670
ocen
7,6 10 1 241670
8,3 41
ocen krytyków
To nie jest kraj dla starych ludzi
powrót do forum filmu To nie jest kraj dla starych ludzi

Arcydzieło XXI wieku, akademia częściej powinna nagradzać tego typu produkcje a nie jakieś hollywoodzkie dramaty dla mas

ocenił(a) film na 8

Taa... chyba nie oglądałeś "Aż poleje się krew".

użytkownik usunięty
Aldo_Raine

oglądałem, słabszy niż TNJKDSL

Aldo_Raine

Oba są genialne i jeżeli sam miałbym wybierać któremu przyznać statuetkę za najlepszy film, mialbym powaaaaażny problem.

Sebu_BGZ

Ja jestem świeżo po obejrzeniu "There Will Be Blood", a w środę obejrzę ten o którym mowa w temacie..
Wiem, za długo zwlekałam, ale to nieważne. ;)
Napisz mi kilka porównań tych obu filmów, może lepiej będzie mi teraz zwrócić uwagę na jakieś ważne fakty, wątki i różnice.

ocenił(a) film na 7
Aldo_Raine

Dokładnie. Dla mnie o niebo lepszy. O niebo. Choć "To nie jest kraj..." też jest bardzo dobry. A jednak "Aż poleje się krew" to mistrzostwo świata :)

ocenił(a) film na 10

W pełni się zgadzam. Rozumiem jednak tych, którzy tego filmu nie lubią, bo powoduje melancholię kaca i lasuje mózg. Ja też z tego powodu "nie lubię" np. takiego "Labiryntu Fauna" ale przyznaję, że te produkcje to arcydzieła. Po prostu, dobre kino wgniata w fotel!

Prawdopodobnie najlepszy film jaki oglądałem!

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się z Mannym, statuetki zasłużone jak rzadko kiedy, film jest mocny, dający do myślenia i w ogóle mi nie przeszkadzało, że nie ma w nim podkładu muzycznego.

użytkownik usunięty
Thommy

To akurat buduje klimat. :)

Thommy

Jak to? W tym filmie nie ma w ogóle muzyki?
P.s.: Muzyka w filmie z Danielem mnie zmiotła. Niby momentami na jedno kopyto, niby powtarzane te same motywy, niby jak by któryś z tych utworów leciał w radiu to od razu bym przełączyła, ale była świetna i idealnie pasująca do danych scen.

ocenił(a) film na 8
ntx

Bardzo dobre, mocne kino.

użytkownik usunięty
monikar504

chyba coś więcej niż tylko bardzo dobre

użytkownik usunięty

racja, najlepsza oscarowa produkcja dekady

ocenił(a) film na 10

może by i nagradzali, jakby powstawało więcej tak dobrych filmów

ocenił(a) film na 5

A dla mnie brak muzyki bardzo dyskwalifikował ten film. Cisza powinna budować napięcie, a nie irytować! Film zupełnie nie miał przez to klimatu.

SanchoPansa

Niektóre filmy ogląda się lepiej bez muzyki. A mnie się podobało i nie irytowało, to raczej subiektywne odczucie.

ocenił(a) film na 10
SanchoPansa

Odebrałam ten film zupełnie inaczej. Dopiero teraz - po paru miesiącach - zorientowałam się, co tak genialnie budowało napięcie. Nawet nie zauważyłam, że nie ma muzyki! Było tyle emocji, że podkręcanie klimatu muzyką byłoby dla mnie zbędne. W tym filmie "gra" tak wiele, że dodatkowa muzyka mogłaby nadać mu tandeciarski charakter i upodobnić do reszty typowych produkcji. Dla mnie to fantastyczny film, a teraz rozumiem źródło jego siły. Najmocniej przemawia to, co najprostsze. Cisza nadawało akcji niesłychanego realizmu. Innymi słowy: jak gra muzyczka, czujesz, że to film - a jak nie gra, to ogląda się to trochę jak dokument. Dlatego dla mnie brak dodatkowych melodyjek to wielki atut "To nie jest...".

SanchoPansa

To właśnie brak muzyki winduje ten film tak wysoko... Zresztą skoro większość nawet nie zauważa braku muzyki, to znaczy, że film pochłoną ich w całości, a to przekłada się na bardzo dobrze zarysowany klimat tego filmu, który wciąga od pierwszej do ostatniej minuty.

użytkownik usunięty

Infiltracja również zasłużyła na Oscara

ocenił(a) film na 10

Kurczę rzeczywiście nie ma w tym filmie muzyki heh, też tego nie zauważyłem za pierwszym razem.
Infiltracja również przypadła mi do gusty zarówno jak i There will be blood :) Ostatnio trafiam na same dobre filmy

użytkownik usunięty

Chyba najlepsze rozdanie w XXI wieku, szkoda tylko, że Motyl i skafander nie dostał statuetki za zdjęcia.

ocenił(a) film na 10

pewnie nie chcieli już dać 3 Oscara Kamińskiemu a faktycznie zasłużył

ocenił(a) film na 7

Ło matko, żartujesz chyba! Zdjęcia w "Motyl i skafander" zupełnie nie zwróciły mojej uwagi. Te w "Aż poleje się krew" wgniatały mnie w ziemię...Coś niesamowitego.

użytkownik usunięty
qosieq

To obejrzyj Motyla jeszcze raz.

ocenił(a) film na 7

A to akurat zrobię na pewno :))) Ze zwróceniem na to uwagi dzięki Twojej wypowiedzi wyżej. Jednak nie zignoruję tego, że spontanicznie, przy pierwszym kontakcie nie zwróciłam na nie uwagi... To też wiele mówi. O moim odbiorze, oczywiście(!), nie o prawdzie objawionej "są przeciętne" :P zdjęcia z "Aż poleje się krew" spontanicznie, przy pierwszym kontakcie zmiotły mnie z powierzchni.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Fajnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones